Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Becheris aneb koktejly všeho druhu

  12:00aktualizováno  29. března 2003 11:56
Jeden dílek mattonky, tři dílky džusu, dva dílky campari, dva dílky becherovky a navrch nasypeme pár kostek ledu a ozdobíme mátou a citronem. Nevypadá to jako tetris, co? A vidíte, pravdu mám já, když tvrdím, že to Tetris je.

Becheris

Platforma: Freeware
Výrobce: Petr Válek

Stáhnout

Becheris

Není to tak dlouho, co jsem na stránkách Plných her v některém starším článku přísahala, že další recenzi na Tetris rozhodně nebudu psát já. Šedivá je teorie a zelený strom života - zase jsem to já, na koho tahle fuška zbyla, a tak mi nezbývá než se k tomu postavit čelem a poprat se s Tetrisem i podruhé.

Rozvleklý úvodní odstavec pro Tetrisem nepoznamenané jedince tentokrát zkrátíme na nezbytné minimum. Souhrnným názvem Tetris se nazývají hry, v nichž do obdélníkového hracího pole padají seshora kostičky, které se dole hromadí. Kostičky mohou být buďto zcela osamocené nebo naopak sdružené do nejrůznějších útvarů - do kříže, do elka atd. Podstatný je ještě fakt, že kostičky bývají různých barev - to je dokonce skoro to nejpodstatnější, na čem je založen princip Tetrisu. Tím totiž je poskládat padající kostičky tak, aby jste vytvořili vždy jednu řadu ve stejné barvě - ta pak zmizí a přidá vám body do celkového skóre.

Becheris

Becheris spadá, jak už možná tušíte, do stejné kategorie her jako Zázračný lék, Bechera u ledu, Becher láhve a další. Tetris je obrovsky populární jak mezi zkušenějšími hráči, tak i mezi jinak neherní veřejností (osobně to moc nechápu, ale je pravda, že znám lidi, které jsem nikdy neviděla přistoupit k počítači jinak než s příručkou "Poprvé u PC" v ruce, což jim ovšem nebrání v tom, aby byli náruživými hráči Tetrisu třeba na GameBoyi), takže není divu, že se žánrově probojoval i do soutěže Becherovka game.

Jak tedy Becheris vypadá a jak se hraje? Předně se mu nedá upřít jistá informační hodnota - seznamuje totiž své hráče s několika koktejly míchanými z becherovky. Místo obyčejných barev jsou padající kostičky definovány jako přísady do koktejlů - led, citrón, tonic, campari, ovocná šťávu a pochopitelně becherovka. V každé úrovni je vám na začátku oznámen koktejl, o který jde, vyjmenují se jeho přísady a vaším úkolem je pak nejen skládat stejnobarevné řádky, ale i něco navíc, za co můžete získat bonusy. Becheris Pokud složíte řádek, v němž bude obsažena alespoň jedna kostička od každé přísady, která do aktuálního koktejlu patří, získáváte bonus 10.000 bodů. Pokud se vám podaří sestavit řádek ze samých kostiček becherovky, vytvořili jste takzvanou Becherline a na vaše konto se připíše bonus ve výši 50.000 bodů. Za těchto podmínek se může vaše výsledné skóre vyšplhat do značně vysokých hodnot, protože například takových 60.100 bodů jsem dosáhla jedním koktejlem, jednou Becherline a jen jedinou stejnobarevnou řádkou.

Koktejly, které se při hraní naučíte mixovat, mají lákavá jména jako například Becher Fizz nebo Becherovka Beach, ale dojde i na obyčejný Beton. Pokud tedy chcete na svých večírcích udivovat přátele výrobou dokonalých koktejlů, nezapomeňte, že Becheris vám k tomu může dopomoct.

Autor:


Nejčtenější

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Další z rubriky

Sheep Dreams Are Made Of This je snad ta vůbec nejpodivnější hra

Sheep Dreams Are Made Of This

Ve světě nočních můr je možné všechno. Tahle nevšední plošinovka vás překvapí svou neopakovatelnou atmosférou a...

Writer's Block je úžasný příběh o zničující závisti

Writer’s Block

Pro spisovatele je nejhorší, když nemůže psát. Hlavní hrdina této krásné adventury je přesvědčený, že má nepřekonatelný...

The Librarian vás okouzlí svým pohádkovým světem

The Librarian

Sníh pokojně padá na střechy fantaskního městečka a ve zdejší opuštěné knihovně se děje něco nekalého. Příčinu toho...

RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.Najdete na iDNES.cz