Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Biniax 2 - likvidátorem barevných kostek podruhé

  12:00aktualizováno  11:31
Jednoduchá pravidla ožívají společně s překrásným barevným zpracováním v druhém díle jednoduché arkády. Ta tentokráte přináší nové herní módy, v nichž je zakomponovaný i logický prvek.
70

Biniax 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Jordan Tuzsuzov

Stáhnout

BiniaxVzhledem k tomu, že od vydání prvního Biniaxu uplynuly již více než dva roky, nebudu vám mít za zlé, nebudete-li si na tuto podprůměrnou hříčku pamatovat. Ostatně hodnocení bylo zasloužené a to nejen díky nepřitažlivému zpracování, ale i jednoduchým principům. A minimálně v první výtce se tvůrci poučili a svůj nápad prezentují v druhém pokuse nazvaném logicky Biniax 2.

Principy zůstaly nezměněny, navíc snad přibyl jen taktický mód s trochu pozměněnými pravidly. Jinak stále plBiniaxatí, že ovládáte drobnou kostičku vždy jedné jediné barvy. Ta se pohybuje po herní obrazovce, kde jsou různě rozmístěny kostky podobné těm dominovým, ovšem místo teček je každé jejich půlka obarvena jinou barvou. Cílem pak je tyto kousky ničit a to takovou rychlostí, aby nedošlo k zaplnění herní plochy, kdy hra končí. Využít k tomu lze jednoduché pravidlo – zničit můžete takovou kostičku, kde se alespoň jedna barva ze dvou shoduje s tou vaší. Stačí do ní jednoduše naběhnou, ona zmizí a na její pozici se objevíte vy se změněnou barvou těla – tu přejímáte z druhBiniaxé poloviny zničené kostky. A tak pokračujete dále stále dokola, vybíráte si správně kostičky a snažíte se zůstat co nejdéle na živu. To ale nebude vůbec jednoduché díky zvyšujícím se intervalům přibývajících kostiček, které jsou přisunovány v podobě nových řad z horní strany obrazovky. Ještě těžší to pak budete mít při volbě Tactical, kde je třeba správně zvážit každý krok, neboť ten zpravidla přidá na herní plochu novou řadu.

Biniax opět trpí jednoduchými a ne zrovna zábavnými principy, které se velice rychle okoukají. Jasně, že začátku budete poměrně originální hratelností fascinování, grafické pozlátko se ale velice rychle okouká a vám na očích zůstane jen stále stejná hra opakovaná dokolečka. I tak ale nelze autorovi křivdit, druhý díl je ve skutečnosti daleko propracovanějším, což je ostatně vidět i z obrázků, které významně promluvily do výsledného hodnocení. A nejen proto Biniax 2 dopadl o polovinu lépe, než předchozí první díl. K dobru je třeba přičíst i možnost multiplayeru, která je další významnou novinkou pomineme-li právě onen taktický mód, který se na žebříčku oblíbenosti při hraní příliš vysoko neusadí a to díky přehnané obtížnosti.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz