Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Beavis & Butt-head: Court Chaos

  12:00aktualizováno  9:39
Nedávno jsem recenzoval trio freewarových gamesek Beavis & Butt-head od společnosti New Media. Tyto hry se podle hodnocení pod článkem hráčům celkem líbily, a tak se mi podařilo sehnat další dvě. K dnešní hře vám jen prozradím, že si zahrajete koulovačku. Ale ne se sněhovými koulemi, ale s tenisáky!

Beavis & Butt-head: Court Chaos

Platforma: Freeware
Výrobce: New Media

Stáhnout

Beavis & Butt-head: Court Chaos

Od společnosti New Media jsme již na Plných Hrách měli zrecenzované tři hry a to vždy humorného charakteru. Vlastně všechny gamesky od této malé vývojové skupinky jsou humorného charakteru. Tyto hry jsou určeny k pobavení, relaxaci po celodenní šichtě a v žádném případě nejsou titulem pro celonoční pařbu. Svým způsobem jsou opravdu vynikající, avšak z jiného úhlu pohledu se nám to může jevit jinak. Celá tato série her je napolo šíleností a náměty jsou skutečně originální (někdy bych řekl, že až přehnaně). Plivání z okna na kolemjdoucí, chytání beden padajících z domu či házení hamburgery budiž toho důkazem. A dnes tenisová válka - to nám to teda pěkně začíná (nebo spíš pokračuje).

Tenis sám o sobě není v celku nijak špatný sport a nic moc negativního byste na něm snad ani nenašli. Jistě, různé trošku větší podvody v prestižních turnajích ze strany jak hráčů, tak i rozhodčích, ale jinak vás musím ujistit, že je to O.K. Na tenisu jsme se shodnout dokázali, nicméně otázka zní: Co je normálního na tenisové válce? Různé koulovačky sněhovými koulemi nejsou na internetu žádnou raritou a her na takovýto námět je povícero, ale řekněte mi, ve které hře hrajete tenis tím způsobem, že po sobě házíte míčky? No a odpověď je zcela jasná - nikde! Takže opět šílenost a zase od těch samých lidí.

Beavis & Butt-head: Court Chaos

Hru, ostatně stejně jako každou ze série Beavis & Butt-head, sponzoruje MTV, neboli Music Television, která nějakou tou korunkou přispěla k vývoji této gamesky. Vlastně u her tohoto typu se jedná o hratelnost, která je tentokrát opravdu velice dobrá. Na grafice ale záleží nepochybně také, jenže s tou se zase nikdo nijak moc nedřel. Ona sice nevypadá nijak hrozně, ale možná sem tam něco dotáhnout by nebylo na škodu. Gameska byla hotová již v roce 98, takže se dá říct, že autoři o několik let předstihli známého Moorhuhna. Vězte, že Slepičky jsou založeny na úplně stejné bázi - po někom házíte předměty a dostáváte za to body.

Na začátku pařby v úvodní obrazovce máte jako tradičně na výběr ze dvou hrdinů. Jestli si vyberete zakrslého blondýna nebo vysokého černovlase je úplně jedno. Při hře máte nastavený pohled z vlastních očí, který nelze měnit a i kdyby, tak oba mají stejné vlastnosti, tudíž to vyjde nastejno. Po chvíli nastavování ještě dalších jiných maličkostí, kterých stejně ve hře nijak moc není, se již ocitáte na vyvýšené straně jedné půlky stadionu. Celý kurt je obehnán neprůhledným plotem. Za tímto plotem na druhé straně, pod sítí nebo i dveřmi stále přibíhají někteří lidé toužící po ráně tenisovým míčkem. V této hře to však není jako u Slepiček, kde střílíte bezbranné tvory, ale zde se oběti brání a to dost oprávněně. Oni páni oblečení celí v bílém se do vás snaží strefit tenisáky a mají jednu pro ně dobrou a pro vás špatnou vlastnost - totiž tu, že se vždycky trefí. Nemusejí zaměřovat, kdežto vám to trvá věčnost. Takže si zapamatujte, že musíte reagovat velice rychle.

Beavis & Butt-head: Court Chaos

Míčků můžete vyházet kolik chcete a body vám to nestrhává, takže palte, protože když vystřelí oni, tak máte o život méně. Životů máte celkem patnáct, jsou zobrazeny v dolní části obrazovky. Může se to zdát málo, ale vězte, že pokud si myslíte toto, hra vás velmi nevybíravým způsobem a neskutečně rychle vrátí do reality. Oněch patnáct životů není vůbec nijak moc. Stačí pár ran nepřítele a jsou fuč. Oni páni, co vás nemají rádi, jsou rychlí a přesní, takže si dávejte bacha. Jo ještě jsem se chtěl zmínit o bonusu, který se tentokrát ukryl do občas probíhající kočky. Pokud onu kočku sejmete (což není vůbec lehké) dostanete 50 rychlomíčků. Pomocí nich se změní vaše ruka na něco jako kulomet vrhající tenisáky obrovskou rychlostí.

Poté, co všechny živůtky zmizí pod tlakem ran nepřítele, se před vámi objeví lokace nesoucí pochmurný název Game over. Žádné High score na vás nečeká, pouze vám je oznámeno, kolika jste body ohodnoceni. Setup hry se nachází v horní liště, vlastně celá hra je spuštěna z windowsovského okna, ale lze to lehce v setupu změnit. Co se grafiky týče, tak ta se sice nemůže připodobňovat ke kvalitě komerčních her, ale na to, že patří mezi freeware a je z devadesátého pátého roku, vypadá více než dobře. Ovšem kvůli grafice si asi hru nespustíte - i když na ní taky záleží, důležitá je hratelnost. A vězte, že v této hře je hratelnost, jak můžu s klidným svědomím říci, vynikající.

Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...Najdete na iDNES.cz