Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Blockilitate - vzájemná výpomoc

  12:00aktualizováno  2:13
Pokud chcete vyváznout z této nepříjemné situace, měli byste si opravdu vážit přítomnosti svých kolegů. Díky jejich speciálním tvarům se totiž můžete dostávat i do hůře přístupných míst a postupovat do dalších levelů.
70
70

Blockmania: Kill Blockmen II

Platforma: Freeware
Výrobce: Digipen

Stáhnout

Kill Blockmen 2Téma teď již uzavřené internetové soutěže pro vývojáře v Gamemakeru znělo poměrně jasně. Cílem je vytvořit hru, která vb sobě bude obsahovat nějaký ten kooperativní prvek. A vzhledem k zadání se nelze zrovna moc divit, že se většina lidí přihrnula s projektem logickým, což je také případ Blockiliatate.

Tato logická hříčka mě popravdě ale mile překvapila, byť sází na již dlouho prověřené principy. Tím myslím zejména několik různorodých postav, které spoilu musí spolupracovat, hráč mezi nimi přepíná a ony se pro změnu pyšní nějakými Kill Blockmen 2těmi speciálními schopnostmi. Tak to funguje i zde, kde se dozvídáme o jakési továrně a veselých kostičkách. To ale jen do doby, než se něco pokazilo a teď musí pěkně poslušně utíkat z obrazovky do obrazovky a to co nejrychleji to půjde.

Ono to ale ve skutečnosti tak rychlé nebude. Možná tak v úvodních levelech, které by si mohly podat ruku s klasickou arkádou. To se ale velmi rychle změní a jejich pozici vystřídají levely se dvěma a více účastníky- Oproti jiným podobným je důležité si uvědomit, že v Blockiliatate vám k ukončení levelu stačí, když cílem projedete jednou jedinou kostičkou. Ono to vlastně většinou ani jinak nejde...

Kill Blockmen 2

Od začátku tedy budete mít k dispozici kostku červenou a poměrně drobnou, která bude zpravidla právě tím dobrovolníkem, který proleze drobným otvorem vedoucí do další obrazovky. Ne vždy to ale zvládne sama. K jejím schopnostem patří tak maximálně výskok a to ještě navíc ne do nijak úžasné výšky. Proto jí musí pomáhat oddaní kolegové – mezi těmi budete mimochodem přepínat jednoduše za pomocí jediné klávesy. Nejprve je tedy na obrazovce kostka jediná, poté se objeví druhá, třetí a počet bude stále narůstat společně s obtížností. Některé z nich jsou natáhnuté do výšky (můžete je použít jako stupínek k dostání se do hůře dostupných míst), jiné jsou naopak roztáhnuté na šířku, což má zase trochu jiné využití. Kombinací těchto možností dosáhnete cíle. Některá řešení jsou poměrně slabá, minimálně jedno mě ale dostalo. Tam totiž bylo nutné vyskočit s červenou kostkou, urychleně přepnout na modrou a skočit s ní pod červenou než dopadne. A tím se vlastně dostala výše a mohla pokračovat. Takových světlých momentů jsem ale ve hře zaregistrovala jen pár.

Blockiliatate je logickou hrou s možná příliš komplikovaným názvem a levely, jejichž design se pohybuje mezi průměrem a lehkým nadprůměrem. Grafika také spadá spíše k lehkému nadprůměru, vzhledem k neustále se opakujícím motivům.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

40 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů


Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V temné Shadow Web nemůžete věřit jen vlastním očím

Shadow Web

Podobně jako v mnoha jiných hororech, i v Shadow Web musíte uniknout ze zamčené budovy a nenechat se sežrat. Hru...

miniDooM 2 je klasická řezničina ve 2D, ale neméně skvělá

miniDooM 2

Démoni, tvrdá hudba, motorová pila, plazmová puška, barevné klíče, tajné místnosti… Co ještě se vám vybaví, když se...

MetLife Europe Limited, pobočka pro Českou republiku
Sales Management Program

MetLife Europe Limited, pobočka pro Českou republiku
PrahaNajdete na iDNES.cz