Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Becheris aneb koktejly všeho druhu

  12:00aktualizováno  29. března 2003 11:56
Jeden dílek mattonky, tři dílky džusu, dva dílky campari, dva dílky becherovky a navrch nasypeme pár kostek ledu a ozdobíme mátou a citronem. Nevypadá to jako tetris, co? A vidíte, pravdu mám já, když tvrdím, že to Tetris je.

Becheris

Platforma: Freeware
Výrobce: Petr Válek

Stáhnout

Becheris

Není to tak dlouho, co jsem na stránkách Plných her v některém starším článku přísahala, že další recenzi na Tetris rozhodně nebudu psát já. Šedivá je teorie a zelený strom života - zase jsem to já, na koho tahle fuška zbyla, a tak mi nezbývá než se k tomu postavit čelem a poprat se s Tetrisem i podruhé.

Rozvleklý úvodní odstavec pro Tetrisem nepoznamenané jedince tentokrát zkrátíme na nezbytné minimum. Souhrnným názvem Tetris se nazývají hry, v nichž do obdélníkového hracího pole padají seshora kostičky, které se dole hromadí. Kostičky mohou být buďto zcela osamocené nebo naopak sdružené do nejrůznějších útvarů - do kříže, do elka atd. Podstatný je ještě fakt, že kostičky bývají různých barev - to je dokonce skoro to nejpodstatnější, na čem je založen princip Tetrisu. Tím totiž je poskládat padající kostičky tak, aby jste vytvořili vždy jednu řadu ve stejné barvě - ta pak zmizí a přidá vám body do celkového skóre.

Becheris

Becheris spadá, jak už možná tušíte, do stejné kategorie her jako Zázračný lék, Bechera u ledu, Becher láhve a další. Tetris je obrovsky populární jak mezi zkušenějšími hráči, tak i mezi jinak neherní veřejností (osobně to moc nechápu, ale je pravda, že znám lidi, které jsem nikdy neviděla přistoupit k počítači jinak než s příručkou "Poprvé u PC" v ruce, což jim ovšem nebrání v tom, aby byli náruživými hráči Tetrisu třeba na GameBoyi), takže není divu, že se žánrově probojoval i do soutěže Becherovka game.

Jak tedy Becheris vypadá a jak se hraje? Předně se mu nedá upřít jistá informační hodnota - seznamuje totiž své hráče s několika koktejly míchanými z becherovky. Místo obyčejných barev jsou padající kostičky definovány jako přísady do koktejlů - led, citrón, tonic, campari, ovocná šťávu a pochopitelně becherovka. V každé úrovni je vám na začátku oznámen koktejl, o který jde, vyjmenují se jeho přísady a vaším úkolem je pak nejen skládat stejnobarevné řádky, ale i něco navíc, za co můžete získat bonusy. Becheris Pokud složíte řádek, v němž bude obsažena alespoň jedna kostička od každé přísady, která do aktuálního koktejlu patří, získáváte bonus 10.000 bodů. Pokud se vám podaří sestavit řádek ze samých kostiček becherovky, vytvořili jste takzvanou Becherline a na vaše konto se připíše bonus ve výši 50.000 bodů. Za těchto podmínek se může vaše výsledné skóre vyšplhat do značně vysokých hodnot, protože například takových 60.100 bodů jsem dosáhla jedním koktejlem, jednou Becherline a jen jedinou stejnobarevnou řádkou.

Koktejly, které se při hraní naučíte mixovat, mají lákavá jména jako například Becher Fizz nebo Becherovka Beach, ale dojde i na obyčejný Beton. Pokud tedy chcete na svých večírcích udivovat přátele výrobou dokonalých koktejlů, nezapomeňte, že Becheris vám k tomu může dopomoct.

Autor:Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz