Bechermania - nechte se překvapit

  12:00aktualizováno  29. března 2003 11:56
Pokud jste si snad náhodou mysleli, že už jste unikli dalším uchazečům o nejvyšší post ve hře Becherovka Game, pak jste se mýlili. Důkazem toho budiž dnešní článek, v němž se vám představí už ani nevím kolikátý výtvor na alkoholické téma.

Bechermania

Platforma: Freeware
Výrobce: Petr Válek

Stáhnout

Bechermania

Pokud jste si snad náhodou mysleli, že už jste definitivně unikli sérii becherovkových her, musela být vaše naděje tímhle článkem značně pošramocena. Abych vám ušetřila všechny další šoky, rovnou vám prozradím, že jich mám na harddisku ještě dost a pokaždé, když budu v obzvlášť krvelačné náladě, můžete se těšit na některou další.

Bechermania však nespadá jen do kategorie her becherovkových, ale i her předělávkových - šťouralové by asi řekli přímo nepůvodních. Jak už se tu někdo zmiňoval v jiném článku (já to nebyla), nastává zřejmě doba remaků starých klasik, a tak se není čemu divit, že se tenhle trend nevyhnul ani Bechermanii. Tak co, už víte do které kategorie si Bechermania došla pro nápad? Pokud byste nešvindlovali a nedívali se na okolní obrázky, i tak byste to mohli uhodnout. Arkanoid je totiž jedna z nejklasičtějších klasik a tím pádem i jedna z nejkopírovanějších myšlenek.

Bechermania

Bechermania s ničím zásadním v základních principech hry nehýbe. Pálka, míček, zeď. Protože láhev becherovky se nehodí ani místo pálky, ani místo míčku, jediné možné místo pro ni zbylo ve zdi. Místo klasických cihliček se budete trefovat do lahví a později i do skleniček s betonem (ve snaze po nalezení nějakého smyslu v tom, proč postavit zeď z lahví becherovky, se autor rozhodl místo becherovky použít beton a tím pádem vznikla "betonová zeď"). Úrovně jsou ve hře jen tři - pravda, nevypadá to jako omračující číslo, ale až je projdete, nastává druhé kolo, kdy už se míček pohybuje trochu svižněji (jestli existuje i nějaké třetí či další kolo, na to vám s čistým svědomím nemůžu odpovědět, protože jsem to tak dlouho nevydržela).

Před popisem úrovní i bonusů, které v nich můžete nasbírat, se ještě musím zmínit o Bechermania podkladovém obrázku, na kterém je výhled od vesmíru buďto s mlhovinou nebo s červí dírou (takový expert zase nejsem) a který bych si klidně dala jako pozadí do Windows. Předpokládám ale, že víc než na můj vkus ohledně wallpaperů jste zvědaví na sestavu úrovní Bechermanie. První úroveň je nejprimitivnější - jen devět řad lahví a každá z nich odpadne hned po prvním doteky míčku. Druhá už je ztížena hradbou z tříbarevných obdélníků, které musíte trefit několikrát, než povolí, a třetí obsahuje jen barevné obdélníky a skleničky, takže trvá o něco déle, než je všechny sestřelíte, ale nemůžu říct, že by to byla nějaká velká námaha.

Při sestřelování padají dolů i bonusy, ale jejich sestava není nijak ohromující - čtyři přidávající body na vaše skóre (500, 1000, 3000 a 5000), jedna s extra míčkem a jedna s powerballem. Tak a teď toho o Bechermanii víte stejně jako já, takže se sami rozhodněte, jestli máte zájem.

Autor:


Nejčtenější

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...Další z rubriky

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

Na Cube Escape: Paradox se čekání vyplatilo

Cube Escape: Paradox

Po všech stránkách brilantně zvládnutá adventura Paradox dělá své sérii čest. Pravděpodobně zatím nejlepší díl vám...

Démonická Faith vypadá jako teletext, ale je nečekaně působivá

Faith

Vymítání Satana z mladé dívenky je ve Faith stane obtížnější, než byste čekali. Už jen proto, že ji není mezi těmi...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz