Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Beavis & Butt-head: Bug Justice

  12:00aktualizováno  12. července 8:53
Dovedete si představit, jak se asi musel cítit Jan Hus v okamžiku, když ho v Kostnici upalovali? Pravděpodobně velmi bídně, na jeho místě by asi nechtěl stát snad nikdo z nás. Smrt upálením rozhodně není příjemná. Ale co takhle stát se tím, kdo upalování řídí - tedy upalovačem?

Beavis & Butt-head: Bug Justice

Platforma: Freeware
Výrobce: New Media

Stáhnout

Beavis & Butt-head: Bug Justice

A máme tu po nějaké době opět další hru ze série "Beavis & Butt-head". Fantazie vývojářů, kluků z New Media, nezná mezí a jejich nesmírně hratelné akce musí pobavit každého, který nepostrádá alespoň kapku smyslu pro humor a vtip.

Asi nikdo z nás nezažil podobná muka jako Jan Hus, když byl upalován za své názory před několika stoletími v Kostnici. Smrt ohněm je nepochybně jednou z vůbec nejhroznějších variant sebevraždy, které si člověk může vybrat. Být upečen za živa podobným způsobem, jako uvařili Jeníček a Mařenka onu zlou babu, není žádná sranda. Jenže to by to nebyly New Media, aby nesmíchaly trošku černého humoru s realitou a aby z toho nevznikla další šílenost.

Možná již z předcházejících řádků maličko tušíte, o co se vůbec bude jednat. Nebudete upalován, jak by se mylně mohl někdo domnívat, ale budete upalovat. A to doslova. Vy se opět vžijete do role jednoho ze dvou stejně drasticky krutých jedinců, kteří vám v tomto ohledu ochotně poslouží. Pálit ovšem nebudete Mistra Husa, ale broučky, mravenečky, křižáky, nejvíce takové bachraté, do hněda zbarvené potvory, a podobnou havěť. Proč je škvaříte, to nikdo pořádně neví, pravý důvod není nikomu znám (a otázkou je, jestli to vůbec někoho Bug Justicezajímá). U kraje obrazovky končí asfaltka a začíná tam travnatý úsek. Právě odtamtud nejvíce vylézají všelijaké rozličné potvůrky, ale jinak se hrnou a utíkají opravdu všemi směry. Pouze máte uprostřed oné asfaltky něco různých odpadků, jako jsou třeba pohozené kousky sýra, plechovky, špinavé bonbóny, kamínky, tráva a jiné, k ničemu se nehodící harampádí. A toto harampádí vy musíte jako oko v hlavě střežit a nikoho k němu nepustit. Hned, jak se totiž zmíněné nestvůrky k harampádí dostanou, vezmou jej na záda a začnou utíkat pryč i se svým nákladem.

I nyní máte ovšem příležitost je sejmout. Abyste nevzbudili pozornost velkým požárem, bude vám stačit k ohřátí oněch živočišných druhů pouze silná lupa. Stačí na ně namířit, logicky tedy i zvětšit, a neváhat po nich pálit tak, že budete co nejrychleji na ně klikat - pouštět oheň. Začnou doutnat, valí se z nich kouř a po chvíli spadnou na zem. Po chvíli se sice seberou, ale běží s nohama na ramenou pryč, protože být uškvařen dvakrát za život není nic příjemného. Pokud jste již ve velké nouzi a hrozí, že by vám sebrali i poslední předmět, použijte pravým tlačítkem funkci nazvanou Dup. Víte, na té silnici stojí i nějaký človíček - nevím sice, kdo to je, ale jeho nohy zcela postačují. Pokud tuto funkci pravým tlačítkem aktivujete, tak ona noha s nárazem dopadne na asfalt, zem se otřese a brouci padnou vystrašení na záda, čímž se stanou lehkým cílem.

Ale jen tak si hrát na upalovače nebohých broučků po chvilce přestane být kdovíjak zábavnou činností. Autoři si to naštěstí uvědomili a neváhali se pustit do zpříjemnění Beavis & Butt-head: Bug Justiceobyčejného paličství. Jako obvykle u akcí tím zázračným lékem na zvýšení herní doby jsou body. Ono totiž za sejmutí brouka dostáváte určitý počet bodů nebo někdy i bonus Kop, ale to jen málokdy. Hru vám odměřuje časový limit několika desítek sekund. V této době musí uchovat alespoň jeden tento předmět. Pak se ukončí kolo, sečtou body, přidají na konto a podle bodů se dodá i několik nových odpadních věciček. Poté, co vám brouci rozkradou poslední harampádí, nastává Game Over. Body si můžete zapsat a pak je porovnávat s ostatními svými výkony.

Ovládání hry je snadné, ke všemu si vystačíte jen s myší a jejími dvěma tlačítky: Setup a zároveň menu i krátký help je umístěn v horní liště windowsovského okna, ve kterém je hra spuštěna. Grafika hry je celkem dobrá a co se týče hratelnosti, tak ta je podle mě asi tak na stejné úrovni, jako její bratříčci ze série Beavis & Butt-head. Takže rozumějte skvělá. Hudba ve hře je opět a pořád se opakující a pokud jste hráli všechny hry z této série, tak si raději vypněte bedničky. Zvuky jsou ale výstižné a charakterizující, s těmi problém není. Celkově zrekapitulováno se jedná o opravdu pěkný titul, který se klukům z New Media zase povedl.

Autor:Nejčtenější

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Další z rubriky

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V temné Shadow Web nemůžete věřit jen vlastním očím

Shadow Web

Podobně jako v mnoha jiných hororech, i v Shadow Web musíte uniknout ze zamčené budovy a nenechat se sežrat. Hru...Najdete na iDNES.cz