Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bikez 2 - motorkový Carmageddon

  12:00aktualizováno  11. srpna 9:18
Napadlo by vás někdy skloubit prvky Carmageddonu, GTA a motorkového závodění? Tvůrce Bikez ano a ve spojení s nádhernou 3d grafikou, RPG prvky a adrenalinovým tempem nám je teď představují ve své nové atmosférické akční freewarovce, jejíž zemí původu je nedaleké mrazivé Finsko.

Bikez 2 - motorkový Carmageddon

Platforma: Freeware
Výrobce: Ville Mönkkönen

Stáhnout

Bikez 2Setkali jste se už někdy s freewarovkou, která byla naprosto k nerozeznání od sharewarové nebo dokonce plnohodnotné hry? Mně se to stalo právě při hraní gangsterské 3d závodně-akční hříčky Bikez 2. Nejen, že vládne atmosférou legendárního Grand Theft Auto a bere si za vzor krvavou šílenost Carmageddon, ale nepostrádá ani prvotřídní a především 3d akcelerované grafické zpracování. Aby toho nebylo málo, nabízí vám ještě spoustu RPG prvků, adrenalinovou akci, souboje na život a na smrt a rozlehlou plochu pokrytou městskou zástavbou a přelidněnými ulicemi, které si přímo říkají o to, abyste je trochu pročistili od rozličného plebsu. Zdá se až neuvěřitelné, že se tohle všechno vejde do necelých 5 megabytů a navíc na průměrném počítači svižně hýbe i při rozlišení 1024x768 (za průměrný počítač pokládám C-400Mhz nebo adekvátní alternativu s 16MB grafickou kartou).

Bikez 2Příběhová část téhle motorkové freewarovky je poměrně strohá. Jediné, co se před samotným "řáděním" dozvíte je informace, že se máte spojit s agentem jakéhosi gangu Bikez, který vám předá další instrukce. Jakmile na onoho človíčka po chvíli ježdění narazíte, dozvíte se krom náplně své následující mise i výši vaší odměny za její splnění. Pak už jen v duchu GTA následujete červenou šipku udávající cíl vašeho snažení, jímž je ve většině případu chodící příp. jezdící padouch. Toho za pomoci několika zbraní, těsného fyzického kontaktu (nabourávání) a efektního zpomalovadla (standardně číslo "5") musíte zpacifikovat a následně se zaslouženou odměnou a v závislosti na stavu rozkladu vašeho motorového miláčka buďto zajet k dalšímu agentovi Bikez pro další instrukce, nebo do skladu.

Sklad tu slouží především ke dvěma věcem. Jednak k automatickým opravám vašeho neustále poškozeného jednostopého vozítka a jednak k vylepšování jednotlivých atributů vašich čtyřech zbraní. To zase pro změnu probíhá po tzv. bodech, přičemž kurz dolary-body se s vyššími hodnotami jednotlivých atributů taktéž zvyšuje a upgrady jsou tedy, stejně jako v jakékoliv jiné RPG hře, čím dál dražší. Posledním krokem, který můžete ve skladišti uplatnit, je uložení vaší současné pozice ve hře, jež lze následně opět naloadovat z hlavního menu Bikez.

Bikez 2Aby byla hra ještě živější a především "šťavnatější", rozhodli se autoři všem hráčům jejich počínání trošku zpestřit. Přestane-li vám tedy neustálé zabíjení zloduchů vonět, nebo se budete v době mezi dvěma misemi chtít trochu odreagovat, můžete se vydat do útrob města pacifikovat nicnetušící civilisty. Za každého človíčka, který se po setkání s vámi odebere do onoho světa dostanete do pokladničky jeden dolar. Pokud si tedy ve městě zařádíte trochu víc, určitě nepřijdete zkrátka. Ovšem pozor - v ulicích a na veřejných prostranstvích se také v hojném počtu vyskytují modročerně odění strážci zákona. Přestože jejich zbraně a schopnost mířit nejsou na nijak vysoké úrovni, rozhodně není radno se u nich zdržovat, natož pak zastavovat. Jakmile se totiž vaše motorka nepohybuje, je i pro toho nejnešikovnějšího policajta snadným terčem a její brzká destrukce se stává jen otázkou času.

Co dodat na závěr? Ačkoliv jsem k nové freewarové gangsterce ze začátku přistupoval s nedůvěrou, její atmosféra a hlavně grafické zpracování si mě naprosto získaly. Pro motorkové maniaky je naprostou nutností, stejně jako pro všechny krvelačné zločince, mafiány amatéry, akčně-pozitivní jedince a nepřátele strážců zákona. Pro nás ostatní, občasné (resp. pravidelné) hráče freewarovek zase příjemným zpestřením a netradičním herním zážitkem, i když nijak závratně hratelným.

Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...

Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy
Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy

Soutěžíme o poukázky na nákup Tesco Online nákupy v hodnotě 1500 Kč, 1000 Kč a 500 Kč. Objednaný nákup vám kurýr přiveze až ke dveřím, což si pochvaluje i naše redakce eMimino.cz - otestovali jsme dovoz do práce a uspořádali místo oběda společný piknik.Najdete na iDNES.cz