Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Besieged – Je libo nechat se vystřelit?

  20:24aktualizováno  20:24
Život na středověkém hradě musel být pěkná otrava. Zvlášť, pokud jste ošklivý, hloupý a nijak zvlášť nepotřebný slouha a nacházíte se na samém dně středověké mocenské hierarchie. Osud individua přesně tohoto typu barvitě líčí Besieged.
60

Besieged

Platforma: Freeware
Výrobce: Baron

  • vtipný příběh
  • smrt pomocí katapultu!
  • celkově neoriginální

Stáhnout

besieged_01

Město, či hrad chcete-li, je v obležení. Svrchovaně moudrý král a panovník se tedy rozhodne jinak neprostupnou blokádu nepřátelských rytířů obejít způsobem, jaký by čekal jen málokdo.

besieged_02

besieged_02

Vydá příkaz, aby byl vybrán ten nejpovolanější, nejloajálnější a vůbec nejlepší voják z celé hradní posádky a ten bude následně s žádostí o pomoc pro spřízněného vladaře katapultován přes hradby a opevnění až za nepřátelská ležení. Nápad jinak originální, bohužel s naprosto zanedbatelnou pravděpodobností, že dotyčný vůbec katapultaci přežije v jednom kuse. Bohužel, slovům panovníka nebylo v tomto temném období lidských dějin dobré odporovat.

besieged_03

besieged_03

Pravdou ale je, že veliteli hradní stráže se ani za mák nelíbí, že by měl na tak hloupý pokus obětovat nějakého svého muže a tak je rozhodnuto. Krátký výhled z ptačí perspektivy na nepřátelskou armádu bude nabídnut tomu nejhloupějšímu, nejošklivějšímu, nejsmrdutějšímu a tedy dokonale postradatelnému jedinci...Tedy hlavnímu hrdinovi. Tomu se i přesto, že rozumu moc nepobral, vidina jeho těla rozprsknutého někde vzadu na louce moc nezamlouvá a tak se schová do kopky hnoje, aby se před hlídkou, která ho hledá skryl. Po chvíli si ovšem tento nešťastník uvědomí, že z této pozice se svým osudem sotva co udělá a tak bez jakéhokoliv plánu dojde k závěru, že je potřeba obléhání hradu co nejrychleji ukončit...Dá se tedy do díla.

besieged_04

besieged_04

Besieged je další dílo postavené na léty prověřeném systému AGS. Kdo měl s tímto adventurním enginem co do činění alespoň v jednom případě, ví co může od Besieged očekávat. Klasická point&click hratelnost se všemi svými výhodami i neduhy. Je zajímavé, jak se freeware hry na tomto enginu podobají jedna jako druhé, ale nad tím jsem se již kdysi pokoušel polemizovat a tak toto téma ponechám jen s poznámkou, že ani nevím co o Besieged dál psát. Až tak je podobný.

besieged_05

besieged_05

Snad jedinou zajímavou věcí na hře je množství možností, jak ve hře přijít o život. Obvykle je v adventurách (Ještě k tomu tak krátkých.) jedna či dvě možnosti, jak nesprávným postupem ve hře umřít. V Besieged jsem hned z první obrazovky našel dvě cesty, na kterých jsem byl zprvu katapultován a podruhé dekapitován. Vždy jsem ale umřel takovým způsobem, že se mi to líbilo.

Pro někoho, komu nedostatek originality nevadí a „sjíždí“ jedno AGS dobrodružství za druhým, může být Besieged celkem vtipným a v rámci mezí zábavným zářezem na pažbě. Já ovšem, jako recenzent, musím být trošku přísnější. Nekanónujte mě prosím za to.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

27 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz