Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Becher Rescue – boj za svobodu

  12:00aktualizováno  17. listopadu 11:14
Máte-li rádi pravé a nefalšované fantasy mlátičky na život a na smrt ve stylu staršího titulu Golden Axe, mohla by se vám dnešní hra jménem Becher Rescue líbit. Zkuste a uvidíte, budete mile překvapeni.

Becher Rescue

Platforma: Freeware
Výrobce: Zimtech

Stáhnout

Becher RescueJak již název dnešní plné hry napovídá, Becher Rescue je jednou z prvních vlaštovek letošní Becher Game, kterou všem skalním fanouškům volně šiřitelných her netřeba dlouho představovat. Vždyť kdo by neznal Zázračný lék, Zlatý kalich nebo Penguins, vítězné hry z minulých ročníků? Výsledky toho letošního známy sice ještě nejsou, ale již teď se začínají objevovat některé tituly, které se poperou o hlavní ceny v jednotlivých kategoriích. A to je případ i dnes recenzovaného Becher Rescue.

Na začátek vám trochu přiblížím, o čem děj hry pojednává. Mistr Becher, poslední z potomků rodu Becherů, který zná složení zázračného uzdravujícího likéru, byl unesen příslušníky temných sil. A vy, udatný rytíř ve službách spravedlivého krále Severu, jste byl požádán, abyste se vydal na dlouhou a strastiplnou cestu na jih a vysvobodil Mistra Bechera a zažehnal hrozící nebezpečí v podobně rozpínajících se temných sil. Bylo by asi pošetilé očekávat, že akční arkáda bude mít duchaplnější příběh, nicméně si autoři mohli dát trošku práce a více jej rozvést a hrou proplést. Becher RescueRozhodně by jí to neuškodilo, protože za aktuální situace po chvíli hraní zapomenete na to, že vůbec nějaký příběh existuje. Nu což, máte pravdu, příběh u akčních her rozhodně nehraje prim, důležitější jsou přeci jiné věci.

V úvodu článku jsem se odkázal na postarší, leč stále kvalitní titul Golden Axe, který svou největší popularitu u nás získal na klasických automatech a později i na pc. Pokud jste jej někdy hráli, bude vám princip hry Becher Rescue víceméně povědomý. Ovládáte zde rytíře, jehož úkolem je ničit vše živé, co mu přijde do cesty. Postupně prochází krajinou zleva doprava a nepřátelé se na něj vrhají skoro ze všech stran. Aby lépe odvracel jejich útoky, má k obraně meč, kterým může mocně sekat na všechny strany a nepřátele tak obírat o jejich cenné životy. Někteří jsou odolní a je třeba jim zasadit více zásahů, ale brzy určitě podlehnou. Dobré je se naučit využívat dalších akcí, jimiž postava disponuje – skok do výšky a jakýsi přemet, kterým může v jediném okamžiku přicházející nepřátele shodit na zem. Becher RescueV okamžicích, kdy se pomocí něho přenesete skoro přes půl obrazovky a přitom zneškodníte skupinku nepřátel, by mohl i Neo z Matrixu tiše závidět. Ale pokud si na něj zvyknete, hra pro vás bude mnohem snazší.

Postupně procházíte mnoha lokacemi, nepřátel je stále spousta a téměř ani jedinou vteřinku vás nenechají vydechnout. Naštěstí jejich inteligence není na příliš vysoké úrovni, takže občas dochází k situacím, kdy se nepřítel zasekne o strom nebo jinou terénní nerovnost. Jejich variabilita také není příliš velká – buď se jedná o obyčejné lidi, orky nebo jakési větší bossy se štítem, jejichž likvidace dá někdy pořádně zabrat. Pokud byste snad měli problémy, stačí použít kruhové kouzlo, které smete všechny nepřátele na zem. Ale pozor, mějte na paměti, že jich nemáte neomezeně a je s nimi třeba šetřit!

Lokace jsou různorodé a mnohdy i několikrát za level se změní krajina okolo a povrch, po němž se pohybujete (sníh, tráva, voda aj.). Je trochu škoda, že téměř všechna místa působí tak pustě a prázdně. Občas tu je jakýsi náznak (nějaký dům), že by mohl nastat obrat k lepšímu, ale nakonec se nic neděje. Becher RescueGrafika není špatná, je 3D, avšak použité textury na sebe místy nenavazují. Zvuková stránka je pěkná, stejně tak ta hudební.

Zajímavou možností je multiplayer, kdy se proti příslušníkům temných sil můžete postavit ve dvou. Co také potěší, je možnost si nastavit obtížnost, pokud by se hra zdála někomu příliš těžká. Hratelnost je vcelku na vysoké úrovni a jen tak se od hry neodpoutáte, což je její velké plus. Pokud přimhouříte oči nad několika menšími chybkami, občasným zasekáváním postav a trošku horšími texturami (limit 5 MB je neúprosný), jistě se budete dobře bavit tak jako já. Zkuste a uvidíte.

Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...Najdete na iDNES.cz