Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Blob Wars: Metal Blob Solid – krása jednoduchosti

aktualizováno 
Nedávno jsme tu měli pokračování této open-source akční 2D hry, a ve snaze přijít na kloub jeho mnoha chybám jsem se vydal tam, kam jsem se ještě nikdy nevydal. Pokud si pamatuju. Rozhodl jsem se zkusit předchozí díl Blobové série!
80

Blob Wars: Metal Blob Solid

Platforma: Freeware
Výrobce: Parallel Realities

  • Skákání po plošinkách/level design
  • Výrazně lepší, než pokračování
  • Velké levely mohou být náročnější (na mysl)

Stáhnout

blob1_01Hned na úvod mohu směle prohlásit, že trojrozměrné Blob Wars: Blob and Conquer není nic moc proto, že Stephen J. Sweeney, autor obou her, prostě podělal přechod do třetího rozměru. V jednoduchosti je krása a Metal Blob Solid tak vyniká v hratelnosti, přehlednosti a paradoxně i grafice. Ale pěkně jedno po druhém.

(Pozn. Vzhledem k tomu, že i autor recenze měl při psaní problém rozlišit podle podtitulů první a druhý díl, pracovně si 2D hru přejmenujeme na Blob Wars 1 a její trojrozměrné pokračování na Blob Wars 2)

Grafika možná vypadá jako něco z roku 2003, asi proto, že hra vyšla v roce 2003, ale nenechte se zmást její jednoduchostí. Pro svůj účel totiž zcela stačí. Jediný fixní pohled zboku, jak ho známe z řady her, poskytuje rozhled, který tolik chyběl v díle druhém.

blob1_02Krásně je to znát na i na designu levelů. Zatímco ve dvojce bylo přeskakování plošinek kvůli kameře naprostým peklem (perspektiva si jaksi vzala volno), v první díle jsou plošinek stovky a nikdy jsem s nimi neměl nejmenší problém. Levely jsou rozsáhlé a spíše než kvůli davům nepřátel se v nich zapotíte při hledání všech klíčů, itemů a obecně cest kudy kam.

Primárním cílem misí je záchrana válečných zajatců. Do neviditelných pracek stejně jako v pokračování dostanete pestrou škálu vražedných zbraní. Dokonce, stejně jako ve dvojce, se hlavní panák sám zaměřuje, byť tentokrát to už není tak primitivně jednoduché, alebrž Bob se sám nenasměruje k nepřáteli.

blob1_03Krátce o příběhu, protože ten naopak o nic více dramatičtější ani vtipnější. Za hlavního geroje Boba postupně získáváte tří ze čtyř kouzelných krystalů, čtvrtý získá ohyzdný nepřátelský kulák Galdov (slyšíte ty tvrdé hlásky? To musí být ale ničema!) a spolu s nimi i nadpřirozené schopnosti, nicméně vzhledem k tomu, že vy jste už od počátku hry vybaveni kouzlem Save & Load, tak je mu to stejně prd platný a ve finále ho pošlete k čertu i s jeho vesmírnou stanicí. Jejda, teď jsem možná něco vyspoiloval...

Blob Wars 1 je tedy zvládnut výrazně lépe než jeho pokračování, po řemeslné stránce nicméně nemohu udělit o moc vyšší hodnocení, prostě protože mezi ostatními aktuálními freewarovkami zase příliš nevyčnívá. Pokud máte chuť na delší brutální a zajímavou akci, mohu však Blob Wars 1 vřele doporučit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

45 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?Najdete na iDNES.cz