Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bigfoot 4x4 Challenge - závody monstertrucků

  11:47aktualizováno  11:47
Vizuálně lákavé závody aut na obrovských kolech, ve kterých nechybí záludný terén a hromadné srážky.
72

Bigfoot 4x4 Challenge

Platforma: Freeware
Výrobce: FreeGamepick.com

  • grafika
  • terén
  • málo možností

Stáhnout

Bigfoot 1Dodge Bigfoot 4x4 jsou speciálně upravená auta na pružinách s obrovskými koly. U nás je uvidíte hlavně na exhibicích, ostatně dalších využití je jen málo. Přesto přirozeně svým vzhledem přitahují pozornost a dnes si s nimi můžete virtuálně zařádit i v terénu. Vývojáři jsou matadoři z FreegamePick, takže máme určitý předpoklad pro kvalitní technické zpracování. A 3D grafika je opravdu povedená, vozy jsou reálně ztvárněny, i když poměrově a ve skupině už tak hrozivě nevypadají.

Zaměřením na grafiku hra musela ubrat v dalších oblastech. Nakonec z ní tak vzešel jen závodní simulátor s dvěma módy. V Capture the Flag musíte ujet určitou dráhu a naháníte přitom auto, které drží vlajku - podobně jako v klasické střílečce Unreal Tournament. Samozřejmě se snažíte ji ukořistit a udržet před soupeři po co nejdelší dobu. Druhým módem je Sprint, což je klasický závod, kdy musíte projet na dráze určité množství checkpointů v podobě světelných bran. Podle obtížnosti Bigfoot 2se kola dělí na tři kategorie. Obtížnost jednak souvisí se složitostí terénu, jednak se stylem závodění. U vyšších obtížností jsou mezi závodníky menší odstupu a častěji dochází ke kolizím a vypadá to potom jako jedna velká řežba. Některé branky jsou protisměrně, takže se třeba proud vjíždějících aut potká s vyjíždějícími otočenými závodníky.

Bigfoot 4x4 Challenge se již podle číslovky symbolizující pohon všech čtyř kol odehrává ve složitém terénu. Nechybí stromy, řeky, kopce a keře, kterými si můžete ke každému cíli najít alternativní cestu. Silnice jsou sice nejrychlejší, ale riskovat zkratku přes kopce se obvykle vyplatí. Ostatní totiž zpomalují častější kolize. Za každé místo získáte určité množství bodů a peněz, za které si v garáži můžete své auto vylepšit. Nečekejte ale žádnou promyšlenou strategii, Bigfoot 2v nabídce najdeme jen základní možnosti pro šasi, motor atd. Terén je sice hezky zpracovaný, ale poměrně nepochopitelně se prostředí nijak nemění, určitě bych očekával, že se projedeme minimálně při různém počasí.

hra láká především na svou vizuální stránku. Fyzikální model je sice mnohdy zjednodušen, což poznáte při kolizích nebo když nedokážete zválcovat malý stromek. Velmi reálné ozvučení ještě více podtrhuje atmosféru. Bohužel v oblasti závodění nabízí stále stejný scénář: kolize, skákání a přetlačování. Pokud se tedy chcete odreagovat, poslouží vám výborně, ale po krátké době to začne být pěkná nuda.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

72 %

Hodnocení čtenářů

74 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 96 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz