Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Black Ice z vás udělá mistra hackera a postrach všech serverů

  12:00aktualizováno  12:00
Black Ice je skvělá kombinace akční hry z pohledu vlastních očí a hry na hrdiny, ve které v roli hackera likvidujete jeden server za druhým, dostáváte náhodně generované předměty a především vylepšujete svoje schopnosti. Staňte se bohem v kyberprostoru.
95

Black Ice

Platforma: Freeware
Výrobce: Garrett Cooper

  • náhodně generovaná architektura úrovně
  • náhodně generované předměty
  • zábavné hackování a akce
  • spousta vylepšení a předmětů
  • po delším čase možná trochu repetetivní (podobně asi jako Diablo)

Stáhnout

Black Ice | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Black Ice

Barevná a komplexní akční hra na hrdiny Black Ice vám otevře dveře kyberprostoru, ve kterém hackujete vše, co se dostane do vašeho zorného pole. Díky náhodně generovanému obsahu hra vydrží až překvapivě dlouho, a to také kvůli zábavné akci, pomocí které nabourávání se do cizích počítačů funguje.

Znáte film Tron? Jistě jste o něm již slyšeli. Black Ice je dost podobná záležitost. Představte si však, že místo hrdinných postav hrajete za zákeřného hackera, kterému není nic svaté. Kyberprostor ve zdejším podání není tak živý, to je pravda, ale zase skýtá náhodná překvapení (ať už milá, či jiná) a opravdu spoustu možností hackerského vyžití.

Black Ice

Hráč začíná se slabou zbraní a základním vybavením uprostřed pestrobarevného svítícího labyrintu výškových budov, z nichž každá prezentuje nějaký server. Při ohledání vždy zjistíte, jak se která firma jmenuje, pomocí informačního panelu zjistíte i nějaké podrobnosti a číslo vám prozradí, jak obtížný oříšek server představuje. Na počátku je třeba vybírat ty s co nejmenším číslem, jinak vás čeká brzký konec. To dá přece rozum.

Hackování probíhá tak, že pomocí svého nástroje označíte "budovu". V jistém okruhu několika metrů kolem ní pak vyroste účinná zóna, jakási uzavřená aréna, kterou po dobu hackování nesmíte opustit, a na zemi se objeví několik pozic, ze kterých začnou proudit nepřátelé coby obranné protokoly serveru.

Black Ice

Buď můžete utíkat kolem dokola, doufat že vás nikdo netrefí a čekat, až uplyne čas potřebný k úspěšnému průniku (což je v počátečních fázích nejlepší strategie), nebo prostě likvidovat vše, co se na vás valí, za což dostáváte zkušenosti a čas k prolomení se tím snižuje.

Po nahackování serveru se budova zprůhlední a odhalí náhodně generovaný obsah, jakýsi poklad, který seberete a jdete dál. Za zkušenosti si vylepšíte nějakou statistiku (kterých je asi dvacet) a pokud je nalezený předmět lepší než ten, který máte na sobě, vyměníte jej.

Black Ice

Že vám to až nápadně připomíná Diablo? To bude asi tím, že styl Black Ice je velmi podobný. Kromě obrovského množství zbraní (jejichž statistiky jsou také generovány) vás hra obšťastní mnoha a mnoha serepetičkami, které z vás udělají učiněného poloboha. Jmenujme třeba schopnost odstřelovat nepřátele ze vzduchu díky superskokům.

V pralese serverů, jak ho prezentuje Black Ice, se budete bavit, to mi věřte. Když už uděláte chybu a ukousnete si větší sousto, než požvýkáte, hra vás bez handicapu postaví zase na začátek úrovně a pouze znovu vygeneruje celé prostředí. Hra tak kombinuje akční prvky a spoléhá na vaši přesnou mušku, ale zároveň hráče nedeprivuje přehnanou náročností.

Black Ice

Kousky hry na hrdiny jsou zakomponovány velmi kvalitně, každého pobaví a jen tak mimoděk vysoce prodlužují dobu, kterou budete hře věnovat. Znáte to: "Ještě jedna úroveň a jde se spát. Ještě vyzkouším tuhle novou schopnost a už do té práce opravdu půjdu."

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

95 %

Hodnocení čtenářů

61 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Najdete na iDNES.cz