Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Block Impact - remake made in Japan

  12:00aktualizováno  10. března 11:57
Japonský remake legendární automatovky od Taita - Arkanoidu. Block Impact je příjemně vypadající a zábavný kousek, který vás chytne a nepustí dříve, dokud nezlikvidujete všechny zničitelné cihly na herní obrazovce. A věřte, že to není vždy snadné.
60

Block Impact

Platforma: Freeware
Výrobce: Kosuke Asahi

Stáhnout

Block ImpactArkanoid je softwarový výtvor, který patří ke zlatému fondu světové herní tvorby. Byl vytvořen v roce 1986 společností Taito a za pár let své existence se stal legendou. Hra je však v podstatě jen ramakem podobné hry od Atari z roku 1976. I její název není neznámý, jmenovala se Breakout. Atari díky ní (podobně jako Taito na Arkanoidu) vydělalo poměrně slušné peníze. Myslím, že každý, kdo není herním analfabetem, se s podobným kouskem v nějaké formě setkal, ať už na počítači, videohrách, v mobilech, handheldech nebo třeba na nějaké pouti v maringotce s herními automaty.

Předělávek Breakoutu (nebo chcete-li Arkanoidu) vzniklo na všech možných platformách mnoho a přibývají další a další. Jen malý výčet některých z nich - 3D Pulsoid, Anarkoid for GBA, Aqua Breakout, BeatBall, Block, Breakout 3D, Burokuzu, Dark-Anod´d´, DX-Ball 2, iCamPlay Breakout, LBreakut 1 & 2, Nekoball, Ploplod´d´, Poing!PC, Powball, Pulsoid, SnArkanoid, This Aint Breakout, Worms Breakout, Worms Breakout 2 a další. Byly by jich tisíce. V arkanoidech v podstatě jde vždy o to, ovládáním pálky usměrňovat poletující míček tak, aby zlikvidoval zeď v horní části obrazovky a vy mohli postoupit do dalšího levelu. Pokud se Block Impact stane, že míček nechytíte, přicházíte o jeden ze svých životů... I mnou dnes představovaná gamesa je "arkanoidovka". Jmenuje se Block Impact a pochází z Japonska. Jejím autorem je Kosuke Asahi a gamesa je světem šířena zdarma od roku 2000, kdy spatřila světlo světa.

Je docela povedená a musím říct, že i dostatečně zábavná. Nejenže obsahuje většinu prvků známých jako součást ostatních dobrých "arkanoidovek", ale navíc obsahuje i další v arkanoidech nepříliš časté kousky. Jedním z těch nepříjemných je například pomalé sjíždění cihel proti pálce. Z těch příjemných bych zmínil možnost volby, kdy chcete sebraný bonus aplikovat. Prémií, které vypadávají z rozbitých cihel a musíte je chytat pálkou, aby je bylo možno později použít, je v Block Impactu více než dost.

Vzhledem k zemi původu mohou být pro Evropany problémem chybně zobrazované texty, pokud nemáte nainstalovanou příslušnou asijskou znakovou sadu. Ale ve hraní Block Impactu samotného tento drobný zádrhel nijak nebrání. Grafika hry je příjemná. Pohyb míčku, padajících bonusů i všeho ostatního je plynulý, nic se neseká a i tento fakt přispívá ke kladnému hodnocení mnou dnes představované gamesy. Zvuky nevybočují ze standardů běžných u ostatních arkanoidů. Neruší ani nejsou nějak výrazně přeslechnutelné. Nebudu vás ale zdržovat, protože cihlobijců je nedostatek a vy se jedním z nich můžete stát klidně hned, pokud si dnešní softwarový výtvor stáhnete na svůj disk.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

63 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 17 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Najdete na iDNES.cz