Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Blasto 3D - s tanky přes minové pole

  12:00aktualizováno  3:59
Tankový souboj uprostřed minového pole a svižná akce kombinovaná s prvky logiky. Hra jednoho hráče či dvou soupeřů v různých herních módech. To vše vám nabízí povedený remake stařičké hry Blasto. Kdo odejde jako vítěz?
60

Blasto 3D

Platforma: Freeware
Výrobce: Nuclear Loaded Ent.

Stáhnout

Blasto 3DS Nuclear Loaded Entertainment jsme se zatím na Plných Hrách setkali dvakrát. Jedním z jednodušších projektů byla předělávka hada z telefonů Nokia s názvem NuclearNibble. Nedávno (konkrétně dnes :-) jsme vám představili také jejich velký projekt – výborné 3D RPG WanderingKnights. Všechny tituly disponovaly povedenou 3D grafikou a výborným technickým zpracováním, o to více se můžeme těšit na jejich připravovaný megaprojekt Korupted, který by měl být rozsáhlým post-apokalyptickým RPG. Než se ho ovšem dočkáme, podívejme se na jednu z jejich raných her – Blasto 3D. Raná hra však neznamená nutně zabugovaný zmetek, jak se ostatně záhy dozvíte.

Blasto 3D je remakem stejnojmenné hry pro TI99/4A (stařičká mašinka s rozlišením 32x24 pixelů, 16 barvami a CPU s taktem 3,3 MB :-)). Hlavní roli v ní mají opancéřované tanky, které musí projet minovým polem. Hra nabízí dva módy; vBlasto 3D jednom se drží striktně předlohy a ve druhé přináší vymoženosti arkádových her v podobě různých vylepšení. Na začátku každé hry se vám zobrazí podrobné menu s nastavením. Zde si mimo zmiňovaný mód můžete určit, zda chcete hrát ve dvojici nebo sám a překonávat předešlý rekord. Další položky nastavují vzhled plochy, počty min, čímž ovlivňujete obtížnost. Jenom je škoda, že pro všechny herní módy se zachovává jedno nejvyšší skóre.

Ve Blasto 3D ovládáte tank, který střelami ničí miny na minovém poli. Ty po střele explodují a vám naskočí na kontě pár bodíků. Klasické zelené miny explodují jenom samy, modré vám zneškodní i sousední, čímž vzniká lavinový efekt, který na některých plochách může smést i vás. V moderním módu jsou navíc červené miny a speciální krabice s bonusy, které vám přidávají odolnost, rychlost pohybu tanku či mění zbraň. V multiplayerovém módu můžete navíc po soupeři střílet nebo ho zahnat do úzkých a podminovat. Blasto 3D Možností je skutečně hodně a Blasto 3D vás jen tak neomrzí a jakmile dopilujete jednu herní stránku, můžete zkoušet jinou. Jak u většiny her však platí, že nejvíce si užijete ve dvojici s živým protihráčem.

Tanková bitva se odehrává na 2D ploše a díváte se na ni shora. Grafika není nijak vyjímečná, hezký je průlet kamerou po skončení bitvy, bonusy a výbuchy jsou animované. Hra se dočkala hudebního doprovodu, který snad byl zachován z původní archaické předlohy a je tvořen směsicí pískavých zvuků, po kterých vám bude zaručeně zvonit v uších (v první fází!), takže ji nespíše rychle vypnete. Celkově vzato je Blast 3D průměrnou hrou a šestku si zaslouží hlavně za širokou škálu herních variant.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

25 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Témata: Nokia

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Další z rubriky

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz