Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

BlasterMan vs YellowSkull - žlutá znamená nebezpečí

aktualizováno 
Žlutou barvu má hlavní záporná postava jednoduché arkády, která díky zapracování jednoduchých logických problémů dosáhla na úroveň poměrně solidní hratelnosti. Vyzkoušejte!
72

BlasterMan vs YellowSkull

Platforma: Freeware
Výrobce: Alexitron

  • dobrá hratelnost, spousta obměn
  • pouze modré pozadí

Stáhnout

BlasterMan vs YellowSkull

BlasterMan vs YellowSkullBlasterMan vs YellowSkull je název této podařené arkádové hry a zároveň dvojice znepřátelených postav, které se zde objeví. Jak to tak bývá, jedná se o velké nepřátele, kteří se na pokoji nenechají ani na malou chvilku. Naštěstí jim to nemusíme mít za zlé, jinak by totiž nevznikla taková lahůdka jako je tato arkáda s logickými prvky.

Hlavním hrdinou je BlasterMan a v jeho šlépějích se také vydáte. To automaticky z YellowSkull pro tento případ činí hlavního záporňáka. Pro vás to znamená vesměs akorát to, že žlutá bude opravdu ve hře tak akorát v případech pro vás nebezpečných věcí, proto se jí vyplatí obloukem vyhýbat. Hra je rozdělená na velké levely a ty se dále člení do menších úseků, kde za vás bude herní postup automaticky uloženBlasterMan vs YellowSkull. To je dobře. Místy je totiž hratelnost poměrně obtížná a tak se nemusíte takřka ničeho obávat. Ve chvíli, kdy přijdete o všechny čárečky zdraví, jednoduše se respawnete na místě, kde se hra naposledy uložila a pokračujete dále. Naštěstí jsou tato místa docela frekventovaná, takže ani moc neztrácíte – vzhledem k obtížnosti rozhodně dobrý krok.

Jistý problém by s hrou mohli mít lidé, kteří příliš nefandí modré barvě – ta je zde totiž zastoupena v opravdu velkém množství a z modrého pozadí se během řešení levelů prostě nehnete, což lze částečně považovat za minusovou položku při hodnocení. Jinak je zbylý design taktéž docela jednoduchý, což ale nemusí být automaticky na škodu. Většina je tedy složBlasterMan vs YellowSkullená z lehkých žlutých plošinek, po kterých se hráč pohybuje a občas se ocitne také na plošince růžového zabarvení. Ta představuje možnost prolézt o patro níže nebo naopak vyskočit skrze ní o jeden stupeň nahoru. Pak je zde také jakási narůžovělá krabička, která pro změnu plní ten účel, že vás po stisku šipky, která je na ní nakreslená, vynese nahoru a nebo dolů a to do míst, kam byste normálním výskokem nedosáhli.

Něco málo je nutné pronést také na adresu herních protivníků. Jak jsem již naznačila, ti dostali žlutou barvu a různé vlastnosti. Někteří se pohybují po zemi a je možné je sestřelit či přeskočit, jiní zase levitují ve vzduchu a na ty pro změnu platí podlezení. V pozdějších levelech na vás autoři budou zkoušet i komplexní místa s několika různými nepřáteli, klidně i statickými, a tehdy opravdu přestává zábava. Vedle pouhého hopsání bude nutné si vše dopodrobna rozmyslet, jinak budete jen umírat a začínat od začátku. A to je již zmiňovaný logický prvek.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

72 %

Hodnocení čtenářů

43 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz