Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Blast Force - jednou či dvěma klávesami

  12:00aktualizováno  11. listopadu 8:18
Že se nedá vesmírná akční hra hrát na jedné či dvou klávesách? Tato inovativní záležitost vás přesvědčí o naprostém opaku. A aby toho nebylo málo, představí vám v akci i poměrně početnou armádu zajímavých protivníků.
60

Blast Force

Platforma: Freeware
Výrobce: igayori

Stáhnout

Blast ForceMalá raketka, černo rozkládající se kolem vás a desítky nepřátel mířící přímo na vás. Že vám to něco připomíná? Ano, Blast Force opravdu spadá do kategorie vesmírných akčních her, konečně nám ale přináší potřebné osvěžení, po němž jsme již tak dlouho prahli.

Co se ovládání týče, je jeho popis u dnes recenzovaného dílka jeden z nejjednodušší, s jakým jsem se kdy setkala. I když musíte očividně poBlast Forcehybovat s raketou doprava doleva a zároveň̌b střílet, vystačí vám úplně jediné dvě klávesy. Že vám to přijde podivné? Co teprve když dodám, že i s jedinou klávesou zůstává Blast Force hratelný, ba co víc, šikovnějším se i v takovém případě povede hodně dobře. Že si to nedovedete v praxi představit? Pak je uvést jednu malou drobnost – raketa se pohybuje sama, tedy přesněji řečeno částečně. Vaším úkolem je šipkou doprava s ní pohnout, načež v momentě, kdy tlačítko pustíte, ona se zase vlastní silou vrátí na levou stranu pomalým pohybem alespoň do té chvíle, než opět nezmáčknete kurzor doprava a nerozhodnete se její směr změnit. Takovýto posun pak je dobrý i na víc věcí, za prvé je to spouštěč prvního druhu zbranBlast Forceí, kterými jsou jednoduché projektily. Ty se spustí vždy v momentě, kdy se pokusíte s lodí pohnout doprava, přičemž jejich palba rozhodně není soustavná a vydrží jen několik málo chvilek. Proto bude třeba najít si vhodnou taktiku abyste této trošky dokázali dobře využít. Kupříkladu znovu mačkat a odmačkávat tlačítko vpravo se v určitých momentech ukázalo jako dobře fungující. Postupně se ale také velice dobře osvědčila zbraň druhá, podstatně ničivější. Řeč je o speciálním laseru, který zvládá za sebou sestřelit třeba i několik lodí za sebou ba co víc, dokonce se na ně sám namířit. Jediné, co je od vás očekáváno buď dlouhou dobu držet kurzor vpravo a nebo po kratší chvíli zmáčknout šipku dolů, které modrý paprsek nabije a následně pošle proti nepřátelům. Těch je mimochodem hodně druhů a to od malých vesmírných letounů až po objemnější kousky. Občas se proti vám dokonce postaví i jedinec oplývající přesnou laserovou zbraní, která po vás střílí kdykoliv se jenom trošičku pohnete.

Co se variability týče, autoři si s hrou rozhodně pohráli. I tak ale je třeba uvést, že se jedná o jednodušší záležitost, kde trochu netypické ovládání poměrně sráží hratelnost. Připočteme-li k tomu malé okénko a stále stejně vypadající pozadí, je jasné, že hodnocení vyšší být nemohlo.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.Najdete na iDNES.cz