Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bert the Newsreader – pomsta je sladká

  12:00aktualizováno  1:02
Vyhazov je věc, která dokáže pořádně pocuchat nervy. Jak rád by se pak člověk pomstil svému šéfovi, ale bohužel nemůže. Bert ale není jen tak někdo a s tichým odchodem ze své milované práce se rozhodně smířit nehodlá. Uspěje jeho msta nebo ne? To záleží na vás.
60

Bert the Newsreader

Platforma: Freeware
Výrobce: Vargtass

Stáhnout

Bert The NewsreaderBert pracuje jako hlasatel ve zprávách pro společnost ICU. Žije klidný idylický život ve svém malém bytě se svou silně odpudivou manželkou. Dnes ráno jako obvykle vstal a chystal se do práce. Mezi dveřmi ho však zastavila jeho žena a podala mu dopis, který dnes ráno přišel. V dopise mu jeho nadřízený pěkně natvrdo oznamuje, že byl právě propuštěn. Tak takhle by to ale nešlo. Bert ale nepatří k těm, kteří by se jen tak lehko vzdali a začne vymýšlet pomstu, se kterou svému nenáviděném šéfovi osladí život.

Bert The NewsreaderBert the newsreader je klasická point and click adventura, na které jsme zvyklí – levým tlačítkem myši se ovládá pohyb postavičky, různě sbíráte a pravým tlačítkem kombinujete předměty a mluvíte s jednotlivými postavami, které během svého putování potkáte. Snad jediné, co se vymyká zažitému normálu je pohled, ve kterém se hra odehrává. Samotnou hru vidíte v obrazovce jakési předpotopní televize, přičemž za menu vám slouží bok oné televize, kde můžete nahrávat a ukládat hru a navíc je zde skryt i inventář, ve kterém se vám časem budou hromadit předměty. Bert a ostatní postavičky jsou provedeny v povedeném komiksovém stylu, který nemá daleko ke karikatuře. Všechny dialogy jsou napsány celkem vtipně a ani nevyznívají trapně jako v mnoha jiných freeware adventurách.

Bert The NewsreaderBert the newsreader by mohla být velmi zdařilou hrou nebýt celkem velkého počtu chyb. Největším nedostatkem je stoprocentně velice krátká doba hraní. Celkem mě překvapilo když jsem hru dohrál – myslel jsem totiž, že jsem zhruba v jedné čtvrtině. Sice jsem to nezkoušel, ale mám takový pocit, že během čtvrthodinky by se možná dala úspěšně dokončit. Na druhou stranu je velikost všech souborů až směšně malá, takže si tuto adventuru může stáhnou opravdu každý. S krátkou dobou životnosti souvisí i malý počet postav a lokací, což je škoda, protože charaktery jsou celkem zdařilé a víc by jich určitě nebylo na škodu. Vytknout by šlo i velmi malé rozlišení, v němž hra běží. Na velkém monitoru to vypadá vážně podivně.
Škoda, že hra dopadla tak jak dopadla. Mohl jsem se královsky bavit u vtipné adventury a místo toho jsem po půlhodině hraní nevěřícně zíral na závěrečné titulky.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

68 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 57 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz