Battle Painters - štětec jako zbraň

  12:00aktualizováno  1:43
Málokdy se na poli freewarovek urodí kousek, který je nejen originální a zábavný, ale také sympatický svým zpracováním a nepříliš veliký na stahování. Battle Painters, nová logicko-arkádová hříčka týmu JJSoft, všechna tato kritéria splňuje a zahrát si ji navíc může skutečně každý - bez rozdílu věku či pokročilosti myšlení.

Battle Painters

Platforma: Freeware
Výrobce: JJSoft

Stáhnout

Battle Painting

Nevím proč, ale v dobách, kdy mi pojmy jako Photoshop, Photodraw či Corel byly naprosto neznámé a jediný smysluplný kreslící program pro mě představoval windowsácký Paintbrush (neboli Kreslení), občas jsem jen tak zasedl k počítači a přejížděl kurzorem z jedné strany obrazovky na druhou. Když jsem pak použil co nejtlustší štětec, na monitoru začaly vznikat podivné surrealistické obrazce, které by mohly z fleku výtvarně charakterizovat nějakou značně šílenou teorii chaosu. A přestože mě teď možná pokládáte za blázna, co si své úchylky vybíjí čmáráním v bitmapovém editoru, vězte, že rozhodně nejsem jediný, komu podobná myšlenka nedá spát. Tvůrci hry Battle Painters totiž na podobné ideji založili velmi zajímavou a "malebnou" freewarovku.

Její princip je jednoduchý. Každý ze čtyř hráčů (kteří mohou vytvořit týmy po dvou, soupeřit proti sobě nebo hru za některé z nich svěřit počítači) dostává do vínku barevnou štětku (ne, teď opravdu nemyslím lehkou děvu, nýbrž nástroj k malování), kterou je možné ovládat pomocí dvou kláves - stiskem jedné neuspořádaný pohyb štětky usměrníte doleva, stiskem druhé zase do směru opačného. Štětky tak pendlují po obrazovce a zanechávají za sebou neklamný důkaz své zavalité trajektorie - barevnou stopu. A podobně jako je cílem malíře pokojů zakrýt i tu nejtitěrnější skulinku, i vy budete muset cestovat se štětkou tak, aby se vám podařilo pokrýt co největší část obrazovky. Ten, komu se to podaří a ve chvíli, kdy odezní časový limit, bude ovládat nejvyšší procento hracího pole, logicky vítězí.

Battle Painting

Aby hra nebyla jednotvárná a ono stereotypní ježdění bylo něčím zpestřeno, tvůrci své dílko okořenili zajímavými bonusy, které vám po sebrání dokážou velice účinně pomoct. Naopak ve chvíli, kdy se k speciálnímu předmětu neznámého typu blíží jeden z oponentů, je třeba vzít nohy na ramena (resp. štětinky na držadlo) a co nejrychleji se klidit od epicentra dění. Mršky jako Magic Potion vám totiž nesčetněkrát velmi významně uškodí a to jen proto, že měl někdo prostě větší štěstí než vy a dostal se ke kýženému bonusu o vlásek rychleji (abych řekl pravdu, při hře se třemi oponenty se mi až na jednou výjimku žádný bonus sebrat nepodařilo :-).

Pokud vás závodění a soutěžení omrzí a budete si chtít odpočinout, Battle Painters vám nabízí ještě jeden alternativní mód hry - nazvaný jednoduše "ranking". V něm se nebudete potýkat ani se zákeřnými oponenty, kteří se víceméně nevyhýbají kolizím s vámi (která pak následně končí zbytečným zdržováním se), ani s nedosažitelnou vidinou vítězství :-). Za úkol totiž dostanete v určitém časovém limitu zaplnit co největší množství hrací plochy barvou. A čím víc tuto představu naplníte, tím výš se posunete ve výsledném žebříčku.

Battle Painting

Zpracování tohoto svérázného malování přesně odpovídá jeho žánrovému zařazení. Od ani ne jednomegabytové hry by bylo asi naivní čekat nějakou superextra propracovanou grafiku či vrcholně profesionální hudbu, a tak vězte, že hra jako taková vypadá velmi sympaticky a relevantně k zvolenému tématu, ale porovnání s jinými, graficky špičkovými freewarovkami nesnese. Naopak skutečným šampionem jsou Battle Painters v oblasti multiplayeru - umožňují již zmíněnou například hru dvou týmů, tradiční deatmatch či nahrazení lidí počítačem řízenými "boty", tedy prvky, které občas bývají cizí i ryze multiplayerovým hříčkám. S výhodou navíc může okouzlit nezávislostí na věkovém zařazení hráče (jsem si jistý, že i šedesátníky by tohle unikátní malování bavilo) a originálním nápadem rozvádějícím myšlenku původní hry Painters od téhož autora. Máte-li chuť se alespoň chvíli nadmíru skvěle bavit, berte všemi deseti.

Autor:

Nejčtenější

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz