Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Becher Logical - škatule, hejbejte se

  12:00aktualizováno  29. srpna 2004 12:08
Logických her, které se účastnily letošního ročníku Becher Game, bylo opravdu mnoho. Dá se říci, že valná většina byla opravdu kvalitní, ale na vítězství to žádné z nich nestačilo. Tedy až na tuto hru, která zvítězila v kategorii Flash, současně se umístila na 5. místě v hlavní kategorii a svému autorovi tak přinesla pěkných 50 000 Kč.
40

Becher Logical

Platforma: Freeware
Výrobce: Flier.cz

Stáhnout

Becher LogicalLogických her, které se účastnily letošního ročníku Becher Game, bylo opravdu mnoho. Dá se říci, že valná většina byla opravdu kvalitní, ale na vítězství to žádné z nich nestačilo. Tedy až na tuto hru, která zvítězila v kategorii Flash, současně se umístila na 5. místě v hlavní kategorii a svému autorovi tak přinesla pěkných 50 000 Kč.

Podle názoru mnoha novinářů, kteří hodnotili hry v letošním ročníku Becher Game, je právě Becher Logical jednou z nejvíce návykových her, jež se účastnily soutěže. Já osobně tento názor nezastávám, ale chtě nechtě musím přiznat, že hra má celkově vzato něco do sebe. Aby taky ne, její princip je jednoduchý a je otázkou pár sekund, než jej pochopíte, hra je co do velikosti poměrně malá a právě takové typy her mají úspěch předurčen, protože v jednoduchosti, je síla.

Becher LogicalIhned po spuštění se vám zobrazí menu, dá-li se to tak nazvat, v němž si můžete zvolit, jakým jazykem s vámi hra má hovořit. Zde také máte velmi stručně popsán princip hry – musíte seřadit tři nebo více zátek do svislé nebo vodorovné řady pomocí jejich přesouvání. Hrací deska má velikost 8×8 políček, tedy obsahuje 64 zátek z různých nápojů z produkce Becherovky. Ale přesouvat lze pouze ty zátky, které spolu sousedí. Za každý správný přesun získáte určitý bodový obnos a následně na to trojice (či větší množství) zátek stejného nápoje zmizí a brzy se vám na jejich místě objeví jiné. A tak to jde stále dokola. Nejste tu nijak omezeni časem, proto se můžete rozhodovat, jak dlouho chcete. Avšak pozor, pokud budete v úzkých a nebudete si vědět rady či určíte špatnou dvojici pro přesun, můžete si od počítače nechat odhalit jeden z dalších možných tahů, ovšem to vás bude stát cenné body, protože nic není zadarmo a ani tato nápověda.

Becher LogicalPokud budete šikovní, můžete hrát opravdu velmi dlouho, neboť hra končí až v okamžiku, kdy na hrací desce nejsou žádné možné tahy. Faktem zůstává, že skladbu nových zátek nelze nijak ovlivnit a vždy záleží čistě jen na počítači, jakými druhy zátek vás obdaruje. Jeho výběr může mít mnohdy fatální vliv na další vývoj celé hry, takže je tu zakomponován i určitý prvek náhody. Ač se to na první pohled ani nezdá, hrací deska nabízí dostatečně velké možnosti k taktizování a je proto třeba si hodně dopředu promýšlet své tahy, pokud budete chtít být úspěšní.

Technické ztvárnění hry bych označil jako zcela průměrné – nijak nevyniká, nijak nezaostává, i když je pravda, že kdyby bylo ve hře více rozličnější grafiky, určitě bych to uvítal. Zvuků také není mnoho, ale jak se říká, méně je někdy více a podle mého názoru je jejich počet pro hru plně dostačující. Snad jen mi chyběla nějaká líbivá melodie, která by podkreslovala samotné hraní, ale tím by asi celkem zbytečně narůstala velikost hry. Nicméně i tak si myslím, že Becher Logical je dosti zajímavým kouskem, který zaujme všechny milovníky logických her, takže se nebojte a zkuste si jej, litovat nebudete.

 
Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

52 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 24 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...Najdete na iDNES.cz