Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Beneath A Steel Sky - návod

  12:00aktualizováno  6. srpna 3:40
Jako komerční hra je samozřejmě Beneath A Steel Sky pořádně dlouhá a náročná záležitost. Návod, který poradí, jak ji dovést do úspěšného konce, tak jistě nepřijde nazmar. Zakyslíci: pusťte se do čtení!

Beneath A Steel sky V levé části první místnosti seberte kovovou tyč a otevřete s ní nouzový východ vpravo. Počkejte si, až policista vejde a zase odejde, pak se vraťte do počáteční místnosti, sejděte dolů a pokračujte chodbou doprava. Na stole v hromadě šrotu najděte část robota a doplňte ji destičkou z inventáře. Promluvte si s robotem Joeym a pak si stoupněte na výtah. Jeho aktivace spustí alarm, vyjde zaměstnanec, aby ho zase zrušil. Rychle projděte za jeho zády do místnosti vpravo, otevřete skříňku v zadní části místnosti a seberte sendvič a klíč. Promluvte si s ním a vyptejte se ho na to, co se stalo s dopravním robotem v místnosti vlevo. Pak se tam vraťte a řekněte Joeymu, aby robota opravil, což už teď bude schopen udělat. Až se robot vrátí s nákladem, počkejte si, až ho hodí do výtahu a až výtah odjede, spusťte se do jeho šachty. V místnosti dole si prohlédněte zámek u dveří a zeptejte se Joeyho, zda by je neuměl otevřít. Vyjde z nich strážce Reich, ale za záhadných okolností zemře, takže ho oberte o černé brýle a ID kartičku a vyjděte dveřmi ven.

Beneath A Steel sky Jděte doprava a do dveří v pravé části obrazovky. Promluvte si s dívkou Anitou, přijde její šéf a vyhodí vás. Zase se vraťte dovnitř a jděte doprava, kde strčte klíč mezi ozubená kola. Rozbijete tím stroj, ale klíč bude kupodivu v pořádku, takže si ho zase vezměte. Použijte ho v obrazovce vlevo odsud na odšroubování krytu robota a nasaďte ho Joeymu. Pak se vraťte doprava a zkuste vejít do skladiště. Senzory vás zastaví, takže místo sebe pošlete Joeyho. Až se vrátí, oznámí vám, že našel u dveří pojistky. Pošlete ho tam ještě jednou, aby je vypnul, pak budete moci volně vejít dovnitř. Otočte mříží, která se válí na zemi, a seberte pod ní hroudu tmelu (ať žije pixel hunting!). Vyjděte zase ven, strážný vás prohledá, obere, posléze jděte čtyřikrát doleva a zde do levých dveří. Použijte klíč na panel vpravo a uvolněte obě tlačítka. Pak je s Joeym stiskněte zároveň, muž odejde a vy můžete přepnout páčku na panelu vlevo, sebrat žárovku, dát na její místo tmel a přepnout páčku zpátky. Tím se dostanete do vnitřku panelu, kde přepněte obě páky dolů. Jděte k výtahu a všimněte si červeného drátu v pravé části obrazovky. Řekněte Joeymu, aby ho přeřízl, pak použijte ID kartičku na výtah a sjeďte dolů do prvního patra.

Beneath A Steel sky V prvním patře nejprve seberte červený drát, pak jděte doleva, do zelených dveří a do místnost vlevo (dostanete se tam pomocí ID kartičky). Seberte zpod polštáře časopis a jděte zpět před zelené dveře a pak dvakrát doprava a do cestovní kanceláře. Promluvte si s mužem, vyberte si zájezd a vyměňte s ním časopis za lístek. S lístkem vyhledejte Lamba a vyměňte ho s ním za exkurzi do továrny. Vyjeďte výtahem nahoru a počkejte v továrně na Lamba. Nechte se provést továrnou, pak jděte doprava a promluvte si s Anitou. Nechte si od ní vylepšit ID kartičku, sjeďte výtahem do prvního patra a jděte pořád doleva až k nemocnici. Nechte Joeyho, aby přesvědčil elektronickou sekretářku, aby vás pustila dovnitř, a ukecávejte doktora tak dlouho, až vám udělá port pro vstup do matrixoidního počítačového světa. Promluvte si s ním znovu, pošle vás za svým přítelem. Ten sídlí vedle cestovní kanceláře. Řekněte mu, že jste přišli od doktora, a vyžádejte si speciální služby. Až odejde pryč, řekněte Joeymu, aby uřízl ze sochy kotvu, seberte ji, a vraťte se na úplný začátek a do únikového východu. Spojte kabel s hákem a pokuste se skočit na druhou stranu.

Beneath A Steel sky Spadnete do okna kousek dolů, jděte doprava, použijte svou ID kartičku na slot a následně si sedněte do uživatelského rozhraní. V poněkud zmateném prostoru matrixu nejprve seberte kouli země, pokračujte doprava, otevřete příkazem Open tašku a seberte lupu a dárkový balíček. Pomocí dekompresního programu pak v inventáři rozbalte zabalená data a jděte doprava. Používejte hesla k vytváření můstků a dostaňte se až ke dveřím nahoře. Projděte jimi, seberte bustu a knihu a v inventáři pomocí lupy dekryptujte všechny dokumenty. Odpojte se a použijte svou ID kartičku na LINK terminál v pravé části obrazovky. Můžete si přečíst všechny dokumenty a hlavně si v menu security services vytvořit přístup do všech oblastí. Také seberte všechna práva a peníze Lambovi. Posléze ho vyhledejte a oznamte mu tuto rmutnou skutečnost. Nabídněte mu, že mu nakrmíte kočku, čímž získáte přístup do jeho bytu. Vejděte tam, na kočku se vykašlete, ale seberte videokazetu, která leží na skříňce vlevo. Pak použijte výtah u zelených dveří k cestě dolů.

Beneath A Steel sky Dole seberte zbytky Joeyho, jděte doleva a promluvte si s hlídačem. Promluvte si ještě s paní Piermontovou a dohodněte si, že vás bude sponzorovat. Jděte ke dveřím jejího bytu, nahlaste své jméno do bzučáku a vyjeďte výtahem dovnitř. Požádejte paní, aby vám zařídila členství, zatím pusťte na videu kazetu. Tím zaměstnáte pejska a budete mu moci ukrást několik sušenek. Vyjeďte ven a umístěte sušenky na legrační přístroj v obrazovce s výtahem. Až se paní Piermontová půjde s pejskem projít, ucítí sušenky na prkně a začne na tom místě štěkat. Vy zatáhněte za provaz – pejsek důvěřivě vejde na prkno a bude odmrštěn do vody. Za zády náhle zaměstnaného strážce tak můžete vejít do katedrály. Tam jděte do levých dveří, otevřete prostřední skříňku a prohlédněte si ozářenou Anitu. Vyjeďte nahoru až do druhého patra a jděte k místnosti, kde jste s Anitou mluvili naposledy. Otevřete prostřední skříňku a vytáhněte z ní antiradiační oblek. Nasaďte si ho a jděte doprava, pomocí terminálu si otevřete dveře reaktoru a vevnitř seberte Anitinu ID kartu. Vyjděte ven, zavřete za sebou, vyměňte ochranný oblek za svůj vlastní a jděte do místnosti s matrixovým terminálem. Pro vstup do počítačového světa použijte tentokrát Anitinu kartičku.

Beneath A Steel sky Anita má některé pěkné vlastní příkazy, například Blind. S jeho pomocí oslepte první oko, jděte rychle doprava, oslepte druhé oko a pokračujte nahoru, doprava a nahoru tak dlouho, až se dostanete do místnosti s prvním okem. Musíte být rychlí, abyste ho zastihli ještě oslepené a mohli sebrat ladičku. Pak se ještě vraťte doleva ke studni a použijte na ni kameru z inventáře, dozvíte se od Anity spoustu zajímavých informací. Jděte do parku a promluvte si se zahradníkem – je to Eduardo, Anitin kontakt. Až vyčerpáte všechna témata, promluvte si s chlapcem vedle na lavičce a pak se vraťte opět k Eduardovi a vyčerpejte všechna témata. Jděte dvakrát doleva a na soudu obhajujte obžalovaného opraváře. Pak vyjděte ven a vejděte do klubu (můžete si promluvit s dveřníkem). Zde si promluvte se všemi a pusťte na jukeboxu první ze tří nabízených písniček. Až se hráč karet zvedne, seberte mu skleničku a vyjděte ven. Jděte se skleničkou nahoru do prvního patra a k doktorovi, ukažte mu ji a zeptejte se, zda by vám nemohl udělat otisky prstů stejné, jako jsou ty na ní. Půjde to snadno za pomoci k tomu určené mašinky. Pokračujte zpátky do parku, kde jděte do jediné lokace, kde jste ještě nebyli. Otevřete zámek pomocí své ID karty a vejděte do přístěnku. Seberte zde nůžky na plech a jděte s nimi do klubu. Tam ťukněte na kovovou desku vpravo dole pod pódiem. Otevřou se dveře do sklepa. Zde páčidlem ulomte víko velké bedny a přesuňte ho na malou, stoupněte si na ni a pomocí páčidla a posléze kleští si otevřete přes ventilaci cestu do podzemí.

Beneath A Steel sky V podzemí jděte chodbou doprava, pak zahněte šikmo vlevo a pokračujte chodbou doprava. V díře tady sídlí nepříjemná nestvůra, bojí se ale světla, takže stačí, když do objímky vedle zapojíte žárovku. Pokračujte dále stále doprava, až se přes chodbu, kde padají kameny (nutno proběhnout co nejrychleji) dostanete do místnosti s neotevřitelnými dveřmi a žílami na zdech. Použijte páčidlo na zeď, poprvé odpadne omítka, podruhé vypadne cihla. Tu seberte, zaražte páčidlo do žíly a zabušte na něj cihlou. Přijede lékařský robot, aby poskytl ošetření, takže proklouzněte otevřenými dveřmi do laboratoře. Jděte hned do prvních dveří a pomocí terminálu nastavte snižování teploty. Teď rychle, než se kotel zase plně otevře, na něj vylezte a uvolněte mříž zataháním za kovovou tyč visící ze stropu. Vraťte se zpátky do první místnosti laboratoře a jděte dvakrát doprava. Do opravárenského robota zandejte Joeyho obvody a promluvte si s ním. Pak jděte zpět do první místnosti, podívejte se oknem do laboratoře a řekněte Joeymu, aby tam jel. Podruhé ho tam pošlete, aby otevřel kohoutek na nádrži s výživným roztokem pro androidy. Pak do laboratoře vejděte sami a pokračujte doprava (východem nade dveřmi, ne zpět k místu, kde jste našli robota) a do horních dveří. Použijte svou ID kartičku na terminál, otevřete si dveře do přísně tajného prostoru a jděte k nim. Po mezihře s Gallagherem seberte Joeyho obvody a prohledejte mrtvé tělo – najdete v něm další ID kartu. Pak se vraťte do místnosti s terminálem a použijte na interface červenou kartičku.

Beneath A Steel sky V počítačovém světě jděte doprava, oslepte oko, rychle nahoru a na rytíře použijte speciální schopnost hněvu. Odpojte se a připojte se pomocí Anitiny kartičky, jděte přes místo, které hlídal rytíř, doprava a použijte oscilátor na krystal. Seberte spirálu a odpojte se. Pak vyjděte z místnosti a vejděte do dveří do zakázané oblasti. Na konzoli použijte Anitinu kartičku s virem, pak seberte kleště u pravých dveří a vytáhněte s nimi kousek tkáně z horké nádrže a rychle ho strčte do chladícího boxu. Jděte doprava, do místnosti se třemi androidy. Otevřete skříňku u prostředního z nich, zastrčte do ní Joeyho obvody, zavřete ji a spusťte konzoli. Stáhněte data a pak spusťte vzbouzecí program. Promluvte si s Kenem, pak společně odejděte doprava. Řekněte mu, aby stiskl jeden senzor, a sami stiskněte ten druhý. Projděte dveřmi a jděte doprava, použijte lano na trubku a sešplhejte po žebříku. Otravte ústa zmraženou tkání a pak skočte pomocí lana do nejtajnější místnosti ze všech. Až se otec osvobodí od LINKu, řekněte už jen Kenovi, aby se posadil na jeho místo...

Beneath A Steel sky Beneath A Steel sky

Autor:


Témata: Robot

Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Další z rubriky

Dots and Boxes - dojmy z betaverze

Dots and boxes

Máte rádi logické hry? Tým Sosáci vydal betaverzi své hry, která vychází z populárního Othella nebo Reversi.

Nejlepší nezávislé hry roku 2010 - 1. část

2011

První část nabízí výběr nejlepších adventur, akčních her a arkád, které jste si v minulém roce mohli z Plných her...

Návod: Awakener - zcela neznámý opilec

Awakener

Sympatická adventura s poměrně logickými řešenímu hádanek je vhodná i pro začínající hráče adventur. Pokud byste se i...Najdete na iDNES.cz