Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bistro Cafard vás rozhodně vařit nenaučí

  20:00aktualizováno  20:00
Bistro Cafard je interaktivní návod, jak v žádném případě neprovozovat vlastní restaurační podnik. A také je to nenáročná a velmi vtipná hra.
65

Bistro Cafard

Platforma: Freeware
Výrobce: Binaryan Orkandyke

  • absurdní recepty
  • nenáročná hratelnost
  • střílení brokovnicí
  • "nečekaný" závěr
  • jídla se opakují pořád dokola

Stáhnout

Bistro Cafard | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Bistro Cafard

Nejvyhlášenějším šéfkuchařem v Paříži se člověk nestane jen tak přes noc, ale kuchař Cafard si usmyslel, že na Michelinskou hvězdu dosáhne během jediného týdne. Že se mu to asi nepovede, vám bude jasné okamžitě, jakmile si podle něj zkusíte uvařit první dobrotu. Celkem vzato je Bistro Cafard skvělou odpočinkovou zábavou plnou nadsázky.

Tvůrci této hry si řekli, že zkusí vytvořit vlastní, nestresující hru pro celou rodinu, ve které si každý může ukuchtit něco dobrého a zkusit vést vlastní restaurant. No, někde na půli cesty se nápad zasekl a vyšlo z toho něco trochu jiného. Naštěstí.

Bistro Cafard

Takzvaných casual her, tedy takových, které jsou nenáročné a určené pro hráče věkového rozmezí mezi 6 – 60 lety, můžete najít všude spoustu. Většinou jsou si podobné jako vejce vejci. Něco hledáte, na něco klikáte nebo třeba něco vaříte. I takových je spousta. Bistro Cafard je však z jiného soudku. Je to odpočinková zábava, ale nikoliv pro puritány.

Šéf Cafard je šílenec. Chce se stát světoznámým kuchařem během týdne, celou restauraci vede sám a jako jediný vaří. Co že chce dnešní první zákazník? Pasta Carbonara? Ale jistě, už se to nese! Kuchař se rychle podívá do kuchařky, protože absolutně netuší, jak se špagety dělají. Čte: Na jednu porci potřebujeme uvařené špagety, sýr, vajíčka a... smažené krysí maso?

Bistro Cafard

Zdá se, že zákazníkům vůbec nevadí, že v salátu mají šváby, místo kuřete vařenou vránu a místo bifteku pěkně uleželé maso z lišky. Všichni jsou spokojení a vytahují kreditní karty jako o závod.

Za utržené peníze nakoupí šéf další ingredience. Po každém náročném dni jde pak na lov. Maso je nejdražší prvek jeho jídel, a tak si radši nějaké uloví sám. S brokovnicí střílí po všem, co se pohne. Ptáci, brouci, toulaví psi, všichni jdou k zemi a pak rovnou na plotnu.

Bistro Cafard

Asi jste pochopili, že s Bistro Cafard si asi žádný oběd nikdy neuděláte. Je to hodně absurdní zábava, ale vařit vás nenaučí. Nebo možná ano, ale přijdete tak o všechny známé. Samotné prvky jídla stačí dát na pracovní desku a pokrm se sám nějakým způsobem transformuje do hotové objednávky a naservíruje na talíř. Pokud se vám nezvedá žaludek při pomyšlení, že v hrnci spařujete lišku (a možná vám to přijde i trochu humorné), bude se vám hra líbit. Bon appetit.

Na tomto webu najdete také verze, které fungují pod alternativními operačními systémy.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

65 %

Hodnocení čtenářů

68 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...Najdete na iDNES.cz