Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bechon - kvalitní vesmírná akce

  12:00aktualizováno  5. února 4:53
Na velice slušném druhém místě v kategorii akčních her na letošní Becherovka Game skončila tato zajímavá vesmírná hříčka nabízející možnost kooperace s živým či počítačem ovládaným společníkem. Vyzkoušejte ji!
70

Bechon

Platforma: Freeware
Výrobce: BCGM Team

Stáhnout

Bechon Ač nebyl poslední ročník Becherovka Game co do kvalitních hříček zrovna štědrý, několik nadějných kousků se zde přeci našlo a to i mimo ty, jež si odnesly vítěznou cenu. Bechon je toho zářným důkazem. V tvrdé konkurenci podlehl vítěznému Bechonu a získal tak poměrně nezajímavou stříbrnou medaili. Naši pozornost si ale rozhodně zaslouží.

Zájem o Bechon by měli projevit především ti hráči, kteří si ve volných chvílích rádi vychutnají kvalitní vesmírnou hříčku, neboť to je přesně to, co tento projekt nabízí a to v poměrně tradiční formě. Opět se tedy zhostíte ovládání malé vesmírné raketBechon ky vybavené hned od začátku alespoň základní střelnou zbraní, s níž bude likvidovat všechny nebezpečné předměty, jež ji za dobu hry zkříží cestu. A že jich nebude málo, přičemž ve většině případů se jedná o další malé raketky a jiné technické vymoženosti, které jednou za čas vystřídají i nějaké ty produkty organického charakteru. 

Jestliže jste zaregistrovali, že prozatím ani nepadlo slovo o Becherovce, pro níž je hra určena, máte pravdu. Ta totiž přichází ke slovu v příběhu (který mě osobně nikterak neoslovil, což mě vedlo také k jeho nerozpBechon itvávání v recenzi) stejně jako v podobě létajících flašek naplněných alkoholickým nápojem, který budete vy stejně jako vás sekundant po celou dobu sbírat. Co se role právě oné druhé rakety týče, je třeba počítat s neustálou přítomností druhé lodě, která v podstatě plní stejnou misi jako vaše maličkost, ba co více, slušně vám pomáhá. Co se jejího řízení týče, máte v podstatě dvě možnosti. Buď se uchýlíte k příběhové kampani, kde její ovládání převezme počítač nebo dáte přednost volné hře, kde se klávesnice stejně jako vy může ujmou některý z vašich přátel, což je pochopitelně podstatně zábavnější varianta. Co se doposud nezmíněných vlastností hry týče, je třeba poznamenat nutné bonusy určené především pro vaši loď, zbraně ap.

Na první pohled se tedy Bechon tváří jako výtečně zpracovaná vesmírná akce nabízející vše, co byste od podobné hry mohli uvažovat. Bohužel tvůrci trochu přestřelili, co se obtížnosti týče. Ta je nastavena rozhodně až příliš vysoko, což bude znamenat časté úmrtí a nutnost začínat od úplného začátku a to vás pochopitelně přestane opravdu rychle bavit. Celkově je ale Bechon kvalitně zpracovaným remakem, který neurazí, ovšem ani nenadchne.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz