Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Beetle Bomp - invaze hmyzáků

  1:03aktualizováno  1:03
Město infikovali páchnoucí brouci, slunéčka osmitečná a obrněné stonožky. Dokážete se vyrovnat s následky tohoto nepovedeného vojenského experimentu?
75

Beetle Bomp

Platforma: Freeware
Výrobce: Gametop

  • dva herní módy
  • videa mezi levely a příběh
  • slabší grafika

Stáhnout

Beetle Bomp

Beetle Bomp

Beetle Bomp

V tajném vojenském zařízení se podařilo vyšlechtit speciální hmyz, který dokáže napadnout elektrická zařízení a ochromit tím potenciálního nepřítele. Vše by nejspíš zůstalo utajeno pod pokličkou, kdyby se jeden horlivý plukovník nerozhodl schopnosti havěti vyzkoušet na malém městě. Odtud se začal šířit jako mor a je jen na vaší šikovnosti, zda se vám podaří zabránit totálnímu kolapsu.

Beetle Bomp

Beetle Bomp

Beetle Bomp je variací na hry typu Zuma či Luxor, kdy se po obrazovce šine had z kuliček (zde tedy zástup hmyzí havěti) a vy střílíte další články do řetězce tak, aby vznikly trojice stejné barvy. Tím se "had" rozdělí na několik částí, první část se zastaví a čeká, až dorazí další část. Úkolem je vyrušit všechny články, dřív než se dostane po vytčené trase do cíle. S každým dalším kolem klesá hlavně délka tratě a také její složitost. Had se při své cestě začne překrývat, takže ubývá míst, kam lze články vstřelit.

Beetle Bomp pracuje s nekonečným hadem, ale za úspěšně sestavené trojice zachytáváte hvězdný prach, který postupně plní jakousi zásobu energie. Po její aktivaci se celý had zasune zpět a vyrazí znovu na cestu. Pokud se do tohoto stavu dostanete, obvykle již není obtížné daný level se ctí dohrát, protože postupně ubývá i počet barev a had dále neroste. Na druhou stranu také postupně přibývájí různé nepříjemnosti, které stojí proti vám. Vyrazí na trať třeba obrněné články, jež je nutné nejprve proměnit v určitou barvu. Na druhou stranu jsou na vaší straně pomocné bonusy. Bomby dokáží zlikvidovat část hada, velmi účinný je i plamenomet, jenž spálí i několik řad za sebou, užitečným bonusem je i zpomalovač času či zpětný chod.

Beetle Bomp

Beetle Bomp

Hra nabízí dva módy. V tréninkovém sbíráte různé hvězdičky a odměny a dá se na něm natrénovat taktika, ale není tak zábavný. V tom ho supluje příběhový mód, jenž je doplněn o krátká videa odkrývající humornou dějovou linku. Po grafické stránce hra evidentně nepatří k nejmladším ročníkům, ale u logické arkády to zase tak moc nevadí a právě kreslené scénky jí dodávají punc originality. Výborné je také ozvučení a hudba, které (přestože se pořád opakují ve smyčce) vhodně dotváří atmosféru. Větší pozornost by si zasloužil jenom design levelů, protože i dvourozměrné prostředí lze nasimulovat do větší plastičnosti a připravit tak pro hráče větší množství překážek přímo ve hře.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

75 %

Hodnocení čtenářů

37 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

recepty-emimino-krupave-bramboraky
recepty-emimino-krupave-bramboraky

Víte, v čem je kouzlo křupavých bramboráčků? My ano!Najdete na iDNES.cz