Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

BII-NARY: War Against Pop Ups – virtuální válka

  12:00aktualizováno  30. prosince 12:47
BII-NARY: War Against Pop Ups je originální akční hrou týmu Natomic, kde jde o to ve virtuálním světě vyčistit webovou stránku autorů od nevyžádaných připojených počítačů, které odsud rozšiřují reklamu. Povede se to?
50

BII-NARY

Platforma: Freeware
Výrobce: Natomic Studios

Stáhnout

BII-NARYVětšina uživatelů internetu již jistě narazila na některé nepříjemné průvodní prvky jeho technologie. Do pošty denně přicházejí desítky nevyžádaných a povětšinou buď reklamních nebo zavirovaných e-mailů, provozovatelé porno stránek se mohou přetrhnout, aby donutili uživatele kliknout na nenápadnou ikonku, která ho přepojí na pořádně drahý hovor do zahraničí – a ke všemu i na zcela seriózních stránkách neustále vyskakují otravné reklamy, buď v podobě bannerů nebo dokonce samostatných oken, takzvaných pop-ups. Boj proti poslednímu neduhu je obtížný a ani specializované programy leckdy nedovedou naprosto prohlížeč od podobného svinstva vyčistit. Není tedy divu, že řadě lidí jdou pop ups pořádně na nervy. Řadí se mezi ně dozajista i vývojáři z Natomic Studios, kteří vytvořili už druhou hru s podobnou tématikou. Tentokrát si ovšem posvítili nejen na oblast reklam (jak naznačuje podtitulek), ale i virů, a to konkrétně počítačovou hantýrkou "trojanů" neboli trójských koní.

BII-NARYTrójské koně jsou velmi nebezpečné viry, které infiltrují počítač uživatele, sedí na něm a dlouhou dobu nic nedělají – v příhodný okamžik však mohou spustit ničivou akci. Příběh BII-NARY hovoří o tom, že webový stránka Natomis Studios začala být ohrožována virem, který hrozí, že zamezí v přístupu všem skvělým fanouškům! Nezbývá, než se opět pustit do boje proti počítačům infikovaným trójským koněm, jenž celé peklo rozpoutal, a vyklidit od nich celý server.Zní to velmi technicky, ve skutečnosti je ale BII-NARY čistokrevná střílečka, která je jen maskována originálním příběhem. Hráč se ocitá v zelenočerném virtuálním světě a je na něm, aby proskákal co nejdále zboku viděnou úrovní, vyhnul se přímému kontaktu s červenými nebezpečnými objekty a svou puškou je ničil. Destruovat pak v první řadě musí již zmíněné počítače infikované virem. Za každého zabitého nepřítele a zničenou obrazovku pak dostává body, které se sčítají a na konci se lze zapsat do internetového high score.

BII-NARYBII-NARY je velice jednoduchá akce. Na její pochopení a ovládnutí stačí pár minut, přesto neztrácí pranic na zábavnosti. K ovládání stačí kurzorové šipky, jedna klávesa na skákání a druhá na střelbu. Jediná zrádnost spočívá v tom, že střelba ve chvíli zmáčknutí tlačítka není okamžitá, ale postavička ve hře nejprve zbraň založí, což znamená sice desetinkové, ale přece jen zpoždění, se kterým je potřeba počítat kupříkladu při střelbě ve výskoku a podobně. Grafická stránka hry se soustředí na udržení stylu spíše než na jakékoliv vizuální efekty, přesto ji nelze hodnotit špatně. Rozhodně nepůsobí nevěrohodně v představě prostředí uvnitř serveru pro počítači nijak nepostiženého člověka... Ke všemu hraje rychlá hudba a autoři neopomněli ani patřičně digitální zvukové efekty. BII-NARY má dobrou atmosféru, spád – a i když se rozhodně nejedná o nejlepší 2D akci, ba ani špičkového zástupce svého žánru, skrývá netušený potenciál hratelnosti. Kdo podobných titulů nemá ještě dost, nemusí váhat ani vteřinu.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

26 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...Najdete na iDNES.cz