Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Beavis and Butt-head: Thank you drive thru

  12:00aktualizováno  26. června 2:09
Zkusili jste si někdy být zaměstnáni v rychlém občerstvení, kde chtějí davy lidí co nejrychleji hamburger a kolu? Pokud ne, právě dnes máte jedinečnou šanci zkusit si to nanečisto pomocí skvěle propracované gamesky, přesněji řečeno velice humorné hry od kluků z týmu New media.

Beavis and Butt-head: Thank you drive thru

Platforma: Freeware
Výrobce: New Media

Stáhnout

Beavis and Butt-head: Thank you drive thru

Možná se divíte a myslíte si, že to už s hrami z řady Beavis and Butt-head trošku přeháním, nicméně já bych zase tak skeptický ohledně tohoto nebyl, protože pokud se jedná o dobré hry, nevidím důvod, proč by neměly být zrecenzovány. Skutečnost, že byste vy, čtenáři Plných her byli ochuzeni o skvělou, leč trošku starší gamesku, se mi totiž zdá nepřijatelná, a právě proto se zde pokusím rozepsat její klady a popsat celý princip.

Opět se jedná o hru s humorným námětem - jak je to už u této řady typické, budeme zas a znova vymýšlet a hlavně dělat různé blbosti, které by napadly fakt jen ulítlé týmy, mezi něž se bezpochyby kluci z New media mohou počítat. Svými hrami totiž přesně odhadli, jaký směr bude freeware v příštích několika letech mít - jednoduché, ale zábavné akce, které se většinou nemohou pyšnit příběhem či intrem, ale jako jejich plus se dá počítat rozhodně skvělá zábava a vynikající hratelnost. Jak již je u této série Beavis and Butt-head zvykem, sponzorem je firma, která v roce 1995 v tom lepším slova smyslu předběhla dobu a podílela se svou finanční pomocí na vývoji těchto produktů - jde o již dříve zmiňovanou MTV.

Po spuštění máte opět na výběr ze dvou starých známých, kteří si již v předchozích dílech dokázali získat naší přízeň svým trošku bláznivým chováním. V této hře je dokonce přidán i Beavis and Butt-head: Thank you drive thrukrátký příběh, spíše tedy uvedení do děje a to v anglickém jazyce. Jinak setup, help i základní hrací nastavení je umístěno v panelech na horní liště okna, v němž hrajete. Poté, co doladíte všechny zde zmiňované drobnosti, vám již nic nebrání v tom, abyste se dali pořádně do hry samotné.

Dnes se jako jeden z našich známých hochů vžijete do role prodavače v rychlém občerstvení a vězte, že to nebude tak lehké povolání, jak se to třeba zdá. Pravda, nebudete muset někde kuchat ryby a sázet je do cheesburgerů, ani podřezávat kuřata či krájet salámy a vše úhledně zabalovat do balíčků, ale budete prodávat jídlo rozzuřeným chlapíků či ženám v letech, kteří se inspirovali názvem Rychlé občerstvení a vyžadují od vás rychlé obsloužení. Na začátku hry se ocitnete v typické jídelně či baru, stojíte uprostřed pultu mezi dvěma kasami, váš společník si odběhl a u dveří za rohem je vidět jenom jeho stále se hýbající pozadí (těžko říci co tam dělá, ale rozhodně teď není schopen práce a vy musíte převzít i jeho díl). Za vámi je okénko do kuchyně, kam kuchař nezvykle rychle hází balíčky skládající se většinou z kotlety, hranolek a koly, nebo jsou tam připravené i hamburgery s krysou místo hovězího :-).

Jaké zboží zákazníkům dáte, je na vás - většinou se jim hází balíčky, ale hamburger můžete použít taky, bodováno je to stejně, takže o nic nejde. Hru bych se opovážil maličko srovnat s Falcon Beertender - tam jste na ona pivní břicha házeli pivka, v této hře Beavis and Butt-head: Thank you drive thrupoužíváte na jejich dočasné zneškodnění zase jídlo. Lidé přicházejí různí - tlustí šéfíci, poldové, teenageři, sportovci, ženský, ale všechny je spojuje touha po jídle. Vy na ně namíříte kurzorem myši, který je zpracován tak, že vypadá jako zaměřovač do palné zbraně, a tím je zlikvidujete. Pochopitelně je to bodováno, vlastně získání co nejvíce bodů je hlavním cílem v gamesce samotné. V okénku vytesaném na zdi se také čas od času objeví hlava nějakého řidiče náklaďáku - tomu také něco hoďte, protože pokud tak do několika chvil neučiníte, přijde si pro vás, dá vám přes hubu a hra pro vás končí. Pokud se až k vám probojují lidé, kteří po pár chvílích chodí v mnohem větších počtech a o dost rychleji, máte jen malou chvíli, než se do vás pustí. Tedy nejlepší by bylo udržet se co nejdéle, respektive sejmout co nejvíce lidí - a získat tak co nejvíce bodů.

Ovládání hry je celé pomocí myši, kterou ovládáte úplně vše. Zorientujete se poměrně rychle, to rozhodně není žádný problém, a jinak co se velikosti týče, tak pouhé dva megabajty nejsou problémem snad pro nikoho z nás. Co se týče grafiky, tak ta je poměrně dobrá, efektů ve hře najdeme také dost a zábava? Inu zábava je přinejmenším veliká.

Autor:Nejčtenější

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Další z rubriky

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

Při hraní Bloodworks zavzpomínáte na zapomenutý Crimsonland

Bloodworks

Podobně jako jeho velký vzor, i Bloodworks je střílečka z tzv. ptačí perspektivy, ve které po nepřátelích zůstávají...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz