BC Racers - pravěká formule 1

  12:00aktualizováno  1:38
Michael Schumacher má svá závodní léta za sebou. Dnes se však podíváme do pravěku, kde se na okruzích s cyklovozítky bojovalo stejně urputně a rána kyjem od soupeře vás dokázala rozhodit více, než nějaký šťouchanec v monopostu.
70

BC Racers

Platforma: Freeware
Výrobce: Core Design

Stáhnout

BC RacersVážení pralidé a praobludy, vítejte v Silverstone! V době, kdy "stone" ještě nesl svůj původní význam. V dnešních závodech na vás čeká spousta okruhů, ale věřte, že hlavní cena stojí za to. No, kdo by odolal novému kamennému jízdnímu kolu? Pokud vám vrtá hlavou, na co se pořád díval Fred Flinstone v televize, dnes máme pro vás odpověď. Původně komerční hra ze starých DOSovských časů se letos dožívá třináctých narozenin, od roku 1995 je však nabízena zdarma ke stažení.

Je s podivem, že se v současnosti opouští od her s pravěkým námětem. A přitom je jen málo hráčů, kterým neučaroval legendární Prehistorik a pevně věřím, že stejně si zamilujete i BC Racer. Při hraní mi ihned vyskočil před očima skvělý kreslený seriál Wacky Races. Záludný Dick Dastardly a jeho pes Muttley soupeřili s dalšími podivnými posádkami. Stejnou paralelu nacházíme i zde. Na většině pravěkých kolovozítek soupeří zvláštní dvojice, pralidé, lišky, dinosauři atd. A za vítězstvím jdou stejně nemilosrdně a nebojí se používat zákeřných zbraní, fyzické převahy a úskočných lstí. Rychlost je zde až druhotná, často získáte převahu BC Racers riskováním, nebojácným předjížděním a využíváním skokánků.

BC Racer má stařičkou pixelovanou grafiku, která je však velmi kouzelná. Jednotlivé dráhy jsou zcela odlišné, jednou jedete v poušti, jindy v pralese, na ledě atd. Každý okruh má svá specifika a co je nejzajímavější, i přes nespornou zubatost zde perfektně funguje fyzika, na ledě vylétnete ze zatáčky bez mrknutí oka, na některých terénech je dobré přejíždět okraje, na poušti se zde naopak zaboříte. Humorné pojetí najdete nejen při pohledu na startovní čáru, ale zasmějete se i během jízdy, na dráhu vás po vyjetí vrací létající pterodaktyl, čas od času vám cestu zkříží jiný zástupce ještěří říše, pralidé vás zuřivě podporují máváním vlajek...

Na počátku si vyberete svůj tým, se kterým odjezdíte všechny závody. Pro postup do dalšího kola nesmíte skončit na posledním místě, jinak zde sbíráte body, které se vám započítávají i do cBC Racerselé sezóny. Snad jen s vyjímkou dvojice obtloustlých dinosaurů, kteří se pravidelně umísťují na posledních místech, si celkem zazávodíte, záleží na konkrétní trati, někde jedete stylem start-cíl, jindy bojujete do poslední zatáčky. Obtížnost je v tomto ohledu pěkně vyvážená. Jakmile s někým bojujete tělo na tělo, dojde i na zbraně a vytlačování mimo trať. Občas můžete aktivovat nitro, ovšem pozor, vozítko se potom podstatně hůře ovládá.

BC Racer je stará hra, takže grafika asi každého nenadchne. Navíc vše běží v DOSu, takže na novějších počítačích můžete narazit na technické problémy - mně třeba nešel zvuk ani hudba. Pokud nad těmito chybkami zamhouříte oko, dostane se vám odměny v podobě skvělých závodních zážitků. 


Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 16 čtenářů

Nejčtenější

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Další z rubriky

Démonická Faith vypadá jako teletext, ale je nečekaně působivá

Faith

Vymítání Satana z mladé dívenky je ve Faith stane obtížnější, než byste čekali. Už jen proto, že ji není mezi těmi...

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

V Coffee Talk jste zároveň přítelem, psychiatrem i baristou

Coffee Tak

Lidé se u dobré kávy otevírají stejně jako na gauči psychologa. V Coffee Talk stačí jen naslouchat a sem tam zapnout...

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb
Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v havarijním pojištění opravdu stačí? Každý vám říká, kam máte volat v případě nepojízdného vozidla, ale nikdo zřetelně nevysvětlí, jak vám v dané situaci pomůže vaše pojišťovna.

Najdete na iDNES.cz