Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Besieged – Je libo nechat se vystřelit?

  20:24aktualizováno  20:24
Život na středověkém hradě musel být pěkná otrava. Zvlášť, pokud jste ošklivý, hloupý a nijak zvlášť nepotřebný slouha a nacházíte se na samém dně středověké mocenské hierarchie. Osud individua přesně tohoto typu barvitě líčí Besieged.
60

Besieged

Platforma: Freeware
Výrobce: Baron

  • vtipný příběh
  • smrt pomocí katapultu!
  • celkově neoriginální

Stáhnout

besieged_01

Město, či hrad chcete-li, je v obležení. Svrchovaně moudrý král a panovník se tedy rozhodne jinak neprostupnou blokádu nepřátelských rytířů obejít způsobem, jaký by čekal jen málokdo.

besieged_02

besieged_02

Vydá příkaz, aby byl vybrán ten nejpovolanější, nejloajálnější a vůbec nejlepší voják z celé hradní posádky a ten bude následně s žádostí o pomoc pro spřízněného vladaře katapultován přes hradby a opevnění až za nepřátelská ležení. Nápad jinak originální, bohužel s naprosto zanedbatelnou pravděpodobností, že dotyčný vůbec katapultaci přežije v jednom kuse. Bohužel, slovům panovníka nebylo v tomto temném období lidských dějin dobré odporovat.

besieged_03

besieged_03

Pravdou ale je, že veliteli hradní stráže se ani za mák nelíbí, že by měl na tak hloupý pokus obětovat nějakého svého muže a tak je rozhodnuto. Krátký výhled z ptačí perspektivy na nepřátelskou armádu bude nabídnut tomu nejhloupějšímu, nejošklivějšímu, nejsmrdutějšímu a tedy dokonale postradatelnému jedinci...Tedy hlavnímu hrdinovi. Tomu se i přesto, že rozumu moc nepobral, vidina jeho těla rozprsknutého někde vzadu na louce moc nezamlouvá a tak se schová do kopky hnoje, aby se před hlídkou, která ho hledá skryl. Po chvíli si ovšem tento nešťastník uvědomí, že z této pozice se svým osudem sotva co udělá a tak bez jakéhokoliv plánu dojde k závěru, že je potřeba obléhání hradu co nejrychleji ukončit...Dá se tedy do díla.

besieged_04

besieged_04

Besieged je další dílo postavené na léty prověřeném systému AGS. Kdo měl s tímto adventurním enginem co do činění alespoň v jednom případě, ví co může od Besieged očekávat. Klasická point&click hratelnost se všemi svými výhodami i neduhy. Je zajímavé, jak se freeware hry na tomto enginu podobají jedna jako druhé, ale nad tím jsem se již kdysi pokoušel polemizovat a tak toto téma ponechám jen s poznámkou, že ani nevím co o Besieged dál psát. Až tak je podobný.

besieged_05

besieged_05

Snad jedinou zajímavou věcí na hře je množství možností, jak ve hře přijít o život. Obvykle je v adventurách (Ještě k tomu tak krátkých.) jedna či dvě možnosti, jak nesprávným postupem ve hře umřít. V Besieged jsem hned z první obrazovky našel dvě cesty, na kterých jsem byl zprvu katapultován a podruhé dekapitován. Vždy jsem ale umřel takovým způsobem, že se mi to líbilo.

Pro někoho, komu nedostatek originality nevadí a „sjíždí“ jedno AGS dobrodružství za druhým, může být Besieged celkem vtipným a v rámci mezí zábavným zářezem na pažbě. Já ovšem, jako recenzent, musím být trošku přísnější. Nekanónujte mě prosím za to.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

27 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz