Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

BatleForge - nabídka, která se neodmítá

aktualizováno 
Souboje hráče s hráčem, arény, kterých se účastní hráči z celého světa, zabírání monumentů a osvojování si nových schopností. To vše čeká v této tři měsíce staré MMORTS, kterou si určitě zamilujete.
98

BattleForge

Platforma: Freeware
Výrobce: EA Phenomic

  • vynikající MMO strategie
  • bezchybná grafika
  • inovativní herní systém

Stáhnout

BattleForge

BattleForgeVydávání komerčních projektů do sféry freeware se zdá se začíná týkat nejen projektů několik let starých a prakticky neprodejných, ale také nových svěžích titulů, u nichž třeba prodejnost nešla tak, jak by si autoři představovali. Tak nějak asi narazili tvůrci BattleForge, revoluční MMO hry, která v recenzích získávala vysoké známky a na trh vplula se sebevědomou cenou 1100 Kč. A jsme o tři měsíce později a macka o více než 2 GB dat si můžeme stahovat zdarma.

Na začátek si hru trochu žánrově zařadíme. Nejpřesněji se asi hodí do škatulky MMORTS, tedy masivně hraná strategie a to navíc se silnou návazností na oblíbenou karetní hru Magic: The Gathering. Pokud holdujete masivním hrám, strategiím a znáte také Magic: The Gathering nemůžete vzhledem k nulové ceně stažením tohoto produktu za žádnou cenu prohloupit.BattleForge

Nejprve si po spuštění projdete zkušební bojiště, abyste byli později rovnou vrženi do tvrdé reality, kde poprvé přicházíte do styku se čtyřmi druhy karet. Ty jsou na první pohled odlišeny barvami, tudíž si je nebudete navzájem plést. Máme tu červenou spojenou s ohněm. Modrá je zase pro led a zelená značí přírodu. Poslední zbývající barevný typ – fialová, je určený pro nemrtvé. Tyto karty budete v průběhu průchodu hrou dostávat vesměs náhodně a od všech různých typů, přičemž rozhodně se doporučuje na některou z barev se specializovat. Zatímco poslední dvě jsou spíše pro pozdější části, první dvě rozhodnou o tom, zda budete spíše akční typ (červená) nebo se vžijete do role obranáře (modrá).

Za pomocí těchto karet budete dělat prakticky vše a to také bojovat za získání BattleForgenových monumentů a studní (ty jsou dobré pro vysávání energie a tu pro změnu využijete k aktivaci karet samotných). K jejich zabírání budete potřebovat jednotky, které se nezískávají jako v jiných strategiích budováním měst a domů. Tato část RTS žánru zde zcela chybí a místo toho je nahrazena právě zmiňovanými kartami, které poslouží i v tomto směru.

Jako v každé správné MMO hře ani BattleForge nechybí bojový systém v několika provedeních. Za prvé je to PvE čili player versus enviroment, kde hráč bojuje proti nagenerovaným monstrům. Daleko zajímavější jsou souboje s reálnými protivníky, což je ale spíše pro zkušenější. Ty je možné realizovat v podobě duelů a nebo pro některé zajímavějších soubojů jeden na jednoho.

Posuzovat grafickou stránku je zcela bezpředmětné – v tomto ohledu není možné čekat poklesky u hry teprve několik měsíců staré. Pěkně se tedy usaďte, připravte si tomu odpovídající stroj a vychutnejte si nabídku, která se prostě neodmítá.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

98 %

Hodnocení čtenářů

86 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 443 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz