Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Becher Championship - terénní závodění

  12:00aktualizováno  10:25
Druhé místo v kategorii XXL her na letošní Becherovka Game se ujal zajímavý Becher Champipnship, jehož prostřednictvím se podíváme na zablácená a zasněžená závodiště v korbě terénního vozítka.
60

Becher Championship

Platforma: Freeware
Výrobce: One Man Studio

Stáhnout

Becher ChampionshipDruhé místo v XXL kategorii na letošní Becherovka Game zaujal vcelku příjemný, leč objemově větší simulátor v příjemné grafice a ucházející hratelnosti. Ačkoliv kvalit prvního Becher Tyoonu nedosáhl, za zmínku a recenzi rozhodně stojí, ačkoliv v sobě skrývá několik nepřehlédnutelných nedostatků.

Co se obsahu týče, je Becher Championshiop v podstatě klasickým závodním simuláítorem, nabízejícím všechno co k takové hře patří, ovšem s nulovými inovacemi. A tak se podíváme do celkově tří lokacích, přičemž na každé z nic je umístěna závodní Becher Championshiptrať. Na první pohled příjemně nadesignovaná, po projetí všech tří se ale nepochybně nezbavíte pocitu, že jsou si podobné zkrátka jako vejce vejci. Navíc se na nich pořádá stále to samé dokola. Čtyři kolečka, tři protivníci. Více módů, úkolů b rozhodně neuškodilo.

Další, nad čímž jsem se zejména vzhledem k názvu hry pozastavovala je ono slovíčko Championship. Naivně jsem totiž od hry očekávala, že se dočkám nějaké ucelené série závodů, v níž budou vítězi prověřeni na několika rozličných tratích a ten nejlepší třeba získá medaili. Ve skutečnosti je ale tato druhá část názvu jen tak „aby se neřeklo“, což je další výrazný minuBecher Championshipsový bod.

Asi nejvýraznějším nedostatkem tohoto závodního simulátoru je jeho fyzikální model, který všechno dobré, co autoři do hry zakomponovali nemilosrdně sráží k zemi. Auto, jež po celou obu hry ovládáte totiž příliš pozdě reaguje na vaše pokyny na klávesnici, zatáčí poměrně neohrabaně, stejně jako se docela zajímavě pere s terénními nerovnostmi, což všechno dohromady působí jako všechno, jenom ne pocit, že řídíte skutečné auto – a to je přeci to, co většina lidí od podobných her očekává.

Asi nejlepší stránkou hry je pak paraxdoně její grafika, která už jen sama o sobě může nalákat nějaké ty simulátorů chtivé hráče. Zda-li budou ale po stažení přes 50 MB objemného balíku nadšeni nebo spíše zklamáni si radši neodvažuji odhadovat. Celkově kdyby hráči trochu přitlačili co se realismu týče, mohli jsme zde mít alespoň osmičkový závodní simulátor – škoda. Snad se autoři do příštího projektu/ročníku poučí.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

71 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 55 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz