Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Becher Joe - kovboj z Divokého západu

  12:00aktualizováno  29. března 2003 11:06
Pokud máte v oblibě napínavé romány z prostředí Divokého Západu a rádi chodíte do biografu na filmy s touto tématikou, vžijte se tedy do role osamělého pistolníka, hrdiny, který byl nucen vzít spravedlnost do vlastních rukou a čelit tak v neustálých přestřelkách mnohonásobné přesile krvelačných profesionálních zabijáků, neboť šerif si s nimi neví rady.

Becher Joe

Platforma: Freeware
Výrobce: Flier.cz

Stáhnout

Becher JoeHned v úvodním menu si můžete vybrat, zda chcete hrát v angličtině, nebo ve svém rodném jazyce, v češtině. Lze si také prohlédnout nejvyšší dosažené skóre a ihned potom hru začít. Ještě před tím si však v Karlovarských novinách přečtete, co se vůbec odehrálo v Americe za tragédii a jak velký dopad to může mít na americký lid.

Lotr Don Chuan Chanzes Kojot Peppe, přezdívaný též jako Prcek a jeho tlupa přepadli a obsadili totiž americkou prodejní pobočku světoznámého výrobce lahodného moku Becherovky a tak je všechen americký lid nyní v ohrožení, že pokud nebude sjednána okamžitá náprava, bude trpět absolutním nedostatkem tohoto zcela výjimečného likéru. Vžijte se proto do role osamělého střelce a nenechávejte nic na náhodě, hrdlořezy je nutno bez milosti postřílet, jen tak bude možno znovu americkou pobočku opět zprovoznit. Nyní tedy můžete hru začít, nabízí se možnost pěti voleb obtížnosti, prozradím hned předem, že už ta nejlehčí volba dá pořádně zabrat, budete se muset moc snažit, abyste nepadli hned po prvních výstřelech.

Becher JoeK dispozici máte šestiranový bubínkový kolt, po vystřílení zásobníku se vpravo dole na obrazovce objeví hrstka nábojů, které si musíte myší přetáhnou do zásobníku vlevo dole na obrazovce, abyste mohli pokračovat ve střelbě. Ovládání hry je velice jednoduché, vystačíte si s levým tlačítkem myši pro střelbu a jejím pohybem pro dobíjení zásobníku náboji. Nevím, zda-li to byl záměr autorů hry, nebo je to nedostatek této akční 2D “střílečky”, ale ať jsem přestavovala citlivost své myši jak chtěla, nezbavila jsem se pocitu, že myš jakoby plave a silně se opožďuje, takže zaměřování se stalo tím největším problémem včetně dobíjení zásobníku. Někdy jsem se musela pro náboje i dvakrát vracet, takže jsem při tom dostala pár zásahů.

Za každého skoleného pistolníka obdržíte určitý počet bodů, musíte si však dávat dobrý pozor na korpulentní madam, která se občas připlete do rány, za její zastřelení byste nějaké ty bodíky naopak ztratili. Občas se kolem přeženou i indiáni na koních, za jejich postřílení sice nějaké ty body získáte také, ale zase ztrácíte podstatnou část zdraví, neboť se stanete nebránícím se terčem pro pistolníky, kteří vaší chvilkové nepozornosti jak se patří ihned využijí, takže si raději těch divokých nájezdníků ani nevšímejte, ti stejně nemohou ublížit, způsobují jenom planý poplach a zřejmě se ve svém válečném pokřiku silně vyžívají a dělá jim moc dobře, že mohou někoho vylekat.

Becher JoeGrafické zpracování hry je poplatné samotnému jejímu rozsahu, lze jej hodnotit jako průměrné, zato zvukové efekty mají přímo vynikající úroveň. Po skončení každého levelu se ukáže výsledková tabulka, z které se dovíte všechny zajímavé údaje, jako počet výstřelů, zásahů a procento zbývajícího zdraví. Pokud je výsledek příznivý, můžete se tak i do ní svým jménem zapsat. Hra zřejmě uspokojí ty, kteří si rádi zastřílejí, žádné potoky krve a jiné drastické scénky však zde nenaleznete. Domnívám se, že hra vcelku není “nic moc”, v hodnocení jí zřejmě pomohlo hodně, že je přímo posazena do prostředí Becherovky. Můj názor však není rozhodující, rozhodující bylo hodnocení poroty a to bylo velmi kladné.

Autor:


Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz