Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Billiard Challenge - skvělý kulečník (první dojmy)

  12:00aktualizováno  6:55
Ambiciózní, skvěle vypadající a realistická kulečníková simulace z dílen českého Progress Studia se dočkala první betaverze. Pojďme se tedy společně podívat, jak se nám tato chystaná hra jeví.

BILLIARD CHALLENGE
Autor: Progress Studio
Vyjde: ?/2004
homepage
Billiard Challenge Progress Studio bezpochyby patří mezi stálejší a kvalitnější nezávislé vývojáře (více o něm se můžete dočíst v našem dřívějším rozhovoru). Svou slávu si vydobyli již třemi vesměs kvalitními počiny, z nichž poslední je příspěvek do minulého ročníku Becherovka Game – Becher Race 2003. Nyní se však zraky všech po kvalitních freeware hrách lačnících hráčů upírají směrem k připravované kulečníkové simulaci Billiard Challenge, která již od chvíle, kdy byl zveřejněn první obrázek, dává tušit, že půjde o počin velice zajímavý.

Chystaný Billiard Challenge (BCH) není ani zdaleka prvním pokusem autorů o reálnou kulečníkovou simulaci. Již před několika lety světlo světa spatřil Pool 3D, který však nesahal tomuto projektu ani po kotníky, a to jak po stránce grafické, tak i co se týče rozsáhlosti. Dle slibů tvůrců by měl BCH nabídnout rozsáhlou kampaň, jež bude dále členěna na tři rozlišné druhy her (POOL, CARAMBOL, SNOOKER) a možná i nějaké ty bonusové. Ačkoliv není vývoj ještě ani zdaleka u konce a na tvůrce čekají spousty hodin intenzivní práce, objevila se již na fóru Českých Her betaverze 0.3, jejímž prostřednictvím můžeme alespoň část finální verze okusit.

Samotná obsáhlost Billiard Challengebetaverze jasně vypovídá o tom, v jak brzkém stádiu se hra teprve nachází. Pokud jste totiž doufali, že si alespoň trochu zasoutěžíte, budete s největší pravděpodobností zklamáni, neboť jak hlásá hned první obrazovka, beta 0.3 je určena především pro zhodnocení fyziky celé hry a její stability na jednotlivých operačních systémech.

I přesto si však trochu zašťouchat do kuliček rozprostřených na hracím stole můžeme. Aby byl dojem z hry co možná nejreálnější, je hrací stůl umístěn v prostorách nevelké hospody, v jejímž popředí se nachází bar nabízející hned několik druhů alkoholických nápojů, kolem postává několik barových židliček, na bocích místnosti se nacházejí dosud neobsazené stoly a židle, jež čekají na příchozí návštěvníky, a díky reproduktorům umístěným v rozích místnosti jste nepřetržitě zásobováni pohodovou muzikou.

Samotná pravidla či bodové hodnocení za správně odstrčenou kouli ještě v této verzi bohužel zabudovány nejsou, proto nám nezbývá, než se vrhnout rovnou na fyziku a technické zpracování. Co se týče provedení pohybu koulí, odrážení od hran stolu apod., to se mi zdá zcela v pohodě a odpovídající zhruba reálném chování. Pouze mě někdy zarazila až moc dlouhá doba opravdu pomalého pohybu zejména hlavní bílé koule, což je dosti frustrující zejména v případě, že musíte čekat, než se zcela zastaví, abyste se mohli pustit do dalšího šťouchu.  Billiard Challenge

Technická stránka je vskutku zdařilá. Celá hra je kompletně vyvedena ve třech rozměrech a vesměs velice líbivě. Veškeré okolí je zpracováno s příjemným důrazem na detail a na jednotlivých koulích lze pozorovat zdařilé a věrně vypadající odlesky, stejně jako stíny nacházející se pod samotným stolem i všemi ostatními. Jak se tedy zdá, má Progress Studio dosti reálnou možnost dotáhnout svůj chystaný projekt do velmi důstojné podoby a učinit z něj jeden z nejlepších freewarových kulečníků vůbec. Podmínkou však bude, aby byla chystaná kampaň dostatečně propracovaná a zábavně podávaná. Buďte si jisti, že vás o této hře budeme ještě v průběhu následujících měsíců informovat.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Rozhovor s Danielem Viktorinem

Rozhovor - Daniel Viktorin

O chystaných projektech, prodejích shareware her na našem trhu i nové online hře jsme si povídali s naším bývalým...

Nejlepší nezávislé hry roku 2010 - 1. část

2011

První část nabízí výběr nejlepších adventur, akčních her a arkád, které jste si v minulém roce mohli z Plných her...

Osada – interaktivní klip od autorů Machinaria

Osada

Mix trampů a Divokého západu šokuje svou vytříbeností.

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.Najdete na iDNES.cz