Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Becher Láhve - zastřel si svou flaštičku

  12:00aktualizováno  29. března 2003 11:57
Moorhuhn killerů, tedy her se stejnou tématikou, jsme na těchto stránkách představili opravdu hodně. Becher Láhve je další z řady, patří však mezi ty povedenější tituly a hlavně pochází ze Slovenska. Navíc jde o historicky první hru, z níž vám přinášíme panoramatický screenshot celé obrazovky.

Becher Láhve

Platforma: Freeware
Výrobce: Blade Team

Stáhnout

Becher Láhve

Ačkoliv ani já, ani obchodní zástupci vydavatele BonusWebu nejsou nikterak potěšeni reklamou, kterou si firma Jan Becher dělá úplně zadarmo prostřednictvím freewarových gamesek na mnoha herních serverech v České republice. Nedá se však svítit, kvalitní hry vám prostě nabídnout musíme, ať se to komukoliv z nás líbí či nikoliv. Vy jste totiž čtenáři lačni kvalitních her zdarma a vy máte právo na dobré české freewarové gamesky, ať už propagují nějakou firmu či jsou zcela nekomerční vytvářené jen tak pro zábavu. Nuže, pojďme se mrknout na Becher Lahve, hru, která se inspirovala slávou mnoha podobných titulů (zejména německých Moorhuhn) a která patří do série „zastřel si svého/svou…“

Obživlé láhve od Becherovky procházejí se barem, tu se jedna schová za pult, tu druhá za sloup a třetí za reklamní nápis na trámu. Vaše oko čarostřelce však musí bdít o sto šest a sejmout každou producírující se flašku, ať to stojí co to stojí, třeba i trochu toho zeleného skla. Nepovede-li se vám to totiž, začnou opilci v baru vyvolávat zvuky, které se vám zrovna líbit nebudou (neboť tón hlasu svědčí o vaší neschopnosti) a když tohle uslyší flašky samotné, naroste jim hřebínek, začnou si o sobě myslet bůh ví co a budou si z vás dělat srandu. Becher Láhve Zastaví se, roztáhnou ruce aby naznačily, že se vzdávají a začnou se na vás šklebit tak, že vás to rozhodně nenechá chladnými a vy budete mít chuť ukázat těm drzým zeleným „pazgřivcům“, zač je toho loket.

Hra se ovládá úplně stejně jako Moorhuhn a všechny jeho variace. Kurzorovými šipkami či najetím myši na okraj obrazovky se posouváte doleva či doprava, levým tlačítkem myší střílíte a ve chvíli, kdy budete mít prázdný zásobník, což poznáte tak, že vám vpravo dole zmiznou všechny pohárky, musíte znovu nabít a to stisknutím pravého myšítka. Jak prosté, viďte.

Herní obrazovka je jednoduchá. Jak jsem již naznačil výše, nacházíte se v baru plném lahví Becherovky, které si zde dělají své rejdy. V lokále jsou pochopitelně stoly a židle, barový pult, nějaké ty závěsy, dřevěné sloupy, trámy, prostě vše, co má ve správné krčmě být. Ačkoliv druhý díl Moorhuhn hýřil mnoha prémiemi, které se nacházely na herní obrazovce, Becher Láhve je v tomto směru tak trochu mrtvou hrou - bonus je zde pouze jeden a navíc jej budete muset chvíli hledat, abyste jej sestřelili. Já osobně jsem o jeho existenci neměl ani páru do doby, než jsem si přečetl v readme souboru, že tam něco podobného je. Becher Láhve A z tohoto důvodu vám neřeknu, který předmět na herní ploše je ten aktivní, abych vás neochudil o to překvapení, ovšem nemůžete-li na něj přijít a chcete-li vědět, co to je, jistě naleznete odpověď v diskusi pod článkem (tak co, kdo na to přijde první? :o)).

Pokud jde o technickou stránku hry, grafika je v rozlišení 640x480, ale vůbec to nevadí, i přesto se mi herní plocha líbila, stejně jako animace lahví Becherovky. Chůze, ksychtíky, pád z poličky, to vše se mi líbilo a pánové ze slovenského Blade Teamu si zaslouží pochvalu. Ani zvuková kulisa stávající se z několika WAVů nepůsobí nijak zle a tak lze hru jednoznačně doporučit všem milovníkům jednoduchých odreagovávaček. Ostatně i její velikost 1,9 mega vybízí ke stažení.

PS: Jako první herní server v České republice vám nabízíme kompletní panoramatický screenshot znázorňující celou herní plochu - scénu z Becher Lahve. Když může iDnes panoramovat Václavák, proč ne my Becher Lahve. Jen do toho otáčení obrázku kolem své osy se nám nějak nechtělo, beztak se s vámi bude po pár panácích Bechera točit celý svět :o).

Panoramatický screenshot ze hry Becher Láhve :-)

Autor:


Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku
Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají Češi, je pád do dluhové pasti. A může za to hlavně nedostatečná finanční gramotnost, na kterou se ve školách trochu zapomíná. Trénujte ji se svými dětmi už od předškolního věku a ušetříte jim tak v budoucím životě spoustu potíží. Kdy a jak můžete děti finančně vzdělávat?Najdete na iDNES.cz