Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Beavis and Butt-head: Hock A Loogie

  12:00aktualizováno  24. června 8:46
Už je to pěkná řádka týdnů, kdy jste naposled viděli, že by se název hry pomalu nevešel do nadpisu, ale hra, kterou vám ukážeme, se může pyšnit i mnohem větší hromadou zvláštností, než jen dlouhým jménem. Motiv, kdy se vžijete do role hipíka plivajícího z okna, jsem totiž ještě za svůj herní život vskutku jinde nespatřil.

Beavis and Butt-head: Hock A Loogie

Platforma: Freeware
Výrobce: New Media

Stáhnout

Beavis and Butt-head: Hock a logie

Poslední dobou se velice dobře daří vývoji různých freewarových, ale někdy i komerčních klonů, napodobenin, překopávek a remaků různých her. Vzniká jich opravdu celá řada, a tak je možno mezi nimi najít kromě pochybných výtvorů i opravdová díla, která stojí za uznání. Jedním z týmů, které se snaží o jistou originalitu, jsou i New Media, která si vedou ve velké konkurenci poměrně dobře. Z jejich ruky vzešly již tři díly poměrně populární série Beavis and Butt-head - humorných gamesek se zábavným obsahem určeným spíše pro odreagování a odpočinek než na nějakou probdělou noc.

Hned na začátku vám prozradím, že tato hra se řadí mezi velice originální a má v sobě zatím nepoužité prvky, navíc patří svým rokem výroby mezi freewarové vykopávky - byla uvedena roku 1995. Dosud jsem nespatřil gamesku, která by se této podobala, protože námět hipíka plivajícího z okna na kolemjdoucí chodce, jezdce a zvířata rozhodně není příliš časté téma. Pokud se vám to zdá trochu ztřeštěné, můžu vám říci, že nejste sami. I já tento názor společně s vámi sdílím, ale přesto a možná právě i díky tomu je to gameska nečekaně zábavná a nepochybně velice zajímavá.

Beavis and Butt-head: Hock a logie

Po spuštění startovacího souboru hry se dostanete na obrazovku, kde plápolá jednoduše zpracované menu hry a máte na výběr, zda budete hrát v kůži zakrslého blonďáka s vlasy pohazujícími se v rytmu tanga, či jako vysoký hnědovlásek. Pravdou je, že kromě vzhledu se od sebe nijak neliší a jejich schopnosti jsou v podstatě stejné. Samotné menu ve hře bohužel není, ale místo něj můžete použít položky z horní lišty windowsovského okna. Dále jsou zde samozřejmé položky jako ukončení a nová hra, a setkáte se tu i s jednoduchým, nicméně poměrně užitečným a samozřejmě anglicky psaným helpem. Poté již vám nic nebrání v tom, abyste si skutečně řádně zaplivali.

Ocitáte se v dlouhém okně jednoho z mála přítomných domků a před vámi se rozkládá na první pohled prázdná, ale vězte, že různou havětí dosti obydlená ulice. Pod vámi je chodník, na kterém se většinou prochází jeden starý dědula, za ním je samozřejmě silnička, kde obyčejně jezdívá vzorný cyklista a také moderně zařízené autíčko a u památníku se obvykle na slunci vyhřívá jedna místní kočka. Pak tam také poletuje vlaštovka, za kterou je sice značný bonus, nicméně zkuste si na ni někdy z okna plivnout a nedivte se potom, že i v této hře je to nesnadná, ba téměř nemožná záležitost.

Beavis and Butt-head: Hock a logie

Takže vaším úkolem je získat co nejvíce bodů, a to tím, že budete kolemjdoucí lidstvo dost brutálně obtěžovat výměšky svých slinných žláz. Přesněji řečeno se jedná o vlaštovku, auto, cyklistu, kočku a dědulu. Myslím, že jiná stvoření se opravdu již neobjeví. Také stojí za zmínku to, že po několika desítkách plivanců se vám na okně objeví hromádka zeleného hlenu, kterou můžete použít a pokud se strefíte, máte hned deset bodů. Nemyslete si však, že někoho strefit je lehká záležitost - bude to potřebovat hodně cviku a dobrého odhadu, protože se postavičky pořád pohybují. Hra je dále rozdělena na spoustu levelů a to tak, že level je určitý počet bodů, které musíte dosáhnout, jakmile jej dosáhnete, přibude vám čas a hranice do dalšího se opět zvětší. Jakmile to nestihnete, tak se objeví nápis Game Over a hra je pro vás u konce. Je s podivem, že zde nenajdete žádné High score, čemuž jsem se ze začátku hry docela divil.

Hru ovládáte pouze myší a to převážně jen levým tlačítkem. Jak již jsem se zmiňoval, nesmíte se vztekat, když vám to hned nepůjde, vězte, že se to naučíte poměrně rychle. Velikost hry je na dnešní dobu dost zanedbatelná, něco slabě přes megabajt již dnes není problémem pro nikoho. Grafika gamesky je celkem pěkná, vezmeme-li v potaz také rok, kdy byla hra vyrobena. Hratelnosti si užijeme také dost, věřte mi, že vás hra bude bavit. Hru doplňuje také pěkná moderní hudba, kterou jistojistě většina z vás nepohrdne.

Autor:


Nejčtenější

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.Najdete na iDNES.cz