Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bayernjagd - trenére, můžem ještě hrát?

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 11:15
""Zelená je tráva, fotbal, to je hra, a ten míč kulatý, věc je záludná,"" s tím nezbývá než souhlasit, ale pokud se nějaký zápas oblíbeného týmu nepovede, nevyřizujte si, prosím, účty s rozhodčím, ale přímo s hráči. Kopněte jim “kulatý nesmysl” přímo do obličeje v parodii na tento klasický sport. Rozhodně se jim to nebude líbit...
50

Bayernjagd

Platforma: Freeware
Výrobce: SebiB Software

Stáhnout

Fotbal je pro někoho národním sportem číslo jedna, pro někoho až číslo dvě. Pro mě osobně je až “dvojkou”, ale to možná jen proto, že jsem ho nikdy neměl možnost hrát (ani hokej ne), či proto, že se mi zdá o něco málo dynamičtější a tím pádem i nudnější. Averzi vůči němu ale v žádném případě nepociťuji. Pravidelně se zajímám o výsledky českých zástupců v Lize mistrů, mezistátních utkání, a důležitých šampionátů. O českou ligu se nezajímám, není ani proč, a navíc v pátek odpoledne, kdy televize ligu vysílá, se přece dá dělat tolik různých věcí....V případě počítačových her je ale vše naprosto jinak.

BayernjagdFotbal si můžete zahrát v podstatě na čemkoliv, od digitálních her sovětského typu (tenkrát se ovšem nerozhodovalo góly, ale započítávaly se vám body po desítkách, a byl to spíše simulátor brankáře (někde ho mám ještě zahrabaný doma), po Game Boye, kde byla obsažena nepřekonatelná možnost hry dvou konzolí po kabelu, (rádi jej s kamarádem proháníme dodnes) až po legendární FIFu (ročník si sem dejte jaký chcete), za celou dobu existence této série se mi v ní nepodařilo vstřelit branku (opravdu si nedělám legraci). I přesto ji miluji nadevše, ale sportovním hrám se raději vyhýbám obloukem, vědom si neúspěchu a posměchu.

Jako obvykle hodlám využít svého (doufám) recenzentského umu, a řejíždím očima na webu obrázky z právě vyšlých kousků, ale co to mé oči nevidí, jeden vypadá přesně jako zmiňovaný fotbálek na Game Boy, samozřejmě v barvě a mnohem hezčí. Myslím, že o dalším mnou recenzovaném kousku je rozhodnuto...mrkneme ještě na velikost..hmm, pouze necelých 600 kb, proč si to nestáhnout, že? Skoro mám nutkání zavolat zmíněnému kamarádovi, cože za pamětnickou věcičku jsem to zase, já, šikula našel, on bude mít radost. No, radši ještě počkám, abych se neunáhlil. Download se chýlí ke konci, tak uvidíme.

BayernjagdJistě vám připadá velice divné, proč se už celé tři odstavce zabývám jindy stručnou a jindy žádnou historií, nebojte se, už jdu konečně na věc, nejdřív se ale musím k něčemu přiznat, šeredně jsem se spletl v typu hry, (mamíííí, potřebuju silnější brýle), tento výtvor má s fotbalem pramálo společného. Toho týpka, co na té stránce dělal screenshoty, bych rád dostal do svých pařátků. Nu, recenzi titulu už jsem slíbil. tak se s tím musím poprat. Zapomínám na to, že to měl být fotbal, protože disponuje pouze stejnojmeným tématem. Už jsem se s tím smířil, tak se mohu s klidným svědomím pustit do práce.

Bayernjagd je totiž klasickým vzorem Moorhuhn - klonu, čímž mě totálně vyvedl z míry, jedno je naprosto jasné už z názvu, autor musí mít “moc rád” nejnejmenovaný známý fotbalový klub. Vzal si na ně fotbalový míč, a trefuje se s nimi do jejich obličejů. No, vlastně ne on, ale my, velevážení hráči. Fotbalovým míčem se strefovat do parádně zkreslených obličejů.

BayernjagdNa tuto jedinou činnost máte pouhopouhých dvacet sekund, což je na tuto arkádičku velice omezující. Hrajete, hrajete, a náhle je tu tabulka s High score a vy jste požádáni o první zápis. Velká rychlovka... a nuda, všechny zápisy jsou v tuto chvíli jen v mé režii. Takovou blbost už jsem dlouho nehrál..tak jak to, že už u ní dřepím 15 minut??

Asi to bude zvukovými efekty. Auuch..auchh..fakt výborné. Ha ha ha... Grafiku tvoří jen fotbalový míč, hráči a karikatura fotbalového hřiště, jež bych já údajný disgrafik určitě nakreslil lépe.

No dobře, berme to tak, že je hra parodií, a mámeč to celkem v suchu. V době psaní této recenze je u mě bratranec Jakub, který okamžitě prohlásil: " Tahle hra je vo ničem.” a já nemůžu udělat nic jiného, než mu dát za pravdu..i když jako vtípek se to mimořádně povedlo, ale čeká ho rychlá odinstalace... záleží na vás.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 74 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz