Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Blade - na život a na smrt

  12:00aktualizováno  15. června 12:27
Zmáhají vás panující vedra? Pak samozřejmě můžete strávit den někde u vody, ale proč se vlastně někam trmácet? Navíc když vám nabízíme novou hru ke stažení! Jste-li ještě k tomu příznivci bojových sportů, pak je volba jasná.

Blade

Platforma: Freeware

Stáhnout

BladeOblíbili jste si tzv. „mlátičky“? Pokud ano, pak byste měli zbystřit svou pozornost, protože rodina těchto her se právě rozrostla o nového člena. Ovšem na rozdíl od většiny ostatních bojovek, ve hře Blade, o které dnes bude řeč, se nesetkáte s žádnými kopy ani údery. Veškerá interakce se soupeřem bude probíhat výhradně skrze smrtelně ostré čepele samurajských mečů. To však je, oproti ostatním hrám z tohoto žánru, asi jediný rozdíl. Vše ostatní se totiž odvíjí již ve zcela klasickém duchu. Nicméně i tato jediná inovace dokázala zaběhané schéma dostatečně oživit a udělat z Blade hru hodnou vaší pozornosti. Však čtěte dál!

BladeKaždý, kdo si někdy zahrál některou hru ze série Mortal Kombat, ten se jistě bude cítit jako ryba ve vodě. Nejprve je nutné vybrat si ze tří nabízených možností postavu, za kterou chcete hrát. Každá z postav vládne jiným bojovým stylem a ani jejich šance v aréně nejsou stejné. Bude-li se vám hra zdát příliš těžká, zkuste změnit postavu, za kterou hrajete. Hned jak si vyberete, budete spolu se svým soupeřem vrženi přímo do hry. Dál je to už jen na vás a na tom, jak obratně dokážete s katanou (či jiným sečným nástrojem) zacházet. K dispozici budete mít dva druhy útočného výpadu a dva krycí manévry. Vykrývání soupeřových úderů je přitom velice důležité, neboť počítačový protivník vám nedá ani na chvilku vydechnout. Různými kombinacemi kurzorových kláves a výpadů pak můžete dosáhnout různých komb, která jsou samozřejmě účinnější než jednoduchý útok. Celkem se hraje na dvě vítězství, takže maximálně tři kola v jednom turnaji.

BladeGrafické zpracování je rozhodně zdařilé a docela dobře si umím Blade představit jako konkurenci o pár let starším komerčním titulům. Vše je zpracováno ve 3D, takže ve hře nechybí ani úkroky stranou apod. Příjemné je i zjištění, že kamera se automaticky přemisťuje tak, abyste dění v aréně sledovali vždy z vhodného úhlu. Volitelně pak můžete kameru přepnout i do pohledu třetí nebo dokonce první osoby. V nastaveních lze také aktivovat efektní světelnou stopu pohybu meče. Pochvalu jistě zaslouží i povedené animace postav, které jsou pro každý charakter jiné.

Již jsem se zmínil o počítačových protivnících, nicméně Blade mohou proti sobě hrát i dva lidé, a to buď na jednom počítači, nebo přes síť. Jistým problémem je ovšem fakt, že vzhledem k původu hry je většina textů v japonštině. Až s vámi tedy bude hra, prostřednictvím různých dialogů, komunikovat, buď se text nezobrazí správně, nebo nebudete rozumět. Pravděpodobně ale obojí. Naštěstí lze většinou vydedukovat, co se po vás právě chce, takže to zas není až tak velký problém. Rozhodně ne takový, aby vás mohl od hry odradit.

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...Najdete na iDNES.cz