Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Battle Chopper

  4:58aktualizováno  18. srpna 2004 3:53
Osamělý bitevní vrtulník Apache obklopený hordami nepřátelských Hindů a jiných létajících oblud má zachránit sestřeleného pilota ef čtrnáctky, který zůstal hluboko v týlu nepřítele. Pěkně těžký úkol - a přesně v něm spočívá cíl hry Battle Chopper.
80

Battle Chopper

Platforma: Freeware

Stáhnout
Battle Chopper
Osamělý bitevní vrtulník Apache obklopený hordami nepřátelských Hindů a jiných létajících oblud má zachránit sestřeleného pilota ef čtrnáctky, který zůstal hluboko v týlu nepřítele. Pěkně těžký úkol - a přesně v něm spočívá cíl hry Battle Chopper, vytvořené formou Panoramic software.

Tento povedený freewarový kousek má daleko k nějaké simulaci létání s vrtulníkem. Je to docela divoká střílečka. Cílem je probít se k sestřelenému pilotovi, vyzvednout ho a doletět s ním na základnu, a to za urputné palby všeho, co je v dané chvíli na dohled.

Jak hrát
Směr k netrpělivému pasažérovi a potom na základnu ukazuje vrtulníku navigační šipka. Aby Apache letěl tam kam má, musí na tuto šipku ukazovat čtvercový zaměřovač jeho zbraňových systémů.

Zachránit pilota ef čtrnáctky, zvláště když zuřivě útočí Hind, není jednoduché

Je třeba dávat pozor na to, že vrtulník vydrží jen omezený počet zásahů od nepřátel a navíc nemá bezedné nádrže. Může být tedy sestřelen, může však i potupně spadnout z oblohy bez kapky paliva. Pak má smůlu jak jeho pilot, tak i ten nešťastník, co čeká na záchranu. Prostě klasický Game over. Pokud se hráči naopak podaří splnit úkol a dopravit hocha z F 14 do bezpečí, může se těšit na další misi.

Jako v každé střílečce lze i v Battle Chopperovi nacházet na bitevním poli bonusové palivo, zbraně a navíc i flare (klamné cíle, které se vypouštějí kvůli zmatení tepelně naváděných raket nepřítele).

Tipy a triky
Chcete-li zjistit, jak je váš stroj poškozen nebo kolik zbývá paliva, sáhněte po Esc. Pokud vás rozčilují neustálé srážky s nepřátelskými letadly, vězte, že trpíte Ikarovským syndromem a létáte příliš vysoko. Držte se raději při zemi.

Flare mají v této hře proti otravným raketám lepší účinek, než jaký vykazuje Raid v odpuzování komárů. Není jich ale mnoho, vyplatí se tedy šetřit a odpalovat další až tehdy, když předchozí totálně vyhořela.

Jak je dobrým zvykem v každé střílečce, můžete-li něco sebrat, tedy to seberte. Jistě se to bude hodit.

A nakonec ještě trošku šílená rada, zato ovšem přímo od autorů: Chcete-li zastavit cisternu s palivem, střílejte. (My dodáváme - jen ne proboha do ní, jinak nebude co tankovat).

Právě se stáváte členem klubu Hrdinných zachránců spadlých pilotů.

Ovládání

šipka nahoru	stoupáníšipka dolů		klesáníšipka vpravo	zatočit vpravošipka vlevo		zatočit vlevo+		zvýšit rychlost-		snížit rychlostmezerník		střelba vybranou zbraníTab		výběr zbraně (kulomet či rakety Stinger a Hellfire)Del		vypustit flareEsc		zobrazí momentální stav vrtulníkuCtrl+C		konec hry 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

72 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 32 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz