Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Blind Ninja - slepota není problém

  12:00aktualizováno  5. září 9:23
Slepý ninja? Kdo to kdy viděl! A přesto to v praxi celkem obstojně funguje. Vaším úkolem bude navádět tohoto nevidomého po levelu, využívat speciálních schopností a sbírat modré předměty.
70

Blind Ninja

Platforma: Freeware
Výrobce: Pozik

Stáhnout

Blind NinjaSlepý hrdina? To si asi dost dobře nedokážete představit. Ale doopravdy tomu tak je a aby to nebylo málo, je jím dokonce i ninja. I přes svůj hendikep se vydává do světa a vy jej musíte řídit. Zbraně ovšem do ruky nedostane, takže to máte s jeho slepotou o něco jednodušší.

Na úkol dostat oproti jiným ninjům přecijen trochu méně prestižní místo. Vysvětlení toho všeho, co se v kampani o mnoha levelech děje poskytne úvodník o několika málo řádcích. Jeho tajemství ale zůstane celé řádce lidí skryto vzhledem k jazykové bariéře. Polština je sice s češtinou v mnoha ohledech Blind Ninjapodobná, celou myšlenku příběhu podchytit nejspíše nezvládnete. Ono to ale vlastně z celkového hlediska tolik nevadí.

Co se samotné hratelnosti týče, i ta vám bude vysvětlena v polštině, naštěstí není problém vše pochytit i z praxe. Jediné, co je třeba vědět, že se postava slepého ninjy pohybuje automaticky a vy ji ani nemáte možnost nijak zastavit. Navíc se pohybuje stále kupředu, nemůže couvat, nic. Tím jste do jisté míry omezováni, na úkoly zde předeslané to ale zcela stačí. Cílem bude projít každý level a posbírat všechny předměty v něm rozložené a to v co nejkratším čase. Ten ale naštěstí nehraje takovou roli, pouze se vám načítá a motivuje vás k lepším výkonům. Kvůli své případné pomalosti ale nemůžete být prohlášeni za neúspěšné.

Blind Ninja

Mise tedy končí, když povysáváte všechny modré puntíky. To bude mnohdy úkol i na několik minut, neboť jsou občas rozloženy dosti problémově a bude nutné využít všech ninjových schopností. K těm patří za prvé jednoduchý skok. Ten můžete doplnit o skok dvojitý, díky němuž se dostanete i do výše položených míst. Kromě toho zvládá postava vyskakovat za podpory okolních zdí, od nichž se odráží. Tato dovednost ale vyžaduje dost tréninku a přesnosti z vaší strany. Jinak se bude nutné přizpůsobit neustálému pochodování, tomu že nemůžete určit směr, kterým se postava vydá. To občasa způsobuje zbytečné prodlevy. Tak totiž třeba minete důležitou plošinku a musíte počkat, než ninja dorazí až na druhou stranu herní obrazovky, tam se od pevného předmětu odrazí a vrací se opačným směrem a tedy se opět dostane k oné potřebné plošince.

Poláci hry tvořit umí. Blind NINJA je toho důkazem. Hra je lehce netradiční, možná pro někoho příliš pomalá a iritující. Přesto ale něco do sebe má a mě osobně bavilo skákat i s tímto slepým jedincem. Vyzkoušejte a uvidíte.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz