Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Beautiful World - japonská vesmírná akce

  12:00aktualizováno  10:21
Až z dalekého japonska se k nám dostala v mnoha ohledech odlišná frenetická vesmírná akční hra, disponující příjemným zpracováním a působivými efekty. Nač ještě čekáte? Stahujte!
70

Beautiful World

Platforma: Freeware
Výrobce: Yag-Cg Fukuoka

Stáhnout

Paralympix Pokud byste se odhodlali k porovnání nějaké té vesmírné střílečky z našich končin či ameriky s Japonským počinem, jistě byste došli k zajímavým výsledkům. Ačkoliv totiž obě hry spadají do prakticky stejné žánrové kategorie, jedná se jak po vizuální tak i hratelnostní stránce o naprosto odlišné dílka – v případě, že tedy někdo holduje těm klasickým a dá se říci jednoduchým, rozhodně se mu nemusí zalíbit akční hra z Japonska – ostatně stáhněte si Beautiful World a posuďte sami.

Na úvod nečekejte žádné rozsáhlé menu s širokými možnostmi volby a úpravy samotné hry – autoři si pro vás přichystali pouze dvě možnosti, přičemž ta prvnParalympix í vás vyhodí okamžitě do první stáže hry, druhá naopak Beautiful World ukončí. 

Narozdíl od tuzemských stříleček, kde vás zpočátku čeká pomalý rozjezd s malým výskytem nepřátel a jednoduchými zbraněmi, nabírá Beautiful World takřka netušený spád hned od samotného začátku. Zapomeňte na pouze několik málo nepřátel, hned od počátku se jich na vás povalí hned vcelku slušné množství, i když v této fázi ještě stále můžete zvládat bez úhony uhýbat, což již posléze až tak dobře nepůjde. Prakticky celá herní plocha se totiž naplní nepřáteli a především jejich mnohdy mohutně vybuchujícími projektily, což ve výsledku znamená, že pokud nebudete protivníky opravdu rychle likvidovat zamoří celou plochu tak, že prakticky nebude únikParalympix u, vaše loď bude poškozena a vy tak můžete přijít o jeden z cenných životů. Po vyčerpání úplně všech klasicky následuje konec hry a nutnost začít pěkně od začátku.

K dalšímu a dalšímu opakovanému hraní vás pak bude hnát nejen touha dostat se zase o něco dále než před chvílí, ale zejména nutnost dosažení ještě většího bodového zisku. Toho lze docílit především sbíráním všudypřítomných zlatých penízků vypadávajících ze zničených lodí, což činí celé herní prostředí ještě nepřehlednější než doposud a rozeznat uprostřed akce rozdíl mezi červeným projektilem a žlutým penízkem, prokličkovat mezi tím vším a přežít bude leckdy úkol hoden takřka nadlidských schopností. Možná kdyby autoři ubrali trochu na efektech, pro japonské hříčky toliko typické, mohlo být výsledné hodnocení o něco vyšší – veskrze se totiž jedná o opravdu zajímavou a zdařilou gamesku.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

16 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...



Další z rubriky

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...



Najdete na iDNES.cz