Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

BikeFlyter - moucha, která pobaví

  12:00aktualizováno  8:47
Představte si, že jste v roli opravdu vypasené masařky a letíte po silnici rychlostí zhruba 90 km/hod, přičemž proti vám jedou zákeřní motorkáři a vy se jimi nesmíte nechat srazit. Navíc vám z hlavy padá letecká přilba, občas se natrhnou kalhoty, nebo se vám z té rychlosti zatočí hlava...

BikeFlyter

Platforma: Freeware
Výrobce: Biker Club

Stáhnout
BikeFlyter

Znáte tenhle vtip? "Víte jak poznáte vysmátého cyklistu či motorkáře? Ne? No přece tak, že když po jízdě otevře ústa, má mezi zubama mouchy. Čím víc, tím byl vysmátější." No a podobným rčením se řídili motorkáři z Německa a za finanční podpory Aralu si naprogramovali počítačovou hru s podobnou tématikou, aby se pobavili a zároveň zavzpomínali na to, co je na silnicích nejvíce trápí - ačkoliv by mohli být vlastně spokojeni, neboť z vlastního požitku jízdy dostanou do těla jistou dávku výživných proteinů. :-)

Zanechme však vtípků, mouchám se to jistě nelíbí a pokud si nedokážete představit, nakolik je pro mouchy příjemný konec života strávený na předním skle automobilu, případně motocyklu či v zubech cyklisty či motorkáře, pak je tu pro vás BikeFlyter. Vaším úkolem je totiž v roli velice vypasené mouchy masařky, která, soudě dle svého vzhledu, toho má již hodně za sebou, letět po silnici proti motorkářům a vyhýbat se jim tak, aby jich minula co nejvíce - tedy aby žila co nejdéle.

V praxi to znamená, že myší se pohybujete ze strany na stranu, můžete se také trošičku vznést či klesnout až těsně nad silnici BikeFlyter (ovšem výkaly po stranách sbírat nemůžete, ačkoliv by tak správná masařka jistě činila) a oblétáváte motorkáře, kteří jsou tak podlí, že se vás časem snaží sejmout (zvlášť jeden týpek na červené pětistovce mě prudil, neboť jsem se mu v určitém místě trati vyhnul pouze výjimečně). Za každou vyhnutou motorku pak získáte určitý počet bodů, závisí to ovšem také na rychlosti, kterou letíte. Ano, u BikeFlyteru můžete ovlivňovat i rychlost vámi ovládané mouchy, přičemž tato dokáže vyvinout od 10ti do 90ti kilometrů v hodině. A nutno říct, že v devadesátce už to vážně fičí, tedy vlastně bzučí.

Grafické zpracování BikeFlyteru je vzhledem k velikosti opravdu dokonalé, v případě této hry však nejde pouze o grafiku samotnou, dokonce ani o její detailnost, ale o jedinečné animace, které vás po celou dobu hraní provázejí. Když vidíte mouchu, která se naštvaně otáčí (na vás či na motorkáře) poté, co narazí na sklo protijedoucího dvoustopého vozidla, usmějete se. Vidíte-li, kterak tlustá masařka provádí nejrůznější letové kreace otočkama počínaje a přemetama konče, budete se smát, ale ve chvíli, kdy mouše spadne její letecká helma a začnou jí vlát vlasy, přičemž ona se bude snažit co nejrychleji si helmu opět nasadit, je možné, že si o vás vzhledem k vašemu hlasitému smíchu budou sousedit myslet, že jste se zbláznili, zvláště když masařce krátce poté prasknou kalhoty. V případě animací totiž lidé z německého Biker Klubu, kteří mají celou tuto herní záležitost na svědomí, nešetřili humorem a když už ne kvůli lepším a lepším výsledkům, budete si BikeFlytera spouštět alespoň pro pobavení se nad moušiným šklebením.

BikeFlyter

A to jsem vám ještě nepopisoval zvukovou stránku tohoto herního počinu. Zvuků sice není mnoho a o hudbě se vám vzhledem k velikosti (a tím i dostupnosti internetovému uživateli) může pouze zdát, avšak to, co tam je, vážně stojí za to. Zvuk kolem projíždějící motorky je v tomto případě samozřejmostí, stejně jako náraz mouchy, která se na jeho skle "rozplizne" v případě nevyhnutí se, avšak její klení poté, co se opět vzpamatuje či zvuk padající helmy musíte slyšet. A což teprve, když slyšíte, jak se vám rvou kalhoty na tlustém pozadí a jak masařka kleje, že si je musí spravovat.

Jak už jste sami vytušili z předchozích řádků tohoto textu, hru BikeFlyter musíte prostě mít. Jednak není velká a její stažení by ani "modemistům" nemuselo trvat věčnost, jednak dokáže zaujmout díky bodování a neustálé snaze pokořit svůj předchozí výkon a jednak je hodně zábavná. Jo, to se to našim západním sousedům zase jednou něco povedlo.

Autor:


Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku
Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají Češi, je pád do dluhové pasti. A může za to hlavně nedostatečná finanční gramotnost, na kterou se ve školách trochu zapomíná. Trénujte ji se svými dětmi už od předškolního věku a ušetříte jim tak v budoucím životě spoustu potíží. Kdy a jak můžete děti finančně vzdělávat?Najdete na iDNES.cz