Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Beez – pilná včelička

  12:00aktualizováno  2:27
Ve své podstatě je Beez plošinovka. Má však jednu zvláštnost. V roli malé a po zuby ozbrojené včelky totiž neběháte a neskáčete, ale létáte. Aby to však nebylo tak jednoduché, většina nepřátel létá také. A také jsou ozbrojení.
50

Beez

Platforma: Freeware
Výrobce: Janne Kivilahti

Stáhnout

BeezVčely jsou v ohrožení! Zaútočili na ně zelení, oškliví a zlí brouci z hlubin vesmíru. Přiletěli v čele se svým emzáckým šéfem, napadli úl, zničili ho a ukradli všechna včelí vejce. Jakmile se zbytky včelstva vzpamatovaly z ničivého útoku, vyslali roj bojovníků s jednoduchým úkolem. Porazit brouky. A byl to tvrdý boj. Lazzzery, granáty, rakety i plazma, to všechno patří ke standardní výzbroji včelího bojovníka. Brouků je zas víc a ještě k tomu vymyli mozečky vážkám a získali je na svou stranu. No a jak už to tak bývá, všechno musela nakonec vyřešit jen jedna včelička. Ta vaše. Jak boj dopadne záleží jen na vašich schopnostech.

Po spuštění hry a shlédnutí titulků se ocitnete v menu. Výběr máte jednoduchý. Pokud nechcete vypínat a zapínat muziku, nastavíte obtížnost a spustíte novou hru. Obtížnost má tři úrovně. Nejlehčí obsahuje pouhých 16 levelů, ale zase vás ukládání Beez hry nestojí život, jako u ostatních obtížností. Středně těžká hra má levelů 18, ale protivníci jsou odolnější a nebezpečnější. Také získáváte více bodů, granátů, bomb a raket. Nejtěžší úroveň obsahuje plných 20 levelů, extrémně tuhé nepřátele a ještě víc střeliva. Poté co si vyberete svou úroveň a spustíte novou hru, vás čeká krátké intro, ve kterém se dozvíte, jaká katastrofa včely potkala. Pak vás kontaktuje včela velitel a sdělí vám vaše úkoly po tuto misi. Těch jsou tři druhy a dostat můžete i jejich kombinaci. Základní cíl je najít exit. Občas musíte také zachránit ze spárů zlého hmyzu všechna vejce anebo veškerý zlý hmyz zlikvidovat. A když víte co máte dělat, zbývá jen stisknout enter a spustit hru.

Ocitnete se v klasicky plošinovkové krajině. Dlouho neotálejte a vydejte se hledat exit, případně brouky. Pokud nevíte kde východ hledat, stiskněte klávesu ctrl a exit uvidíte. Není však od věci se trochu proletět a prozkoumat okolí. Zaprvé získáteBeez nějaké ty body za zlikvidované nepřátele, zadruhé můžete najít několik užitečných bonusů. Jeden vám přivolá včelího spolubojovníka, další vás uzdraví, nebo získáte rakety, granáty a bomby jako sekundární zbraně. Také se může zvýšit úroveň primární. Na začátku máte jen základní pistolku, ale postupně získáváte lepší a lepší, až se dostanete i k samotnému Lazzzeru. Tím zlikvidujete každého emzáka. A jaké že vlastně můžete potkat? Hloupé moskyty, vážky které hází granáty, pěší ale odolné a těžce vyzbrojené mravence, vražedné mouchy vybavené laserem a občas i nějakého bosse.

Grafika je, jak už to u plošinovek bývá, vcelku hezká. Jen škoda DOSového rozlišení 320x200 a problémů se zvukem pod Windows. Hra je totiž určená pro DOS. Jinak je Beez povedenou hrou, která díky svému rozumnému rozsahu, může být dohrána dřív než se omrzí.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

16 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz