Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Becheráček – zachraňte jeho bratra!

  12:00aktualizováno  3. února 8:36
Je malý svět, o kterém lidé nemají tušení. Žijí v něm malí lahváčci, na něž útočí král Ochlastáček, který chce klidně i násilím získat poslední nápoj (Becherovku) od rodiny, kde žije Becheráček. Chcete vědět, jak ona rodina dopadne? Viz. dále …

Becheráček

Platforma: Freeware
Výrobce: PAL Games

Stáhnout

 Becheráček Na úvod vám detailněji osvítím příběh. Kdesi za Karlovými Vary je opuštěný obchůdek s lihovinami, v němž je malý svět, o kterém lidé nemají ani ponětí. Tento svět je mnohem menší než náš a nevládnou tam lidé ani zvířata, ale lahvičky alkoholu. Říkají si lahváčci. Nevládne tam mír, právě naopak. Vládne na onom místě šílený král Ochlastáček, který zabírá obydlí mnoha lahváčků (ti prozatím útokům odolávají). Možná si říkáte, že Ochlastáček je cvok jdoucí po moci a nadvládě. O to mu ale zas tak moc nejde. Jeho hlavním cílem je ukrást poslední nápoj (Becherovka) rodině Karvarýků. V té žije Limetka s Rapidem a syny Olmecáčkem a Becheráčkem, který je ve hře hlavním hrdinou. Jednou si ti dva vyšli na procházku, ale v náhlý moment byl Olmecáček na příkaz Ochlastáčka unesen. Becheráček byl pomalý a vždy pozadu, tudíž ho lahváček přicházejíc z Ochlastáčkova neviděl. Uprchl domů a všechno pověděl. Poté vzal párátkový meč po dědečkovi a šel se vydat na dlouhou cestu, při které by měl s vaší pomocí najít svého bratra.

Hra je naprogramována v celkem známém nástroji Petr. Řeknete si, že to určitě nic moc nebude, ale možná budete příjemně překvapeni tím, co program dokáže (hra je např. ve 3D). Při prozkoumání nastavení narazíte na volbu rozlišení. Ta jsou tři. 800*600, 1024*768 a dokonce i 1280*720 (včetně 16 či 32-bitové hloubky barev).

 Becheráček Ve hře musíte kromě záchrany svého bratra plnit i vedlejší úkoly, abyste se vůbec mohli dostat do zrádného Ochlastáčkova. Musíte získat doutníky pro starostu, který vám poté dá klíč a zpřístupní další úroveň nebo musíte najít nějaký tvrdý alkohol a opít jím hraničáře (po opití klíč opravdu vydá) a do třetice budete muset sehnat nějaké bylinky pro člověka, který vám může poskytnout další velmi důležitý klíč (zde už jde do tuhého). I přes občas zajímavé úkoly jde s politováním jen o další bezduchou mlátičku, ve které jsou snad stovky nepřátel s tím, že pokud nějaké zabijete, tak žádné takové, že je po všem. Po několika momentech se na svých pozicích opět objeví další nepřátelé, kterých tu mimochodem máme docela dost druhů.

Nepřátele nebudete ničit pouze dříve zmiňovaným párátkovým mečem. Po nepořádku, který vám překáží v cestě, můžete házet třeba víčka nebo hřebíky. Padouchů je ve hře sice hodně, ale na lehkou obtížnost nebudete mít absolutně žádné problémy. Lékáren lze nasbírat až 20, což by snad spotřebovali jen „mírně“ nezkušení hráči, ale obtížnost není jenom lehká. I střední a těžká. Jestliže přehlédnete svůj ukazatel zdraví, což se může klidně stát a budete zabiti, tak nemusíte vše opakovat od úplného začátku. Zachraňují vás funkce save a load.

 Becheráček Na řadě máme zhodnocení hudby. Popravdě musím konstatovat, že z ní mám oproti jiným freeware hrám dobrý pocit a to je asi tak vše co bych k tomu řekl. Doprovází vás prostě několik více méně pěkných skladeb a samozřejmě zvuky. Autoři ke hře přidali i FPS, které vyvoláte stisknutím klávesy F12.

Teď už se nacházíte na samém konci recenze. Zbývá jen hru shrnout a doporučit. I když hru doprovází nějaké technické chyby (občas dosti závažné), po delší době vás omrzí (po dohrání asi úplně) a je to něco přes 4 MB, tak Becheráčka opravdu mohu doporučit. Na jedno dohrání více než nadprůměrná akcička. Přeci nevyhrála soutěž Becher Game 2003 jen tak viďte? Ne že by se zúčastnily v dané kategorii jen 2 tituly ;-).


Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz