Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bistro Cafard vás rozhodně vařit nenaučí

  20:00aktualizováno  20:00
Bistro Cafard je interaktivní návod, jak v žádném případě neprovozovat vlastní restaurační podnik. A také je to nenáročná a velmi vtipná hra.
65

Bistro Cafard

Platforma: Freeware
Výrobce: Binaryan Orkandyke

  • absurdní recepty
  • nenáročná hratelnost
  • střílení brokovnicí
  • "nečekaný" závěr
  • jídla se opakují pořád dokola

Stáhnout

Bistro Cafard | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Bistro Cafard

Nejvyhlášenějším šéfkuchařem v Paříži se člověk nestane jen tak přes noc, ale kuchař Cafard si usmyslel, že na Michelinskou hvězdu dosáhne během jediného týdne. Že se mu to asi nepovede, vám bude jasné okamžitě, jakmile si podle něj zkusíte uvařit první dobrotu. Celkem vzato je Bistro Cafard skvělou odpočinkovou zábavou plnou nadsázky.

Tvůrci této hry si řekli, že zkusí vytvořit vlastní, nestresující hru pro celou rodinu, ve které si každý může ukuchtit něco dobrého a zkusit vést vlastní restaurant. No, někde na půli cesty se nápad zasekl a vyšlo z toho něco trochu jiného. Naštěstí.

Bistro Cafard

Takzvaných casual her, tedy takových, které jsou nenáročné a určené pro hráče věkového rozmezí mezi 6 – 60 lety, můžete najít všude spoustu. Většinou jsou si podobné jako vejce vejci. Něco hledáte, na něco klikáte nebo třeba něco vaříte. I takových je spousta. Bistro Cafard je však z jiného soudku. Je to odpočinková zábava, ale nikoliv pro puritány.

Šéf Cafard je šílenec. Chce se stát světoznámým kuchařem během týdne, celou restauraci vede sám a jako jediný vaří. Co že chce dnešní první zákazník? Pasta Carbonara? Ale jistě, už se to nese! Kuchař se rychle podívá do kuchařky, protože absolutně netuší, jak se špagety dělají. Čte: Na jednu porci potřebujeme uvařené špagety, sýr, vajíčka a... smažené krysí maso?

Bistro Cafard

Zdá se, že zákazníkům vůbec nevadí, že v salátu mají šváby, místo kuřete vařenou vránu a místo bifteku pěkně uleželé maso z lišky. Všichni jsou spokojení a vytahují kreditní karty jako o závod.

Za utržené peníze nakoupí šéf další ingredience. Po každém náročném dni jde pak na lov. Maso je nejdražší prvek jeho jídel, a tak si radši nějaké uloví sám. S brokovnicí střílí po všem, co se pohne. Ptáci, brouci, toulaví psi, všichni jdou k zemi a pak rovnou na plotnu.

Bistro Cafard

Asi jste pochopili, že s Bistro Cafard si asi žádný oběd nikdy neuděláte. Je to hodně absurdní zábava, ale vařit vás nenaučí. Nebo možná ano, ale přijdete tak o všechny známé. Samotné prvky jídla stačí dát na pracovní desku a pokrm se sám nějakým způsobem transformuje do hotové objednávky a naservíruje na talíř. Pokud se vám nezvedá žaludek při pomyšlení, že v hrnci spařujete lišku (a možná vám to přijde i trochu humorné), bude se vám hra líbit. Bon appetit.

Na tomto webu najdete také verze, které fungují pod alternativními operačními systémy.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

65 %

Hodnocení čtenářů

68 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Škoda Superb 2.0 TDI 2016 ·
Škoda Superb 2.0 TDI 2016 ·

r.v. 2016, naj. 64 656 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)Najdete na iDNES.cz