Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Becheris aneb koktejly všeho druhu

  12:00aktualizováno  29. března 2003 11:56
Jeden dílek mattonky, tři dílky džusu, dva dílky campari, dva dílky becherovky a navrch nasypeme pár kostek ledu a ozdobíme mátou a citronem. Nevypadá to jako tetris, co? A vidíte, pravdu mám já, když tvrdím, že to Tetris je.

Becheris

Platforma: Freeware
Výrobce: Petr Válek

Stáhnout

Becheris

Není to tak dlouho, co jsem na stránkách Plných her v některém starším článku přísahala, že další recenzi na Tetris rozhodně nebudu psát já. Šedivá je teorie a zelený strom života - zase jsem to já, na koho tahle fuška zbyla, a tak mi nezbývá než se k tomu postavit čelem a poprat se s Tetrisem i podruhé.

Rozvleklý úvodní odstavec pro Tetrisem nepoznamenané jedince tentokrát zkrátíme na nezbytné minimum. Souhrnným názvem Tetris se nazývají hry, v nichž do obdélníkového hracího pole padají seshora kostičky, které se dole hromadí. Kostičky mohou být buďto zcela osamocené nebo naopak sdružené do nejrůznějších útvarů - do kříže, do elka atd. Podstatný je ještě fakt, že kostičky bývají různých barev - to je dokonce skoro to nejpodstatnější, na čem je založen princip Tetrisu. Tím totiž je poskládat padající kostičky tak, aby jste vytvořili vždy jednu řadu ve stejné barvě - ta pak zmizí a přidá vám body do celkového skóre.

Becheris

Becheris spadá, jak už možná tušíte, do stejné kategorie her jako Zázračný lék, Bechera u ledu, Becher láhve a další. Tetris je obrovsky populární jak mezi zkušenějšími hráči, tak i mezi jinak neherní veřejností (osobně to moc nechápu, ale je pravda, že znám lidi, které jsem nikdy neviděla přistoupit k počítači jinak než s příručkou "Poprvé u PC" v ruce, což jim ovšem nebrání v tom, aby byli náruživými hráči Tetrisu třeba na GameBoyi), takže není divu, že se žánrově probojoval i do soutěže Becherovka game.

Jak tedy Becheris vypadá a jak se hraje? Předně se mu nedá upřít jistá informační hodnota - seznamuje totiž své hráče s několika koktejly míchanými z becherovky. Místo obyčejných barev jsou padající kostičky definovány jako přísady do koktejlů - led, citrón, tonic, campari, ovocná šťávu a pochopitelně becherovka. V každé úrovni je vám na začátku oznámen koktejl, o který jde, vyjmenují se jeho přísady a vaším úkolem je pak nejen skládat stejnobarevné řádky, ale i něco navíc, za co můžete získat bonusy. Becheris Pokud složíte řádek, v němž bude obsažena alespoň jedna kostička od každé přísady, která do aktuálního koktejlu patří, získáváte bonus 10.000 bodů. Pokud se vám podaří sestavit řádek ze samých kostiček becherovky, vytvořili jste takzvanou Becherline a na vaše konto se připíše bonus ve výši 50.000 bodů. Za těchto podmínek se může vaše výsledné skóre vyšplhat do značně vysokých hodnot, protože například takových 60.100 bodů jsem dosáhla jedním koktejlem, jednou Becherline a jen jedinou stejnobarevnou řádkou.

Koktejly, které se při hraní naučíte mixovat, mají lákavá jména jako například Becher Fizz nebo Becherovka Beach, ale dojde i na obyčejný Beton. Pokud tedy chcete na svých večírcích udivovat přátele výrobou dokonalých koktejlů, nezapomeňte, že Becheris vám k tomu může dopomoct.

Autor:


Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Další z rubriky

V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz