Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

BlasterMan vs YellowSkull - žlutá znamená nebezpečí

aktualizováno 
Žlutou barvu má hlavní záporná postava jednoduché arkády, která díky zapracování jednoduchých logických problémů dosáhla na úroveň poměrně solidní hratelnosti. Vyzkoušejte!
72

BlasterMan vs YellowSkull

Platforma: Freeware
Výrobce: Alexitron

  • dobrá hratelnost, spousta obměn
  • pouze modré pozadí

Stáhnout

BlasterMan vs YellowSkull

BlasterMan vs YellowSkullBlasterMan vs YellowSkull je název této podařené arkádové hry a zároveň dvojice znepřátelených postav, které se zde objeví. Jak to tak bývá, jedná se o velké nepřátele, kteří se na pokoji nenechají ani na malou chvilku. Naštěstí jim to nemusíme mít za zlé, jinak by totiž nevznikla taková lahůdka jako je tato arkáda s logickými prvky.

Hlavním hrdinou je BlasterMan a v jeho šlépějích se také vydáte. To automaticky z YellowSkull pro tento případ činí hlavního záporňáka. Pro vás to znamená vesměs akorát to, že žlutá bude opravdu ve hře tak akorát v případech pro vás nebezpečných věcí, proto se jí vyplatí obloukem vyhýbat. Hra je rozdělená na velké levely a ty se dále člení do menších úseků, kde za vás bude herní postup automaticky uloženBlasterMan vs YellowSkull. To je dobře. Místy je totiž hratelnost poměrně obtížná a tak se nemusíte takřka ničeho obávat. Ve chvíli, kdy přijdete o všechny čárečky zdraví, jednoduše se respawnete na místě, kde se hra naposledy uložila a pokračujete dále. Naštěstí jsou tato místa docela frekventovaná, takže ani moc neztrácíte – vzhledem k obtížnosti rozhodně dobrý krok.

Jistý problém by s hrou mohli mít lidé, kteří příliš nefandí modré barvě – ta je zde totiž zastoupena v opravdu velkém množství a z modrého pozadí se během řešení levelů prostě nehnete, což lze částečně považovat za minusovou položku při hodnocení. Jinak je zbylý design taktéž docela jednoduchý, což ale nemusí být automaticky na škodu. Většina je tedy složBlasterMan vs YellowSkullená z lehkých žlutých plošinek, po kterých se hráč pohybuje a občas se ocitne také na plošince růžového zabarvení. Ta představuje možnost prolézt o patro níže nebo naopak vyskočit skrze ní o jeden stupeň nahoru. Pak je zde také jakási narůžovělá krabička, která pro změnu plní ten účel, že vás po stisku šipky, která je na ní nakreslená, vynese nahoru a nebo dolů a to do míst, kam byste normálním výskokem nedosáhli.

Něco málo je nutné pronést také na adresu herních protivníků. Jak jsem již naznačila, ti dostali žlutou barvu a různé vlastnosti. Někteří se pohybují po zemi a je možné je sestřelit či přeskočit, jiní zase levitují ve vzduchu a na ty pro změnu platí podlezení. V pozdějších levelech na vás autoři budou zkoušet i komplexní místa s několika různými nepřáteli, klidně i statickými, a tehdy opravdu přestává zábava. Vedle pouhého hopsání bude nutné si vše dopodrobna rozmyslet, jinak budete jen umírat a začínat od začátku. A to je již zmiňovaný logický prvek.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

72 %

Hodnocení čtenářů

43 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...Najdete na iDNES.cz