Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Beltality - továrna na hračky

  12:00aktualizováno  11:43
Nejen stavění ale i ničení hraček bude vaším úkolem jakožto zaměstnanec jedné obří továrny produkující malé roztomilé postavičky. Vše se pak děje na body a v poměrně divoké rychlosti.
70

Beltality

Platforma: Freeware
Výrobce: OUEO factory

Stáhnout

BeltalityBeltality by mohl být považován za takový malý herní experiment. Z globálního hlediska totiž jde o netradiční, řekla bych až dosud neviděný koncept, jež se mimochodem docela podařil a byť zabírá ne zrovna běžnou práci v továrně, vy se u ní budete královsky bavit.

O to se postarají zejména dva herní módy. Jejich rozlišení nebude dělat nejmenší problémy – první z nich je totiž jak napovídá menu konstruktivní. To znamená že v něm budete budovat. Pravým opakem je mód destruktivní, kde se naopak budou již vytvořené věci rozpadat na mnoho malých kousků. Ať už zvolíte kterýkoliv, vždy na vás čeká poměrně jednoduchá herní situace a ovládání situované na kurzorové klávesy. Těmi ale vesměs udáváte pouze pokyny pro to, aby se dvojice nebo alespoň některý z přístrojů sesunuly k zemi. Pokud je řeč o přístrojích, je si třeba ujasnit oč vlastně jde. Na pomyslný strop tvůrci připevnili v případě destruktivního módu dvě drtičky o ohromné síle. Tato železná monstra budete řídit právě vy, přičemž vaším úkolem je nenechat projít ani jediného človíčka. Panáčci poslušně postávají na pohybujících Beltalityse pásech a čekají, zda je vaše „boží ruka“ trefí či nikoliv. Na vás samozřejmě bude tímto způsobem strefit co možná nejvíce lidí a to nejlépe ještě velké množství najednou, jinak nezískáte tolik bodů, kolik byste si možná představovali. A právě o bodech to tu celé je – poté co hra skončí, sečte se váš bodový zisk a v případě velkého úspěchu i zapíše do tabulky nejlepších hráčů. Aby vše nebylo až natolik stereotypní pokusili se tvůrci vše ozvláštnit několika málo způsoby. Za prvé jsou to dramatické nápisy na obrazovce jako je double kill, multi kill či false. Ty vás jednoduše informují o tom, jak si právě vedete a dávají celé obrazovce lehce akční nádech. Žádný praktický element v tom ale nehledejte, má to více-méně čistě estetickou funkci.

BeltalityDruhý móde je konstruktivní a až na drobné detaily jde opět o to samé. Snad jen že k zemi budete spouštět místo dvou prvků hned tři, což je obtížnější na koordinaci. Navíc nebudete likvidovat, ale stavět nové hračky v jedné z továren a to vždy po třech fázích. Pokud tedy chcete poslat z pásu již finálně dokončenou hračku je třeba na ni několikrát narazit shora přičemž pokaždé přibude vždy kousek těla až do té chvíle, než je hračka ve finální podobě a připravena k odeslání. V té chvíli byste se ji již neměli dotknout. Pokud totiž dojde ještě k jedné interakci, rameno již na ní nemá co přidělat, proto ji pro změnu rozdrtí.

Beltality je další z her trpících poměrně malým rozlišením. Obrazovka má specifický tvar a jediné možné řešení spočívá v několikanásobném zvětšení či spíše roztažení, což má za následek lehké rozmáznutí a snížení kvality grafiky, vše ale jde za to zvýšení přehlednosti vydržet.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz