Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Becher Championship - terénní závodění

  12:00aktualizováno  10:25
Druhé místo v kategorii XXL her na letošní Becherovka Game se ujal zajímavý Becher Champipnship, jehož prostřednictvím se podíváme na zablácená a zasněžená závodiště v korbě terénního vozítka.
60

Becher Championship

Platforma: Freeware
Výrobce: One Man Studio

Stáhnout

Becher ChampionshipDruhé místo v XXL kategorii na letošní Becherovka Game zaujal vcelku příjemný, leč objemově větší simulátor v příjemné grafice a ucházející hratelnosti. Ačkoliv kvalit prvního Becher Tyoonu nedosáhl, za zmínku a recenzi rozhodně stojí, ačkoliv v sobě skrývá několik nepřehlédnutelných nedostatků.

Co se obsahu týče, je Becher Championshiop v podstatě klasickým závodním simuláítorem, nabízejícím všechno co k takové hře patří, ovšem s nulovými inovacemi. A tak se podíváme do celkově tří lokacích, přičemž na každé z nic je umístěna závodní Becher Championshiptrať. Na první pohled příjemně nadesignovaná, po projetí všech tří se ale nepochybně nezbavíte pocitu, že jsou si podobné zkrátka jako vejce vejci. Navíc se na nich pořádá stále to samé dokola. Čtyři kolečka, tři protivníci. Více módů, úkolů b rozhodně neuškodilo.

Další, nad čímž jsem se zejména vzhledem k názvu hry pozastavovala je ono slovíčko Championship. Naivně jsem totiž od hry očekávala, že se dočkám nějaké ucelené série závodů, v níž budou vítězi prověřeni na několika rozličných tratích a ten nejlepší třeba získá medaili. Ve skutečnosti je ale tato druhá část názvu jen tak „aby se neřeklo“, což je další výrazný minuBecher Championshipsový bod.

Asi nejvýraznějším nedostatkem tohoto závodního simulátoru je jeho fyzikální model, který všechno dobré, co autoři do hry zakomponovali nemilosrdně sráží k zemi. Auto, jež po celou obu hry ovládáte totiž příliš pozdě reaguje na vaše pokyny na klávesnici, zatáčí poměrně neohrabaně, stejně jako se docela zajímavě pere s terénními nerovnostmi, což všechno dohromady působí jako všechno, jenom ne pocit, že řídíte skutečné auto – a to je přeci to, co většina lidí od podobných her očekává.

Asi nejlepší stránkou hry je pak paraxdoně její grafika, která už jen sama o sobě může nalákat nějaké ty simulátorů chtivé hráče. Zda-li budou ale po stažení přes 50 MB objemného balíku nadšeni nebo spíše zklamáni si radši neodvažuji odhadovat. Celkově kdyby hráči trochu přitlačili co se realismu týče, mohli jsme zde mít alespoň osmičkový závodní simulátor – škoda. Snad se autoři do příštího projektu/ročníku poučí.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

71 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 55 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz