Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

BattleJeep - sestřelujte helikoptéry!

  12:00aktualizováno  29. října 2:08
Hasíte si to po cestě neznámou krajinou, ale na co máte na svém džípu ten veliký raketomet? Aha, už je to tady! Nad vámi se objevují vrtulníky a svrhávají na pokojně jedoucí auto bomby. Tohle si přece nenecháte líbit! Tak rychle jejich palbu opětujte, raketomet je přece zbraň, která na tyto útočníky platí víc, než je jim milé, tak jim pěkně zatopte!

BattleJeep

Platforma: Freeware
Výrobce: Shappiregames

Stáhnout

BattleJeep

Sedíte ve svém džípu a vesele uháníte po cestě, když z ničeho nic bez jakéhokoliv varování zaútočí na terénní auto letka vrtulníků a svrhává na ně spousty bomb. Vrtulníků jsou celkem čtyři různé typy, také bomby, které s sebou nesou, jsou rozdílné. Jejich účinek je však po zásahu stejný, odeberou vám jeden život. Proto na jejich útoky odpovídejte střelbou z raketometu, je to jediné, co na ně platí. Vrtulníky nalétávají na džíp s obou stran, i výška jejich letu je různá, musíte být tedy velmi obezřetní a rychlí, jinak brzy skončíte. Naštěstí máte ve svém zbrojním arzenálu zcela neomezený počet raket, takže máte veškeré předpoklady pro to, abyste se jim ubránili, jen dobře miřte a včas uhýbejte.

Hra se skládá z celkem sedmi kol, v průběhu hry postupně přibývá nalétávajících vrtulníků, roste i množství svrhávaných bomb a tak začíná vskutku přituhovat. Hned na začátku obdržíte tři životy, jejich počet vidíte vlevo dole na obrazovce. Uprostřed dole je ukazatel rychlosti útočících vrtulníků, vpravo pak ukazatel raket. Pokud ztratíte v průběhu hry všechny životy, vrátíte se zpět do prvního kola. Jakmile dosáhnete určitého počtu sestřelených vrtulníků, což ovšem připadá v úvahu tak po třetím kole, můžete se zapsat do výsledkové tabulky nejvyššího dosaženého skóre, což je určitě malá satisfakce za to, že se možná nedostanete až na konec celé hry. Pokud však vydržíte, jistě hru ukončíte až v sedmém kole.

BattleJeep

Počet vrtulníků, který napadá terénní džíp v příslušném kole, vidíte nahoře na obrazovce v podobě zelených ikonek, po každém úspěšném sestřelu jedna ikonka zmizí, takže jste průběžně informování o počtu útočníků, kteří se ještě do konce každého kola objeví. Hra nabízí možnost zaregistrování, není to ale nutné, i když se totiž nezaregistrujete, na rozsahu a kvalitě hry se na rozdíl od některých jiných her nic nezmění, takže se můžete rozhodnout zcela libovolně. Ovládání hry je neobyčejně jednoduché, vystačíte si s kurzorovými šipkami vlevo a vpravo pro pohyb a mezerníkem pro střelbu z raketometu, hru si můžete kdykoliv zastavit klávesou P a oddychnout si.

BattleJeep

Když už jsem u toho ovládání, hned po spuštění hry si budete moci v menu zvolit novou hru, prohlédnout si pojednání o bojových vlastnostech vrtulníků, nastavit si ovládání hry podle svého vkusu, prohlédnout si nejlepší dosažené výsledky, provést registraci nebo hru ihned opustit. Hra sama má vcelku ucházející grafické ztvárnění, zajímavostí je, že džíp a pozadí jsou provedeny v 2D úpravě, zatím co vrtulníky, jak si jistě všimnete sami, vidíte v 3D. Z toho vyplývá jedno, že ačkoliv džíp nevypadá nijak vznešeně, každý vrtulník je vskutku realistický. Doprovodná hudba je vysoký nadprůměr, zvukové efekty výborné. Hraní máte zaručené na delší dobu, pokud se ovšem chcete dostat až na konec.

Co říci na závěr? Tato hra si určitě zaslouží, abyste jí věnovali pozornost. Zcela jistě pobaví všechny hráče, kteří si rádi a s chutí zastřílejí a mají alespoň trochu trpělivosti. Je sice velice jednoduchá, i když poměrně obtížná, ale jsem opravdu přesvědčena, že právě v těchto atributech tkví její síla. Bez nadsázky ji lze zařadit do lepšího nadprůměru srovnatelných her v této sekci.

Autor:


Témata: Raketa

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Najdete na iDNES.cz