Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Big BumpZ - dejte se na wrestling!

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 10:45
Být wrestlingovým zápasníkem jistě není jednoduché, zvlášť pokud začínáte. Lidé často nemají pochopení proč jste jim rozlomili stůl nebo proč si na nich trénujete přistání z dvoumetrové výšky. Chcete-li si wrestling vyzkoušet alespoň nanečisto, zkuste Big Bumpz.
60

Big Bumpz

Platforma: Freeware
Výrobce: Mat Dickie

Stáhnout

Big BumpzNa světě existuje jistá skupina lidí, která z nějakého zvláštního důvodu shledává wrestling zajímavým sportem. Pro některé z těchto lidí je to dokonce zábava tak lákavá, že se sami stávají wrestlingovými zápasníky a bez obav z doživotního zmrzačení se vrhají do ringu, kde drtí nejenom soupeře, ale i vše, co se jim dostane pod ruku. A právě do tohoto podivného světa nám dá nahlédnout hra Big Bumpz.

Hlavním herním módem Big Bumpz je tzv. „kariéra“, ve které budeme sledovat cestu jednoho wrestlingového zápasníka od prvních nesmělých pokusů na dvorku za domem až k samotnému vrcholu. Jisté je jen jedno, bude to cesta plná šrámů, modřin a zlomenin. V každém z patnácti levelů budete muset provést sérii efektních skoků, za něž získáte ohodnocení určitým počtem bodů. Vtip je v tom, že každý z krkolomných pádů vám ukrojí trochu (někdy i hodně) z vašeho zdraví a pokud se neudržíte nad nulou, můžete na postup do dalšího kola zapomenout. Proto je nutné provádět skoky co nejobratněji, aby jste si pokud možno neublížili, ale získali co nejvíce bodů. Během hry budete mít k dispozici vždy tři základní skoky, které si lze vybrat z celkových osmi možností při vytváření profilu hráče. Big BumpzZa pomoci kurzorových kláves však lze během výskoku provádět různé otočky a přemety a skok tak různě modifikovat. Náročnější sestavy jsou pak hodnoceny lépe. Celkem můžete provést úctyhodných 50 skoků. Body lze získat také tím, že budete při dopadu rozbíjet nejrůznější předměty, které lze v arénách najít. To jsou především stoly, židle a krabice, ale můžete popadnout i nějakého člověka a udělat si z něj měkké místo pro přistání.

Jednotlivé úrovně propojuje jednoduchý děj, který je nám předkládán ve formě enginových animací. Ty většinou obsahují jen několik málo dialogů, ze kterých se hráč dozví co má vlastně udělat. Například budete muset přesvědčit nedůvěřivého kamaráda, že skutečně zvládáte umění wrestlingu, a to tak, že to předvedete přímo na něm.

Technické zpracování Big Bumpz rozhodně nepatří k těm nejpovedenějším. Šetřilo se skutečně s každým polygonem, a to nejenom na herním prostředí, ale i na modelech postav. Výsledný dojem nijak nezlepší ani nehezké textury. Ovšem pokud trochu přimhouříme oči, tak to zase není úplně špatné, zvláště pokud si všimneme docela povedených animací postav. Co ovšem hratelnost sráží na kolena, to je neuvěřitelně stupidní ovládání. Big BumpzKurzorovými klávesami pohybujete svým hrdinou relativně vůči okolnímu prostředí, protože je ale kamera dynamická a každou chvíli snímá dění z jiného úhlu, rozběhne se náš zápasník vždy naprosto nečekaným směrem. A když už jsme u té kamery, je nutné zmínit tu její zajímavou vlastnost, že vždy míří jinam, než by se vám hodilo. Alespoň že lze přepínat mezi desíti různými kamerami. Bohužel, když se dopřepínáte až k té poslední, zjistíte, že ÚPLNĚ VŠECHNY jsou stejně nepoužitelné. Ach jo!

V závěru nemohu jinak než zahořekovat nad tím zpropadeným ovládáním, které celou hru potápí hodně hluboko. Pokud ovšem dokážete tuto nepříjemnost přejít s klidnými nervy, pak vás může hra Big Bumpz pobavit.

Poznámka: Omluvte, prosím, horší kvalitu přiložených obrázků.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 61 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...Najdete na iDNES.cz