Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bewilder House aneb kdo se bojí klaunů, nemůže do cirkusu

  16:00aktualizováno  16:00
V tísnivém stanu cirkusu se děje něco nepřirozeného. Bewilder House, kombinace logické hry a hororové adventury, vám ukáže, že klauni po setmění nejsou tak zábavní jako jindy.
85

Bewilder House

Platforma: Freeware
Výrobce: Minoteam

  • skloubení hororu a logické hry
  • pěkná grafika a atmosféra
  • děsivý klaun
  • hádanky jsou založeny na tom, že nedávají moc smysl

Stáhnout

Bewilder House | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Bewilder House

Nemusíte mít v oblibě vraždící klauny a stejně se vám nejspíše Bewilder House dostane pod kůži. Třebaže tato nafukovací hříčka kombinuje akčně hororové prvky s puzzle hrou, jednoznačně v ní dominují právě ty kousky skládačky, které souvisejí s vaší schopností racionálně myslet. Na druhou stranu, když už jste jednou v tomto cirkusovém prostředí, proč si taky jednou neužít hádanku, která je naprosto šílená?

Bewilder House

Osobně nemám cirkus a vše kolem něj zrovna v oblibě. Zkrátka se mi nelíbí styl estrádní zábavy, který se zde provozuje. V Bewilder House jde ovšem o zábavu zcela jiného stylu. Kdo neuteče, ten nakonec umře. A dokonce ani ne smíchy. Vítejte ve strašidelném domu nočních můr.

Bewilder House

Jak bylo řečeno, hra kombinuje dva žánry do jedné pružné a duhově barevné kopy. Ocitáte se pod cirkusovým šapitó a nikde kolem sebe nenajdete byť jediného živáčka. Tedy pokud nepočítáte démonického klauna, který vám chce utrhnout hlavu. Ten je vždy nablízku a pohybuje se, jen když se na něj přímo nedíváte. Každý pohled stranou vás stojí cenné metry mezi ním a vámi, mezi vaším životem a smrtí.

Bewilder House

Klaun ale není vaším největším nepřítelem. Tím je samotné prostředí. Vzhledem k tomu, že šílení cirkusáci, kteří vás unesli, vás chtějí spíš mučit než zabít, stojí před vámi několik ujetých hádanek založených na vnímání prostoru. Je vám k dispozici mapa, která zobrazuje čtvercovou úroveň, tvořenou vždy několika menšími místnostmi.

Bewilder House

Máte ku svému štěstí několik orientačních bodů. Třeba balonů, které označují některé místnosti a vaším úkolem je dostat se do označené části. To se může zdát jako zcela banální výzva, ale opak je pravdou. Celé bludiště se totiž pohybuje a neustále se přeskládává tak, aby vás co nejvíce mátlo. Musíte tak nejenom hledat cestu a vyhýbat se nástrahám a klaunovi, ale hledat logický vzorec, podle něhož se místnosti pohybují.

Bewilder House

Bewilder House vás buď bude bavit kvůli své ujetosti, nebo ho budete nesnášet, protože s vámi hraje špinavou hru. Technicky dokonalá prezentace se vám jistě bude líbit na první pohled a stejně tak i atmosféra, která vás do tohoto potemnělého divadla smrti brzy vtáhne. Jediným problémem tak může být jen to, že jednotlivé hádanky jsou navrženy tak, aby z vás udělali pitomce.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

85 %

Hodnocení čtenářů

58 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 5 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...



Najdete na iDNES.cz