Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Beyond Perception vám dokáže, že smysly jsou nedokonalé

  20:00aktualizováno  20:00
Hra Beyond Perception kombinuje iluzorní magii s uměním a vše předkládá ve formě hry. Hádanky založené na prostorové orientaci jsou řešitelné, pouze když hráč uvažuje trojrozměrně, i když se vše kolem zdá pouze dvourozměrné.
90

Beyond Perception

Platforma: Freeware
Výrobce: Davyn Karan

  • opravdu originální hádanky
  • je třeba myslet "jinak"
  • skvělá hudba
  • člověka z toho může bolet hlava

Stáhnout

Beyond Perception | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Beyond Perception

Doslova magická logická hra Beyond Perception si přímo před vašima očima hraje s prostorem, ohýbá ho a znásilňuje fyzikální a optické zákony, až z toho člověku jde hlava kolem. To vše je však jen iluze a ve skutečnosti hra využívá prostoru trojrozměrného, který maskuje za dvourozměrný. Série hádanek, založená na vašem vnímání barev a smyslu pro orientaci, je v Beyond Perception skutečně dílem magie a umění.

Beyond Perception

Vždyť i sami autoři své dílko maskují do artového pozlátka. Hráč se nachází v muzeu moderního umění, kde prostor přesně odpovídá tomu, co člověk zná a odhadne. Stačí si však stoupnout na vyznačené místo pár kroků před nějaký obraz a magie se stane skutečností. Hráč je vtažen do obrazu a musí se z něj dostat. Cestu zpět do muzea vidí, ale před ním leží prostorová hádanka, která se na první pohled nechová jako prostorová.

Beyond Perception

Důsledek toho je jasný. Člověk je zcela dezorientován a zmaten. Díky skvělé práci grafiků nejsou v Beyond Perception žádné stíny a plochy se stejnou barvou dokonale splývají. Jako by se hráč propadl do říše za zrcadlem, kde logika nemá místo.

Vše je však jen zdání a klam. To, co se na první pohled zdá jako neprostupné vězení, je ve skutečnosti velmi jednoduchá logická hříčka, kterou lze rozlousknout během pár sekund. Jenomže při tom člověk nesmí věřit svým smyslům a rozumu. Musí myslet takříkajíc "out of the box", tedy jinak, než je zvyklý.

Beyond Perception

Je však nutno podotknout, že některé hádanky jsou krapet složitější než jiné. Jednou je třeba přejít po "neviditelném" mostě, jindy třeba vyskákat po schodech, které ovšem z vašeho úhlu vypadají jako holá stěna. To jsou ty jednodušší úkoly.

Když má však hráč projít klaustrofobním bludištěm, které není zevnitř díky splývání všech stěn a rohů vůbec vidět, je to už zcela jiné kafe. Jsem si celkem jistý, že některým lidem může hra klidně způsobit i nevolnost a bolení hlavy.

Beyond Perception

V Beyond Perception je mnohdy lepší zavřít oči. Protože jsou to právě ony, co vás zde klame a uvádí v omyl. Snad díky tomu má hra tak vytříbené zvuky. Každý obraz, tedy každá hádanka, má jinou hudbu a občas se mi dokonce i stalo, že to byla svižná elektronická hudba, která mi vnukla myšlenku, že logický problém přede mnou musí mít velmi jednoduché řešení.

Beyond Perception je skvělá hra, která vám dokáže, že ani ten nejlepší mozek občas nestačí k tomu, aby vyřešil jednoduchou hádanku. Některé problémy jsou nejspíš za hranicemi našeho vnímání.

Na stránce hry je možné najít i verze pro ostatní operační systémy.Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

85 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Další z rubriky

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Roadtrip a originální horor Beware má českého autora

Beware

Málokterá hororová hra má takový potenciál jako Beware, která se představuje ve formě dema. Založená je na jednoduchém,...

Ultimate Custom Night je kompilace v podobě jedné velké noční můry

Ultimate Custom Night

Five Nights At Freddy's znova a znova. Tentokrát s volitelnou obtížností a celými pěti desítkami známých i méně známých...

Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?Najdete na iDNES.cz