Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

BC Racers - pravěká formule 1

  12:00aktualizováno  1:38
Michael Schumacher má svá závodní léta za sebou. Dnes se však podíváme do pravěku, kde se na okruzích s cyklovozítky bojovalo stejně urputně a rána kyjem od soupeře vás dokázala rozhodit více, než nějaký šťouchanec v monopostu.
70

BC Racers

Platforma: Freeware
Výrobce: Core Design

Stáhnout

BC RacersVážení pralidé a praobludy, vítejte v Silverstone! V době, kdy "stone" ještě nesl svůj původní význam. V dnešních závodech na vás čeká spousta okruhů, ale věřte, že hlavní cena stojí za to. No, kdo by odolal novému kamennému jízdnímu kolu? Pokud vám vrtá hlavou, na co se pořád díval Fred Flinstone v televize, dnes máme pro vás odpověď. Původně komerční hra ze starých DOSovských časů se letos dožívá třináctých narozenin, od roku 1995 je však nabízena zdarma ke stažení.

Je s podivem, že se v současnosti opouští od her s pravěkým námětem. A přitom je jen málo hráčů, kterým neučaroval legendární Prehistorik a pevně věřím, že stejně si zamilujete i BC Racer. Při hraní mi ihned vyskočil před očima skvělý kreslený seriál Wacky Races. Záludný Dick Dastardly a jeho pes Muttley soupeřili s dalšími podivnými posádkami. Stejnou paralelu nacházíme i zde. Na většině pravěkých kolovozítek soupeří zvláštní dvojice, pralidé, lišky, dinosauři atd. A za vítězstvím jdou stejně nemilosrdně a nebojí se používat zákeřných zbraní, fyzické převahy a úskočných lstí. Rychlost je zde až druhotná, často získáte převahu BC Racers riskováním, nebojácným předjížděním a využíváním skokánků.

BC Racer má stařičkou pixelovanou grafiku, která je však velmi kouzelná. Jednotlivé dráhy jsou zcela odlišné, jednou jedete v poušti, jindy v pralese, na ledě atd. Každý okruh má svá specifika a co je nejzajímavější, i přes nespornou zubatost zde perfektně funguje fyzika, na ledě vylétnete ze zatáčky bez mrknutí oka, na některých terénech je dobré přejíždět okraje, na poušti se zde naopak zaboříte. Humorné pojetí najdete nejen při pohledu na startovní čáru, ale zasmějete se i během jízdy, na dráhu vás po vyjetí vrací létající pterodaktyl, čas od času vám cestu zkříží jiný zástupce ještěří říše, pralidé vás zuřivě podporují máváním vlajek...

Na počátku si vyberete svůj tým, se kterým odjezdíte všechny závody. Pro postup do dalšího kola nesmíte skončit na posledním místě, jinak zde sbíráte body, které se vám započítávají i do cBC Racerselé sezóny. Snad jen s vyjímkou dvojice obtloustlých dinosaurů, kteří se pravidelně umísťují na posledních místech, si celkem zazávodíte, záleží na konkrétní trati, někde jedete stylem start-cíl, jindy bojujete do poslední zatáčky. Obtížnost je v tomto ohledu pěkně vyvážená. Jakmile s někým bojujete tělo na tělo, dojde i na zbraně a vytlačování mimo trať. Občas můžete aktivovat nitro, ovšem pozor, vozítko se potom podstatně hůře ovládá.

BC Racer je stará hra, takže grafika asi každého nenadchne. Navíc vše běží v DOSu, takže na novějších počítačích můžete narazit na technické problémy - mně třeba nešel zvuk ani hudba. Pokud nad těmito chybkami zamhouříte oko, dostane se vám odměny v podobě skvělých závodních zážitků. 


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

Nejčtenější

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

Vhodná alternativa mateřského mléka existuje!
Vhodná alternativa mateřského mléka existuje!

To, že je kojení přínosné pro dítě i pro matku, a to jak z krátkodobého, tak i z dlouhodobého hlediska, je všeobecně známé. Kojení dětí je proto doporučováno až do šesti měsíců jejich věku. Bohužel však méně něž 17 % žen ve Velké Británii dokáže po celou tuto dobu pouze kojit, aniž by muselo dítě přikrmovat. A právě v těchto situacích je nutné najít adekvátní alternativu.Najdete na iDNES.cz