Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Battle City RM2k Gold - zlatá edice zajímavé akce

  12:00aktualizováno  23. září 5:15
Přímo narvaná zajímavými levely je nová akční hra zahraničních autorů. V malých arénách budete mít vybaveni střelnou zbraní za úkol uhlídat malou truhlici před návalem nepřátelských jednotek.
60

Battle City RM2k Gold

Platforma: Freeware
Výrobce: eNSO

Stáhnout

Battle CityZajímavý akční projekt Battle City RM2k Gold bych nejspíše postavila někde na pomezí mezi akční legendou Bulánci a skvělou akční hrou poslední doby, Tanks Territory. Z každého z těchto projektů si totiž vypůjčuje trošku, což ve výsledku znamená remake starší herní záležitosti s podobným konceptem a vyladěnou hratelností.

Vzhledem k tomu, že verze, kterou vám nyní předkládáme, se může pBattle Cityochlubit označením GOLD, což pro nás konkrétně znamená ještě větší nášup levelů, mezi kterými si můžete navíc i volně vybírat. Po zapnutí volby jednoho nebo dvou hráčů se totiž ocitnete na jednoduché obrazovce s číselným označením aktuálního levelu a jednoduchým mačkáním šipek doprava a doleva můžete rovnou najít level, do něhož byste se rádi pustili. I když na sebe jednotlivé kousky ani zdaleka nenavazují, přesto platí jednoduché pravidlo – ty s nižším pořadovým číslem se mohou pyšnit o fous nižší obtížností.

Ať již zvolíte jakoukoliv z možností, na první pohled si jistě všimnete podobnosti s Tanks Territory. I když zde zem nebrázdí těžké tankové pásy, na vás je uhlídat malý poklad obestaven cihlovými zdmi, které mají za úkol bránit v ukradení onoho zlata, což je zároveň i vaším úkolem. Vzhledem k tomuBattle City že cihly nejsou zrovna odolným materiálem a při náporu nepřátelských jednotek mají tendenci se rozpadat, budete muset tuto část mapy bránit co se dá. K tomu vám mimochodem poslouží i několik druhů upgradů, které se čas od času objeví na herní obrazovce. Řeč je kupříkladu o účinnějších zbraňových kouscích, nebo vysoce účinnému, leč časově omezenému kousku. Který kolem vašeho pokladu na určitou dobu vybuduje kamenné hradby, které odolávají všem náporům nepřátel. Ti jsou stejně jako vy lidského původu a vybaveni střelnou zbraní, kterou neváhají použít v momentě, kdy se jim připletete do cesty. V této hře navíc platí jedno nemilé pravidlo. Stačí jedna jediná rána, která vás nebo kohokoliv jiného zasáhne, a padáte mrtvi k zemi. Na jednu stranu si to vynachválíte při obraně, v případě této vlastnosti u protivníkových jednotek ale to může vyvolat nejednu vrásku na čele.

Pochválit je nutno grafickou stránku. Sice hra běží v dosti malém rozlišení, zato ale nabízí rozmanité a detailní prostředí, snad jen škoda těch stále stejných bloků, z nichž jsou levely složeny. Pokud bychom se v následujících levelech dočkali i něčeho víc než cihel a kamenných bloků, bylo by hodnocení zase o fous vyšší.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

51 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz