Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bikez 2 - motorkový Carmageddon

  12:00aktualizováno  11. srpna 9:18
Napadlo by vás někdy skloubit prvky Carmageddonu, GTA a motorkového závodění? Tvůrce Bikez ano a ve spojení s nádhernou 3d grafikou, RPG prvky a adrenalinovým tempem nám je teď představují ve své nové atmosférické akční freewarovce, jejíž zemí původu je nedaleké mrazivé Finsko.

Bikez 2 - motorkový Carmageddon

Platforma: Freeware
Výrobce: Ville Mönkkönen

Stáhnout

Bikez 2Setkali jste se už někdy s freewarovkou, která byla naprosto k nerozeznání od sharewarové nebo dokonce plnohodnotné hry? Mně se to stalo právě při hraní gangsterské 3d závodně-akční hříčky Bikez 2. Nejen, že vládne atmosférou legendárního Grand Theft Auto a bere si za vzor krvavou šílenost Carmageddon, ale nepostrádá ani prvotřídní a především 3d akcelerované grafické zpracování. Aby toho nebylo málo, nabízí vám ještě spoustu RPG prvků, adrenalinovou akci, souboje na život a na smrt a rozlehlou plochu pokrytou městskou zástavbou a přelidněnými ulicemi, které si přímo říkají o to, abyste je trochu pročistili od rozličného plebsu. Zdá se až neuvěřitelné, že se tohle všechno vejde do necelých 5 megabytů a navíc na průměrném počítači svižně hýbe i při rozlišení 1024x768 (za průměrný počítač pokládám C-400Mhz nebo adekvátní alternativu s 16MB grafickou kartou).

Bikez 2Příběhová část téhle motorkové freewarovky je poměrně strohá. Jediné, co se před samotným "řáděním" dozvíte je informace, že se máte spojit s agentem jakéhosi gangu Bikez, který vám předá další instrukce. Jakmile na onoho človíčka po chvíli ježdění narazíte, dozvíte se krom náplně své následující mise i výši vaší odměny za její splnění. Pak už jen v duchu GTA následujete červenou šipku udávající cíl vašeho snažení, jímž je ve většině případu chodící příp. jezdící padouch. Toho za pomoci několika zbraní, těsného fyzického kontaktu (nabourávání) a efektního zpomalovadla (standardně číslo "5") musíte zpacifikovat a následně se zaslouženou odměnou a v závislosti na stavu rozkladu vašeho motorového miláčka buďto zajet k dalšímu agentovi Bikez pro další instrukce, nebo do skladu.

Sklad tu slouží především ke dvěma věcem. Jednak k automatickým opravám vašeho neustále poškozeného jednostopého vozítka a jednak k vylepšování jednotlivých atributů vašich čtyřech zbraní. To zase pro změnu probíhá po tzv. bodech, přičemž kurz dolary-body se s vyššími hodnotami jednotlivých atributů taktéž zvyšuje a upgrady jsou tedy, stejně jako v jakékoliv jiné RPG hře, čím dál dražší. Posledním krokem, který můžete ve skladišti uplatnit, je uložení vaší současné pozice ve hře, jež lze následně opět naloadovat z hlavního menu Bikez.

Bikez 2Aby byla hra ještě živější a především "šťavnatější", rozhodli se autoři všem hráčům jejich počínání trošku zpestřit. Přestane-li vám tedy neustálé zabíjení zloduchů vonět, nebo se budete v době mezi dvěma misemi chtít trochu odreagovat, můžete se vydat do útrob města pacifikovat nicnetušící civilisty. Za každého človíčka, který se po setkání s vámi odebere do onoho světa dostanete do pokladničky jeden dolar. Pokud si tedy ve městě zařádíte trochu víc, určitě nepřijdete zkrátka. Ovšem pozor - v ulicích a na veřejných prostranstvích se také v hojném počtu vyskytují modročerně odění strážci zákona. Přestože jejich zbraně a schopnost mířit nejsou na nijak vysoké úrovni, rozhodně není radno se u nich zdržovat, natož pak zastavovat. Jakmile se totiž vaše motorka nepohybuje, je i pro toho nejnešikovnějšího policajta snadným terčem a její brzká destrukce se stává jen otázkou času.

Co dodat na závěr? Ačkoliv jsem k nové freewarové gangsterce ze začátku přistupoval s nedůvěrou, její atmosféra a hlavně grafické zpracování si mě naprosto získaly. Pro motorkové maniaky je naprostou nutností, stejně jako pro všechny krvelačné zločince, mafiány amatéry, akčně-pozitivní jedince a nepřátele strážců zákona. Pro nás ostatní, občasné (resp. pravidelné) hráče freewarovek zase příjemným zpestřením a netradičním herním zážitkem, i když nijak závratně hratelným.

Autor:Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz