Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Becher bar - rojení skleniček

  12:00aktualizováno  29. března 2003 11:57
Další kousek vzešlý ze soutěže Becherovka game možná není moc výchovný a vhodný pro děti - hemží se to v něm plnými skleničkami alkoholu a následně jeho konzumací - ale drží se hranic svého žánru a hlavně má docela pěknou grafiku.

Becher bar

Platforma: Freeware
Výrobce: Pavel Soldán

Stáhnout

Becher Bar

Další kousek vzešlý ze soutěže Becherovka game možná není moc výchovný a vhodný pro děti - hemží se to v něm plnými skleničkami alkoholu a následně jeho konzumací - ale drží se hranic svého žánru a hlavně má docela pěknou grafiku. Ale vezmeme to pěkně po pořádku.

Pavel Soldán coby autor Becher baru se rozhodl vykročit směrem akčním, ne nepodobným oblíbenému konceptu Moorhunhu, a vytvořit tak něco, co důkladně procvičí tlačítka vaší myši. Becher bar je čistě flashová záležitost, což poznáte, už z úvodu hry. Po titulkách se jménem a kontaktem na autora (popravdě řečeno jsem nikde ve hře - ani v jejím úvodu - nenašla název hry, a tak mi nezbylo, než si ho odvodit ze jména adresáře, nicméně doufám, že jsem se nesekla nijak závažně) na vás vyskočí okno s pravidly. Dozvíte se, že cílem hry je vypít co největší množství skleniček s alkoholem (už je to tady, já to říkala, že to není výchovné :-). Pití probíhá tak, že jakmile se na některém ze stolů objeví naplněná sklenička, musíte na něj bystře kliknout, protože sklenička zhruba do jedné vteřiny zmizí.

Becher Bar

Jakmile odsouhlasíte, že jste pochopili, co se po vás žádá, a odkliknete start hry, připravte se na další nevýchovnou část, které představuje volbu vaší oblíbené značky alkoholu. Na výběr máte ze tří druhů - becherovka, beton a rapid. Přestože netíhnu ani k jedné z uvedených značek, pod vlivem reklamy jsem si vybrala rapid. Jak se však později ukázalo (nechtěla jsem zanedbat své recenzentské povinnosti a postupně jsem vyzkoušela všechny tři druhy), je úplně jedno, co si zvolíte - na hru to nemá vůbec žádný vliv a dokonce se ani nemění barva tekutiny ve skleničce. Až si ujasníte své chutě, musíte si ještě vybrat, jaká postavička se má alkoholem nalévat - mužská nebo ženská? Oba dva sice vypadají, jakože vůbec nevlastní normální ústní otvor, ale uvidíte, že svou roli zastanou dobře. Postava, kterou si vyberete, se pak ve hře objeví pokaždé, když se trefíte na stůl se skleničkou, a alkohol zkonzumuje za vás.

Becher Bar

Tím veškeré volby končí a vy se ocitáte přímo v baru. Tři okna, tři stolky a celorudá místnost. První úroveň po vás požaduje během 40 sekund trefit aspoň 10 skleniček. Začátek není moc těžký, minout můžete docela mockrát a do druhé úrovně postoupíte jako nic. Tam trochu přituhuje - za 40 sekund máte zlikvidovat 15 skleniček. Navíc přibude čtvrtý stůl a počet povolených špatných zásahů už je menší. Přesto ani postup do třetí úrovně není nic náročného. Ve třetí (a poslední) úrovni byste měli vypít 20 skleniček během 48 vteřin. Tady přituhuje znatelně - přibyl pátý stůl a minout můžete jen párkrát, jinak si závěrečnou gratulaci nevychutnáte.

Jak jsem avizovala už na začátku, Becher bar má docela ucházející grafiku, tak člověka neurazí koukat se na popíjející postavičky, ale pochopitelně to není hra na dlouhé zimní večery. Vzhledem k velikosti souboru to od ní ale taky nikdo nečeká.

Autor:Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V temné Shadow Web nemůžete věřit jen vlastním očím

Shadow Web

Podobně jako v mnoha jiných hororech, i v Shadow Web musíte uniknout ze zamčené budovy a nenechat se sežrat. Hru...

miniDooM 2 je klasická řezničina ve 2D, ale neméně skvělá

miniDooM 2

Démoni, tvrdá hudba, motorová pila, plazmová puška, barevné klíče, tajné místnosti… Co ještě se vám vybaví, když se...Najdete na iDNES.cz