BikezII - krvavá gangsterka

aktualizováno 
Brutální souboje motorkářů, mafie a měšťáků představuje dnešní trojrozměrná brutální akce podle střihu 90.let!
80

BikezII

Platforma: Freeware
Výrobce: Ville Mönkkönen

  • Stylizace
  • Prostředí
  • Brutalita (pro někoho)
  • Příliš malá mapa
  • Pop chvíli repetetivní

Stáhnout

bikez2_01Dnes už jsou videohry etablované mezi širokou veřejností a zbaveny nesmyslného stigmatu, ale ne vždy tomu tak bylo. Možná si ještě pamatujete na doby zhruba před patnácti lety, kdy si široká veřejnost pod pojmem 'počítačová hra' představovala výhradně cosi zobrazujícího explicitní až zbytečně násilné výjevy. Nutno říct, že i tehdejší hardcore hráči tento trend přiživovali ve snaze vyhranit se nechápavé většinové společnosti. Vrcholnou hrou této módy byl zřejmě slavný Carmageddon, který si udělal jméno na tom, že se v něm především přejížděli bezbranní chodci. A právě dnešní trojrozměrná arkáda BikezII je Carmageddonu do značné míry podobná.

Autorem tohoto čtyři roky starého počinu je finský vývojář Vile Monkonnen, přičemž na BikezII je fascinující právě to, jak profesionálně je zpracovaný. Troufám si tvrdit, a nemyslím to jakkoliv ironicky, že v roce 1997 by šlo o hit právě na úrovni Carmageddonu. Uvnitř depresivního a kriminalitou i korupcí prolezlého velkoměsta budete v roli námezdného motorkáře plnit sérii úkolů, většinou spočívající v mnohonásobné vraždě více či méně bezbranných obyvatel. I celková stylizace hry odpovídá brutálnímu středověku herní zábavy - například, po přejetí chodce se tento rozpadne na kusy masa, a to i pokud ho přejedete rychlostí 1km/h.

bikez2_02Všechny mise si berete u jednoho z mnoha pasáků (?), kteří se potulují po ulici. Může se jednat o likvidaci určité osoby, stejně jako o transport na určité místo. Především ale celá hra plyne neuvěřitelně rychle a dynamicky. Nabízí se i srovnání s nedávno recenzovanou slovenskou arkádou District Job, která také měla podobné prvky, ale právě neohrabané ovládání a nudné mise ji potopily kamsi na úroveň Mariánského příkopu. Narozdíl od derivátů GTA nemůžete v BikezII přesedlat na jiný stroj a jste odkázáni pouze na opravy svojí jediné mašiny. Také chodící část zcela absentuje.

S opravami souvisí přítomnost mírných RPG prvků. Několik jednoduchých statistik vaší postavy si můžete vylepšit právě v opravárenských dílnách, ve kterých si také ukládáte hru. Potěší především možnost vylepšit si kadenci hlavní zbraní - na motorce máte přimontovanou pušku, jejíž základní rychlost střelby připomíná spíše palbu z muškety. Však si také po většinu misí vystačíte pouze s přejížděním svých cílů. Nicméně, pro mise, ve kterých likvidujete konkurenční motorkáře, se bez pořádného děla mezi řídítky neobejdete.

bikez2_03Graficky je BikezII srovnatelný s tituly starými zhruba právě deset let zpátky. Město je sice poněkud uboze obezděno nepřekonatelnou zdí (v tomto působí "ostrovní" řešení z většiny GTA derivátů opravdu přirozeněji), avšak uvnitř můžete narazit na nezemskou architekturu a onen vybydlený feeling známý z her jako Kingpin nebo druhého GTA. Zamrzí absence provozu na ulicích, ovšem na úroveň freeware her je i zastaralý BikezII na míle před již zmiňovaným District Jobem. A ačkoliv vás nejspíš nezabaví na celý den, jedná se o poutavé a dynamické dílko, jakých mezi arkádami není mnoho.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

67 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 93 čtenářů

Nejčtenější

Ve Spinnortality jste šéfem megakorporace, která se neštítí ničeho

Spinnortality

Velmi reálnou a ještě smutnější budoucnost nám ukazuje obchodní strategie Spinnortality. Svět je zlý a vy, chcete-li...

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...V bleskurychlé Archtower nejspíš vystřídáte desítky životů a hrdinů

Archtower

Ne každému dobrodruhovi, kterému se zasteskne po slávě přeje štěstí. V této akci s prvky hry na hrdiny je smrt denním...

Další z rubriky

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Démonická Faith vypadá jako teletext, ale je nečekaně působivá

Faith

Vymítání Satana z mladé dívenky je ve Faith stane obtížnější, než byste čekali. Už jen proto, že ji není mezi těmi...Najdete na iDNES.cz