Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Becher Rally – závody pod vlivem alkoholu

  12:00aktualizováno  16. září 10:29
Píše se rok 1979. Mezinárodní sdružení výrobců alkoholu pořádá automobilové závody a tak se s vozem BECHEROVKA RACING TEAMu vydáváte vyhrát všech šest závodů, které tato trojrozměrná česká závodní hra nabízí. Povede se vám to, nebo budete poraženi počítačem ovládaným soupeřem?
50

Becher Rally

Platforma: Freeware
Výrobce: Martin Kejzlar

Stáhnout

Becher Rally Becher Rally je povedená tuzemská 3D závodní hra, která byla, jak již název napovídá, vytvořena do oblíbené vývojářské soutěže Becher Game (vyhlašované každoročně výrobcem oblíbeného likéru). Pokaždé takto vzniknou ne-li stovky, tak alespoň desítky kvalitních her všeho druhu - od arkád, přes logické, textové, dobrodružné gamesy až po sportovní a závodní hry. Jen vzpomeňme bonbónky jako například Becherův sen, Zázračný lék nebo Zlatý Kalich od Enteronu, BechMana či Becher Train od Jiřího "Taze" Výchopně, kvalitní 3D hříčky od Gemtree Software a hromadu dalších. Becher Rescue, Bechermania, Becherovka Arcade, BechCops, Becherovka Mariáš, Becherovka Puzzle, Becherovka Tetris - výčet her slavných jmen, které byly vytvořeny do výše zmíněné soutěže, by byl obrovský.

Volně šiřitelných her v 3D aranžmá u nás nevznikalo nikdy mnoho. Když pátrám v paměti, vybavím si pouze sharewarovou střílečku Bad Toys 3D od Tibo Software, trojrozměrnou předělávku Sokobana, Tetrisu a to je asi tak vše. Až v poslední době se situace začala výrazně a významně zlepšovat. Nejenže mnoho lidí si začalo tvořit svůj vlastní 3D engine - viz. OTYCH SOFTWARE nebo ALBISOFT Pavla Kopeckého, ale k dispozici vývojáři mají třetí rozměr i v ryze českém vývojovém nástroji Petr (www.gemtree.cz). Právě posledně jmenovaná alternativa se výrazně podepsala na vzniku českých 3D freeware her - a neustále se objevují další a další hry vytvořené pomocí Petra.

Námi dnes představovaná závodní gamesa se autorovi povedla. Odehrává se v roce 1979 a vžijete se v ní do role jednoho z řidičů závodního auta. Ovšem nejde o auto ledajaké. Je to vůz BECHEROVKA RACING TEAMu a vy jste byli vybráni, aby jste vyhráli všech šest závodů a dokázali, že Jan Becher se umí prosadit i ve světě automobilových závodů. No a protože mezinárodní sdružení výrobců alkoholu v čele se společností Jan Becher jedny takové závody pořádá, vydáváte se právě tam. Každý z oněch šesti závodů se jede na čtyři kola a proto, aby jste se dostali do následujícího závodu, musíte vždy porazit soupeře, tedy ujet čtyři kola dříve než on.

Design levelů je zdařilý, stejně jako prvky ze kterých jsou sestaveny, ovšem o kvalitě použitých textur by se dalo polemizovat. Hra na rychlejších strojích běhá poměrně plynule a zvuky také příjemně dokreslují atmosféru hry. Hudba ve hře není, což umožňuje uživateli poslechnout si něco vlastního. Takové řešení já považuji za nejlepší, přeci jen je přijatelnější a příjemnější, když si hráč může vybrat hudbu dle své libosti, než když je mu nucena nějaká podřadná z internetu stažená MIDI melodie jen proto, že programátor chtěl mít ve svém díle nějakou hudbu za každou cenu.

Pohyb počítačem ovládaného vozidla v podstatě spočívá v tom, že nikde nebourá a nedělá chyby. Takže zatímco vy po nárazu couváte zpátky na cestu, počítač si to šine neustále dále.

Kromě klasického závodění si můžete vyzkoušet i trénink v podobě volné jízdy.

Hlavní devizou hry Becher Rally je jednoznačně její hratelnost. Když vás poprvé porazí kompjůtrem ovládaný soupeř o pár sekund, rozhodnete se, že to tak nenecháte a zvolíte repete závodu. Jenže se to pořád opakuje. Pak už jen křičíte, jak je to možné, že neustále prohráváte. Už to skoro chcete vzdát, když tu náhle asi po hodince hraní konečně vyhráváte a jste v dalším levelu. A tak se opakuje kolotoč závodění podtržený chutí dostat se do následujících levelů.

Celkově vzato... českých závodních her s autem v hlavní roli zase tolik není a těch oděných v 3D hávu je ještě méně, proto nečekejte a stahujte.P>

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 41 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz