Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Battle Pit - tenisová válka slizáků

  12:00aktualizováno  12:11
Aréna připomínající tenisový kurt. Slizké postavy, kterým byste na ulici ani nepodali ruku. Přesto vás čekají nemilosrdná a zábavná utkání ve dvou herních módech. Vyhrajete?
50

Battle Pit

Platforma: Freeware
Výrobce: Sideways

Stáhnout

Battle PitVyžíváte se v akčních soubojích, ovšem nemáte zrovna náladu na nějakou komplexní, namakanou a graficky náročnou akci? Pak bychom pro vás měli jednoduché řešení. Battle Pit sice nejspíše svou rozsáhlostí nikoho neohromí, ovšem alespoň na krátkou dobu dokáže přímo královsky zabavit a to je přeci to, co od freewarovek většinou očekáváme.

Základem tedy není nic jiného než boj v malých arénách a to pouze mezi dvěma jedinci dosti podivného vzezření. Stejně tak i jejich zbraně nepatří mezi klasiku, na níž bychom snad byli ze současnosti zvyklí. Celá hra je tedy situovaná do takového lehce futuristického vzezření, což však není vůbec na škodu. Ba právě naopak, dává to této adrenalinové akci zajímavý lesk.

Battle PitNa začátku vás tedy čeká přetěžký výběr ze dvou herních módů. Ještě před zahájením samotného turnaje doporučuji zkusit si zahrát zápas jen tak. Ačkoliv se totiž hra naoko tváří velice primitivně, protivníci jsou vskutku tuhými soupeři.

Zpočátku máte přístupnou pouze jednu postavičku vybavenou klasickou zbraní. Výhody rychlé hry spočívají v tom, že si zde můžete vyzkoušet zcela nezávazně boj proti kterémukoliv z charakterů. V kampani již totiž tuto volbu mít nebudete a protivníci budou proti vám postupně nasazováni.

Ačkoliv možná nabudete dojmu, že rozdíl mezi jednotlivými postavami je především v jejich vzezření, není tomu tak. Roli nehrají ani různé schopnosti, zásadní odlišností jsou zbraně, přičemž každý z jedinců má poněkud jinou a dostatečně bláznivou. Battle Pit Od plamenometu se tak budeme dostávat až k jedné vrhající naváděné šipky či jiné podivnosti, která ze sebe plive zelenou zmrzlinu. Každý z těchto kousků vyžaduje také poněkud odlišné zacházení, jež je třeba dostatečně dostat do krve. Jak jsem již naznačila, boje probíhají zcela v adrenalinovém duchu, přičemž pochopitelně vyhrává ten, komu se podaří protivníka dříve usmrtit. Potřeba je tedy nejen přesná muška, nýbrž také rychlé pohyby. A to zvláště ve chvíli, kdy vám dojde munice a vy se budete muset vrhnout po nové.

Grafika zcela odpovídá samotným principům – je tedy velice jednoduchá, pouze 2D, ovšem zcela dostačující a co víc, na pohled příjemná. Rozhodně tedy neprohloupíte, když Battle Pit pořádně vyzkoušíte. Odměněni budete doslova měrou vrchovatou. Sice vám gameska na dlouho nevydrží, zato disponuje velice svižnou a povedenou hratelností.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

53 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 27 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz